Strona 33 z 262 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #321
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Co do Kamlana, to owszem super zabawka. Niewielki, ciężki jak z ołowiu(to akurat wada), z ciekawym rozmyciem i pięknym bokeh. Pokazują już wersję II, nie wiem co tam zmienili, ale może warto poczekać.
    Ostrość? No przeciez tego szkła sie używa dla pełnej dziury. A tu .. https://www.optyczne.pl/461.1-Test_o..._mm_f_1.1.html

  2. #322
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Ja w E-PL7 niestety nie mam focus peaking dla manuali, podświetlone krawędzie działają tylko w obiektywach z elektroniką ;(

    Co do Kamlana, to owszem super zabawka. Niewielki, ciężki jak z ołowiu(to akurat wada), z ciekawym rozmyciem i pięknym bokeh. Pokazują już wersję II, nie wiem co tam zmienili, ale może warto poczekać.
    Kamlan pokazał jak tanio zrobić coś ciekawego i dla każdego. Ucz się Olku. NIe zawsze musi być super rozdzielczość za MEGA pieniądze, można zarobić też na tym. Swoją drogą, dlaczego Kamlan robi mocowania dla wszystkich chyba systemów, a Olek nie mógł przerobić szkieł z systemu OM i wystawiać do sprzedaży jako manuale do m4/3 ?
    A co to za jakiś okrojony focus peaking masz ? U mnie normalnie działa ze wszystkimi manualami - Helios. Jupiter, Opteco...
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #323
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Właśnie w ramach końca systemu OLYMPUS ZAREJESTROWAŁ w Japonii NOWY MODEL E-M1X

    o wymiarach 144.37 x 146.765 x 75.345mm
    czyli przypuszczalnie z wbudowanym gripem

  4. #324
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Dzięki za informację @Makromaniak.
    Czyli Olympus otwiera nowy system: Makro4/3

  5. #325
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    To będzie nano4/3
    Zmniejszą stosunek wielkości body do matrycy

    Obym się mylił, ale to się nie uda...

    Uczcijmy Olka minutą ciszy [I]

  6. #326
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mam nadzieję, że tam będzie jakaś kosmiczna technologia, która później trafi do PEN-F II
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #327
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    nie ma nawet gdzie uciekać a jak sobie radzą szkła Olka podpięte np. do GH5?
    szkieł Olka używam z GX9 i radzą sobie bardzo dobrze, AF działa lepiej (na pewno celniej i chyba też szybciej) w porównaniu z E-M5, jedynym minusem jaki znalazłem jest to, że GX9 nie podaje aktualnej ogniskowej zooma (używam Olka 12-40 2.8 i 40-150 4-5.6) więc muszę patrzeć na obudowę szkła

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Za cenę PRO 25 1.2 i 45 1.2 można kupić Zeissa 55 1.8, Sony 85 1.8 i puszkę A7 II i jeszcze zostanie na kilka flaszek, żeby oblać zakup, szkła Sony dadzą lepsze panowanie nad głębią ostrości, lepszą pracę pod światło i jeszcze będą zdecydowanie lżejsze...ehhh

  8. #328
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Olek ma konkurencję w segmencie PRO

    https://www.olloclip.com/collections/pro-lenses
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #329

    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mam nadzieję, że tam będzie jakaś kosmiczna technologia, która później trafi do PEN-F II
    Albo do E-M10IV. Wystarczy matryca (DR), wizjer, procesor, stabilizacja i co tam nowego wymyślą . Niestety od E-M10III zaczyna się mocniejsze wycinanie funkcji.
    Dla mnie E-M10 + 14-150 i 9-18 jako zestaw podróżny, a E-M10II + 17/1,8 + 25/1,8 + 45/1,8 "na co dzień" jest optymalny - waga + stabilizacja.
    Za każdym razem jak zastanawiam się nad zmianą EOSa 5DII na coś nowszego, to kilogramy prostują zapędy i czekam na coś od Olympusa.
    E-M10, zakurzone EOSy

  10. #330
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    "Na co dzień" będzie jeszcze fajna Sigma 56/1,4 , chyba najrozsądniejsza portretówka w systemie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.