Strona 31 z 262 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #301
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    i tu się zgadzam.

  2. #302

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  3. #303
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ja nie rozumiem dlaczego Olek zamiast wykorzystywać argumenty mobilności pcha się w to popaprane PRO. Argument, że wyższa marża na PRO jest dziwaczna. Ile takich PRO są w stanie sprzedać? Przecież we wszelkich rankingach sprzedaży Olek jest gdzieś tam za horyzontem...

    Gdyby tak zrobili najmniejszy możliwy kompakt z wymienną optyką, odświeżyli serię PM i dodali do tego w promocji kilka fajnych tanich stałek - naleśników - byłoby coś, czego nie ma nikt. A przecież w ofercie mają już gotowe szkła. Dziwię się, dlaczego nie próbują iść na ilość, tylko na wysokość marży i durne porównywanie się z PRO, gdzie przeważnie tracą. Wiele osób chwali sobie m4/3 za wymiary, a my tu dostajemy coraz większe body, coraz większe obiektywy i astronomiczne ceny. Olek często daje cashbacki, dzięki temu kupiłem kilka fajnych, małych, lekkich stałek - wreszcie były w moim zasięgu. Były serie małych PENów PM, P, PL, teraz mamy starszego i wciąż bardzo drogiego F i odświeżane co chwila PL(teraz 9). Gdzie rozwiązanie budżetowe? Nie ma! E-PL jest wg mnie tym samym co E-m10, tylko bez wizjera i w mniejszej obudowie. A coś prostszego/tańszego?

    Była tu mowa o zwrotach, nie wnikam czy to dobre, czy złe, ale dlaczego u nas nie ma możliwości odkupienia takiego obiektywu czy body od producenta? Jakoś w naszym sklepie Olympusa nie ma Kiedyś widziałem zakładkę wyprzedaż i tam może jeden był dostępny - nic więcej. Wydaje mi się, że jeżeli byłyby dostępne w atrakcyjnych cenach znaleźliby się chętni. Dziwne jest również to, że stare obiektywy z początków m4/3, które teraz to chyba tylko magazyny zapychają, nie są przeceniane, wciąż trzymają się dość wysoko.

    Nie wiem dokąd zmierza Olympus, ale póki mój E-PL7 będzie działał, nie zamierzam niczego zmieniać. jestem z niego w pełni zadowolony, udało się pozbierać trochę obiektywów, a całość wciąż mieści się w małej torebce listonoszce, dzięki czemu aparat jest zawsze ze mną, a ja wciąż robię zdjęcia.
    czasami mniej znaczy więcej..

  4. #304
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jakoś widocznie w Oly sobie policzyli i opłaca im się sprzedać mniej i drożej. Są tam w końcu jacyś specjaliści. Panasonic w perspektywie 2-3 lat chyba jednak odpuści temat pro w m4/3 i zostawi to dla FF.

  5. #305
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Ja nie rozumiem dlaczego Olek zamiast wykorzystywać argumenty mobilności pcha się w to popaprane PRO.

    Gdyby tak zrobili najmniejszy możliwy kompakt z wymienną optyką, odświeżyli serię PM i dodali do tego w promocji kilka fajnych tanich stałek - naleśników - byłoby coś, czego nie ma nikt. A przecież w ofercie mają już gotowe szkła. Dziwię się, dlaczego nie próbują iść na ilość, tylko na wysokość marży i durne porównywanie się z PRO, gdzie przeważnie tracą. Wiele osób chwali sobie m4/3 za wymiary, a my tu dostajemy coraz większe body, coraz większe obiektywy i astronomiczne ceny. Olek często daje cashbacki, dzięki temu kupiłem kilka fajnych, małych, lekkich stałek - wreszcie były w moim zasięgu. Były serie małych PENów PM, P, PL, teraz mamy starszego i wciąż bardzo drogiego F i odświeżane co chwila PL(teraz 9). Gdzie rozwiązanie budżetowe? Nie ma! E-PL jest wg mnie tym samym co E-m10, tylko bez wizjera i w mniejszej obudowie. A coś prostszego/tańszego?
    Zgoda. Może i zarobek jest lepszy na PRO, ale użytkowników mało. Powinni kontynuować co najmniej 2 linie produktów (body i obiektywów). Tanie i masowe no i te PRO. PRO musi być, musi pokazywać możliwości systemu, nawet jeśli ktoś, kto wchodzi w system kupi model budżetowy, to musi miec perspektywę przesiadki na lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    .Panasonic w perspektywie 2-3 lat chyba jednak odpuści temat pro w m4/3 i zostawi to dla FF.
    Jeśli tak się stanie to to bardzo niepokojące dla olka. Bo to by znaczyło, że Panasonic nie widzi przyszłości dla 4/3.
    Czym mniej sprzętu w systemie tym gorzej dla systemu.
    Czym wyższe ceny, skupienie się tylko na pro tym gorzej, bo system ma mniej użytkowników.

  6. #306

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Myślę, że Panasonic przez lata ma możliwość sprzedawania następców GH5 -bo ma liczne grono twardych odbiorców na takie aparaty wideo.

    Pytanie czy nie zrobi jak Pentax -brak następcy K-3 II mający popchnąć użytkowników w kierunku FF K-1. [tak to odbieram]


    Zestaw z pierwszego mojego tematu tutaj https://forum.olympusclub.pl/threads...nic?highlight= [E-M5 II + 8-16 + 25/1.4 + 35-100/2.8] -już dawno temu zakupiony. Koleżanka jest zadowolona takim następcą RX10 II. Dużą rolę przy jego wyborze grała jednak wielkość, a nie cena -jak widać.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 4.11.18 o 13:12

  7. #307
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Ja nie rozumiem dlaczego Olek zamiast wykorzystywać argumenty mobilności pcha się w to popaprane PRO. ...

    Gdyby tak zrobili najmniejszy możliwy kompakt z wymienną optyką, odświeżyli serię PM i dodali do tego w promocji kilka fajnych tanich stałek - naleśników - byłoby coś, czego nie ma nikt. A przecież w ofercie mają już gotowe szkła. Dziwię się, dlaczego nie próbują iść na ilość, tylko na wysokość marży i durne porównywanie się z PRO, gdzie przeważnie tracą. ...
    Panas poszedł w najmniejsze korpusy i się z tego wycofał. Wygląda na to, że miniaturyzacja świetnie wypada w dyskusjach internetowych, ale się kiepsko sprzedaje. Może klienci myślą, że jak coś jest małe, to musi być bardzo tanie? Proste przeniesienie z rynku tanich samochodów Fakt, że PRO też nie ma szans. Wniosek jest tylko jeden. Chyba, że jakieś XZ-3
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #308
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Panas poszedł w pewnym momencie w miniaturyzację, ale nie zaproponował żadnego zaawansowanego korpusu. Okrojonymi kompaktami bez wizjerów i dwoma guzikami na krzyż, w dodatku z mocno przestarzałą matrycą, rynku nie zwojują.

    Uwagę producentów od miniaturyzacji odciąga środowisko zaawansowanych amatorów i PRO wannabe, któremu próbują się przypodobać, wypuszczając duże i ciężkie kloce. Nic dziwnego, w końcu to oni są najbardziej opiniotwórczy, choć skażeni gadżeciarstwem i podświadomą rywalizacją o to, kto ma "większego".
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #309
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Jeśli tak się stanie to to bardzo niepokojące dla olka. Bo to by znaczyło, że Panasonic nie widzi przyszłości dla 4/3.
    Czym mniej sprzętu w systemie tym gorzej dla systemu.
    Czym wyższe ceny, skupienie się tylko na pro tym gorzej, bo system ma mniej użytkowników.
    Nie do końca. Odpuszczenie pro na małą matrycę nie oznacza, że nie będzie obiektywów tanich do m4/3. Robienie jednocześnie pro pod FF i m4/3 trochę jest bez sensu. Ale może ma to sens, to już spece Panasa muszą policzyć.

  10. #310
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ale z dolnej półki szkieł, to czego w m4/3 wam brakuje?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.