Strona 234 z 262 PierwszyPierwszy ... 134184224232233234235236244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.331 do 2.340 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2331
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jak widać i w USA promocja oznacza niekiedy* szukanie jelenia...
    Jak dla mnie "szukanie jelenia" to cala branza fotograficzna, ktora wycenia swoje produkty o wartosci odbiegajace od zdrowego rozsadku
    Na YouTubie na lewo i prawo oferowane sa najdrozsze puszki i na wszelkie mozliwe sposoby wciskany jest kit ze to musisz miec do robienia profesjonalnych zdjec.

    Warto obejrzec ten material: https://youtu.be/Srq9OwORTHI
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #2332
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Jak dla mnie "szukanie jelenia" to cala branza fotograficzna, ktora wycenia swoje produkty o wartosci odbiegajace od zdrowego rozsadku
    Z jednej strony tak, z drugiej trzeba pamiętać, że często patrzymy na ceny elektroniki z perspektywy dziesiątek/setek milionów wyprodukowanych smartfonów czy telewizorów, a niestety sprzęt fotograficzny raczej w grubych milionach produkowany nie jest, przez co zwrot z inwestycji w R&D jest mniejszy. Tego samego doświadczam w moim innym hobby - masowe fanty z Chin, produkowane z plastiku są tanie, fanty z US produkowane z tektury są drogie - kwestia skali.

    Ale ogólnie się zgadzam - jak już pisałem w innym wątku - napisz że m43 to "kupa"/"najlepszy sprzęt", będziesz miał 1000 odpowiedzi, wrzuć zdjęcie - najczęściej nikt o nim nic nie napisze. Idąc dalej, zauważyłem, że zdjęcia z opisem z jakiego sprzętu pochodzą są oceniane inaczej, niż bez tego opisu - kiedyś w ramach prima aprilis wrzuciłem zdjęcia samochodu wyścigowego, chyba z Formuły 3, i napisałem, że zdjęcia zrobione 150-400 Olympusa. Jakby napisał, że są zrobione Olympusem 560UZ (bo nim było zrobione) to nikt by się pewnie słowem nie odezwał .

  3. #2333
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    ...napisz że m43 to "kupa"/"najlepszy sprzęt", będziesz miał 1000 odpowiedzi, wrzuć zdjęcie - najczęściej nikt o nim nic nie napisze. Idąc dalej, zauważyłem, że zdjęcia z opisem z jakiego sprzętu pochodzą są oceniane inaczej, niż bez tego opisu - kiedyś w ramach prima aprilis wrzuciłem zdjęcia samochodu wyścigowego, chyba z Formuły 3, i napisałem, że zdjęcia zrobione 150-400 Olympusa. Jakby napisał, że są zrobione Olympusem 560UZ (bo nim było zrobione) to nikt by się pewnie słowem nie odezwał .
    Dokładnie! Dosłownie kilka dni temu miałem podobne przemyślenia. Gorsze zdjęcia podpisane modelem aparatu wywołują więcej reakcji, niż lepsze zdjęcia bez podpisu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #2334
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Dokładnie! Dosłownie kilka dni temu miałem podobne przemyślenia. Gorsze zdjęcia podpisane modelem aparatu wywołują więcej reakcji, niż lepsze zdjęcia bez podpisu.
    Coś w tym jest. Jakiś czas temu ani mi było w głowie podpisywanie zdjęć modelem aparatu (pamiętacie jak się tu przywitałem z grupa i jakie było wielkie halo o brak EXIF), ale na niektórych grupach na FB - zwłaszcza na grupie MFT (były Olympus / obecny OM) jest to po prostu wymagane w regulaminie. I potem faktycznie duża część komentarzy jest w stylu "ale ten obiektyw wymiata" itp itd, zamiast coś o zdjęciu konkretnie.

  5. #2335
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Tak, uwielbiam te różne gnioty ze 150-400. Ale przecież trzeba zalajkowac albo aha dać, bo się obrazi, że kasa poszła w błoto

  6. #2336

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Na niektórych to działa
    i ratują finanse producentów swoimi zakupami.

    Wydanie 7500$, to nie wszystko.
    Dwa i pól roku po premierze trzeba czekać w kolejce https://www.bhphotovideo.com/c/produ...150_400mm.html

  7. #2337
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ale niech kupują takie zabawki, na tym ten biznes też polega. Co innego chwalić się słabymi zdjęciami na specjalistycznym forum później.

  8. #2338
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Na niektórych to działa
    i ratują finanse producentów swoimi zakupami.

    Wydanie 7500$, to nie wszystko.
    Dwa i pól roku po premierze trzeba czekać w kolejce https://www.bhphotovideo.com/c/produ...150_400mm.html
    No nie wiem.
    Ciągle jestem przekonany informacje od Jakubczyka o tym ile sztuk tego obiektywu się sprzedało w Polsce to ściema. 2-3 sztuki to maks moim zdaniem.
    Ba, nawet w USA nie znam ani. jednej osoby która ten obiektyw kupiła, a jestem członkiem lokalnego klubu fotograficznego w NY.
    Jest całkiem sporo osób z MFT, nikt, ani jedna osoba, nie kupiłą tego szkła, i nie zamierza.
    Zwyczajnie, z braku pieniędzy. Za to dużo osób które miały te $7500 zwyczajnie zmieniło system na FF z jakimś zoomem.
    Wierz mi, gdyby ten obiektyw miał realny rynek zbytu, nie fantastycznie nakręcony opowiadaniami na Youtube czy marketingiem, to by był dostępny tak żeby każdy chętny mógł go kupić.
    Dlaczego firma miałaby odmówić sobie zysku ze sprzedaży?
    A prawda jest taka, że ten obiektyw to taki mityczny jednorożec, niedostępny dla nikogo, ale jako ten nieuchwytny obiekt pożądania nakręca marketing.
    Gdyby był szerzej dostępny i więcej osób mogłoby się przekonać o tym co on oferuje (stosunek jakość / cena / rozmiar) to legenda by upadła w ciągu doby.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ale niech kupują takie zabawki, na tym ten biznes też polega. Co innego chwalić się słabymi zdjęciami na specjalistycznym forum później.
    Przykład z wtorku... bez komentarza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-05-04 at 07.42.47.png
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	1,47 MB
ID:	254673

  9. #2339
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No wycena tego szkła to taka sama bzdura jak np 300mm 2.8 do starego 4/3. Ale dlatego też ta firma poległa

  10. #2340
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Coś w tym jest. Jakiś czas temu ani mi było w głowie podpisywanie zdjęć modelem aparatu (pamiętacie jak się tu przywitałem z grupa i jakie było wielkie halo o brak EXIF), ale na niektórych grupach na FB - zwłaszcza na grupie MFT (były Olympus / obecny OM) jest to po prostu wymagane w regulaminie. I potem faktycznie duża część komentarzy jest w stylu "ale ten obiektyw wymiata" itp itd, zamiast coś o zdjęciu konkretnie.
    Ja tam się nie znam, ale wiem na pewno, że FB wycina exify.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.