Strona 191 z 262 PierwszyPierwszy ... 91141181189190191192193201241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.910 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1901
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak, a fps-ów dają coraz więcej, żeby szybciej zużyć migawkę
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #1902

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jak postrzegacie ten nowy sprzęt od OM System,
    który ma uczynić działalność opłacalną ?

    OM-1
    OM-5
    M.Zuiko 150-400/4.5 TC 1.25x IS Pro
    M.Zuiko 20/1.4 Pro
    M.Zuiko 40-150/4.0 Pro
    M.Zuiko 90/3.5 Macro IS Pro

    Idą w dobrym kierunku?

  3. #1903
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Zapomniałeś o 300/4 Pro. Idą w bardzo dobrym kierunku, w tym samym co od początku mojej fascynacji tym systemem i na szczęście dla mnie dojść nie mogą.

  4. #1904
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    OM-1 - w sumie nieznaczny lifting E-M1 MarkIII, chyba nadmiernie zostały rozbudzone oczekiwania podczas kampanii reklamowej przed jego premierą.
    OM-5 - również lifting, niestety bez poprawienia ujawnionej w międzyczasie wady konstrukcyjnej mocowania statywowego poprzednika. Może powinni niedługo wypuścić poprawionego OM-5 MarkII?
    M.Zuiko 150-400/4.5 TC 1.25x IS Pro - trudno mi ocenić - z racji uprawianej przeze mnie fotografii poza moimi zainteresowaniami. Przy tej cenie pewnie niewiele w Polsce sprzedadzą, ale w bogatszych krajach - kto wie?
    M.Zuiko 20/1.4 Pro - również poza moimi zainteresowaniami - osobiście nie jestem pasjonatem bardzo małej głębi ostrości i posiadając 12-40f2.8 nawet gdybym miał taki obiektyw to i tak pewnie by notorycznie w szafie leżakował.
    M.Zuiko 40-150/4.0 Pro - kupiłem i uważam że bardzo dobry obiektyw dla osób dla których 40-150f2.8 jest za wielki i za ciężki. Mam też Panasonica 35-100f2.8 i wydaje mi się że 40-150 to jednak jak dla mnie ciekawszy zakres ogniskowych. Jakość obrazu i szybkość AF wydaja się porównywalne, aczkolwiek dokładniejszych testów porównawczych nie robiłem.
    M.Zuiko 90/3.5 Macro IS Pro - to może być strzał w dziesiątkę mimo moich narzekań na ciężar i rozmiary. Są znaczne szanse że go kupię. Oczywiście rynek na ten obiektyw będzie ograniczony i zapewne większość amatorów makrofotografii pozostanie przy 60f2.8 macro albo nawet przy 30f3.5 macro (aczkolwiek ten ostatni do owadów jest zdecydowanie za krótki). Podobnie jak 150-400f4.5 to obiektyw dla pasjonatów określonych dziedzin fotografii i w wielkich ilościach sprzedawać się nie będzie.

    W sumie chyba lepiej im idzie z nowymi obiektywami niż korpusami - ale być może wprowadzenie nowych, znacznie lepszych korpusów to kwestia czasu. Prawdopodobnie wprowadzenie nowych obiektywów było mocno zaawansowane jeszcze przed przejęciem działu fotograficznego Olympusa a nowe korpusy są jeszcze na wcześniejszych etapach prac.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 6.02.23 o 22:01
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #1905

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    OM-1 - w przeciwieństwie do tego co pisze Marek to były duże zmiany. Nowa matryca, nowy procesor 64-bit (poprzednie miały32 bity), lepsze zarządzanie ciepłem, nowe współczesne menu, bardziej inteligentny AF. sprzedaż wygląda na solidną. Faktycznie opinie o osiągach matrycy nie były dobre ale o m1x też źle pisano i recenzowano, a użytkownicy go polubili. Jednak przedłużył życie systemu.
    OM-5 - update z niezrozumiałym pozostawieniem wszystkich wad poprzednika. I cena za nieco za wysoka. om5m2 będący parą dla om1 powinien być lepszy
    M.Zuiko 150-400/4.5 TC 1.25x IS Pro - zdaje się, że sprzedaż przekracza wcześniejsze oczekiwania producenta
    M.Zuiko 20/1.4 Pro - uniwersalna stałka pro 1,4. Czyżby zapowiedź serii f1,4?
    M.Zuiko 40-150/4.0 Pro - mały lekki zoomik o stałym świetle, pewno wiele osób się skusi
    M.Zuiko 90/3.5 Macro IS Pro - ? po pokazaniu danych i ceny coś więcej będzie wiadomo
    Ogólnie system nadal żyje i ma/przyciąga nowych klientów.
    Myślę, że wyrzucenie z kompletów ładowarek i lamp bez obniżki ceny jest błędem.
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 6.02.23 o 22:38
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #1906

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Wiele osób się skarży, że Olympus powinien rozwijać małe szkła, a nie pchać się w wielkie obiektywy "PRO".
    A dla mnie to jednak dość przemyślana strategia...
    Zapewne podobnie jak większość wszedłem w system Olympusa dla jego rozmiarów - z wiekiem mam coraz mniej sił by na wakacyjne wędrówki tachać ciężkie lustro i jeszcze cięższe szkła do niego.
    Olympus ze swoimi niewielkimi rozmiarami aparatów i szkieł - przy całkiem dobrej jakości generowanego obrazu - był pierwszym wyborem.
    Wiele osób pewnie tak zaczynało.
    A skoro już weszli w system i złapali bakcyla to szukali poprawy jakości w ramach tego systemu.
    I odpowiedzią na to są szkła "PRO".
    Oczywiście - zawsze znajda się tacy, dla których matryca m4/3 nigdy nie będzie dawała tej jakości zdjęć co FF - i ci zapewne wejdą w drugi system.
    Kwestia czy zostaną też z Olympusem - zależy od wielu czynników - wygody, przyzwyczajenia, przywiązania do marki, pieniędzy.
    Myślę, że spora grupa z Olympusem jednak zostanie - bo system naprawdę daje dużo - radości z użytkowania i jakości.
    I dla nich ważne będzie to, że system się rozwija, że dostają wciąż nowe "zabawki".
    Też mi się wydaje, że OM-1 i OM-5 były przez OM System zrobione "po szybkości" - żeby dać znać: "słuchajcie, jesteśmy, będziemy rozwijać Wasz system".

    Bez tego o wiele więcej ludzi by uciekło - bo obecnie w innych systemach jest taka oferta bezluster FF, że sporo ludzi je wybiera.

  7. #1907
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Z tym inteligentnym AFem to tak jeszcze nie bardzo, może jeszcze programowo poprawią. Olek chyba siedział w oślej ławce a w pierwszej był sony i został prymusem. Z ładowarkami to chyba wina apla, od nich się zaczęło.
    Dopóki są użytkownicy i ambasadorzy to jeszcze system nie padnie.
    Jacek

  8. #1908

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Ale ten procesor daje potencjał do rozwoju AF i poprawy go aktualizacjami
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  9. #1909

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Połowa z wymienionych modeli sprzeda się mz w większej ilości -tylko połowa.

    Ciekawe co z małymi aparatami.
    E-P7 nie był dostępny na wszystkich rynkach.
    W Stanach E-PL10 są resztki.

    Jak mają iść w "pro" to przy tych cenach i konkurencji -średnio to widzę.

    Będzie się pewnie czekać latami na nowe matryce [czyli tradycyjnie w 4/3]
    więc siła przyciągania do systemy na ich różnorodność m.in. Mpix będzie słaba.


    Byłem trochę zaskoczony, że Fuji do X-T5 dało matrycę 40Mpix z topowego modelu
    ale widocznie chcieli zrobić krok do przodu względem poprzedników i odciąć się od niższych modeli.
    W m4/3 to takiego wyboru w matrycach nigdy nie mieli.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 7.02.23 o 00:43

  10. #1910
    tt
    Gość
    Mija dwa lata odkąd zrealizowałem marzenie o EM5
    Przeszedłem drogę, o której pisał @August68
    Teraz już wiem, czego szukam w m4/3.
    Om5 (czyli EM1mk3 w obudowie EM5mk3) to jest to, co jest dla mnie połączeniem najlepszych cech.
    Ale niestety - jest tak jak mnie uprzedzaliście rok temu - obiektywy PRO bywają większe i są droższe od odpowiedników APSC a nawet FF.
    Ergo - EM5/OM5 - tak! Używanie takiego aparatu to jest wielka przyjemność. Plus mały ale dobry obiektyw - a jest kilka takich, które mają sens.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.