Strona 186 z 263 PierwszyPierwszy ... 86136176184185186187188196236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.851 do 1.860 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1851
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Podziwiam wiarę kolegów w przyszłość systemu, a przecież OMDS kupił tylko produkcję i magazyny. Pewnie do oporu wykorzystają jeszcze olkowe opracowania i będą się zwijać...
    Myślę że masz rację @fret. Przejęli masę upadłościową, i upłynniają co jeszcze się da spieniężyć przy jak najmniejszej inwestycji. Jak wyczyszczą stany magazynowe firma się zamknie albo upadnie.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #1852

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Podziwiam wiarę kolegów w przyszłość systemu, a przecież OMDS kupił tylko produkcję i magazyny. Pewnie do oporu wykorzystają jeszcze olkowe opracowania i będą się zwijać...
    Bo system nadal ma jakieś atuty. Jak ktoś ma obiektywy om1 czy m1m3 z wyprzedaży będzie podtrzymaniem życia systemu. Na eksploatacji obecnych zasobów mogą jeszcze długo (z 8-10 lat) pociągnąć korzystając z głównego atutu w postaci nieco lżejszych obiektywów. Bo rozmiar body czy ceny właściwie przestały już istnieć jako przewagi konkurencyjne.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  3. #1853

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    A może to nie jest gwint do kostki statywowej
    a do woreczka z fasolą?
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 24.10.22 o 13:08

  4. #1854

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    A może to nie jest gwint do kostki statywowej
    a do woreczka z fasolą?
    OM Bean-1. Podobno ma kosztować tylko 300$.

  5. #1855
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie ma co panikować. E-M10 IV i E-M5 III zostały wyprodukowane jeszcze przez Olka. Widzieliście te aparaty z napisem OM Digital Solutions na tabliczce? No właśnie. OM System musi produkować te modele pod własną marką, a że Olek produkcję już zakończył (zgaduję), to grunt im się pali pod nogami i muszą zrobić szybki rebranding. Na R&D czasu jest za mało, pewnie cała para poszła w OM-1 i kilka ciekawych szkieł, jakie się ostatnio pojawiły, więc trzeba odgrzać kotleta. To jeszcze nie znaczy, że system umiera. A przynajmniej nie umiera bardziej, niż odkąd się narodził.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #1856
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie ma co panikować. E-M10 IV i E-M5 III zostały wyprodukowane jeszcze przez Olka. Widzieliście te aparaty z napisem OM Digital Solutions na tabliczce? No właśnie. OM System musi produkować te modele pod własną marką, a że Olek produkcję już zakończył (zgaduję), to grunt im się pali pod nogami i muszą zrobić szybki rebranding. Na R&D czasu jest za mało, pewnie cała para poszła w OM-1 i kilka ciekawych szkieł, jakie się ostatnio pojawiły, więc trzeba odgrzać kotleta. To jeszcze nie znaczy, że system umiera. A przynajmniej nie umiera bardziej, niż odkąd się narodził.
    W zasadzie zgoda, ale z małym wyjątkiem. W OMDS nie ma R&D, najwyżej kończą projekty opracowane jeszcze w Olku Wystarczy popatrzeć na czas, te ciekawe szkła pojawiły się zbyt szybko, jak na własne konstrukcje OMDS.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #1857

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    A może ludzie z R&D Olympusa przeszli do OMDS - byłoby to w miarę logiczne...
    I będą kontynuować swoja pracę już dla nowej marki...

    Z Pentaxem miało być podobnie, a sprzęt nadal jest na rynku.
    Chociaż fakt, że ani słychu o bezlustrze od Pentaxa, a jak go szybko nie zrobią to koniec jest nieuchronny.

  8. #1858
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przecież pracownicy z działu obrazowania „przeszli” (czyt. pewnie nawet nie opuścili swoich biurek) do OMDS, więc jakiś tam R&D jest. Pytanie tylko co i w jakim zakresie mogą wykorzystywać ze swojego dotychczasowego know-how.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #1859

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pytanie tylko co i w jakim zakresie mogą wykorzystywać ze swojego dotychczasowego know-how.
    Spójrzmy

    OM-5


    E-M5 III
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 24.10.22 o 16:29

  10. #1860
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    OMDS chyba nie odkupił patentu na srebrny przełącznik, musieli zrobić czarny
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.