Strona 16 z 262 PierwszyPierwszy ... 614151617182666116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #151

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jest też wrześniowy ranking sprzedaży “Map Camera” -największego japońskiego sklepu.

    https://translate.google.pl/translat...tml&edit-text=
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.10.18 o 12:15

  2. #152
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Jest też wrześniowy ranking sprzedaży “Map Camera” -największego japońskiego sklepu.

    https://translate.google.pl/translat...tml&edit-text=
    Ja do rankingów czy też do sondaży podchodzę z rezerwą, to tak jak z modą.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #153

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  4. #154
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    No to czarno to widzę, jeśli plan naprawy opiera się na wzroście sprzedaży optyki pro. To będzie miało raczej odwrotny skutek.
    Rozmawiałem niedawno ze sprzedawcą MM w Dortmundzie. Powiedział, że średnio na 10 aparatów Olympus sprzedanych w ostatnich 3 miesiącach wraca z powodu niezadowolenia klientów ca. 6 sztuk,
    mimo ze cena jest niska (10mark 2 ca 650 euro z dwoma obiektywami) jak na rynek niemiecki. Mają stos rozpakowanych i krótko używanych puszek. Teraz aby je sprzedać muszą jeszcze bardziej obniżyć cenę .
    Zdaje się, że jednak bez co najmniej 20MPx matrycy nie mają szans na odbicie się. A że nawet sie o tym nie mówi znaczy to chyba, ze ważny komunikat w przyszłym roku to pewnie ogłoszenie stulecia firmy(co za tym idzie oczywiscie premie dla szfostwa) i ogłoszenie o zmianie właściciela, lub zgaszeniu światła.

  5. #155
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    No to czarno to widzę, jeśli plan naprawy opiera się na wzroście sprzedaży optyki pro. To będzie miało raczej odwrotny skutek.
    Rozmawiałem niedawno ze sprzedawcą MM w Dortmundzie. Powiedział, że średnio na 10 aparatów Olympus sprzedanych w ostatnich 3 miesiącach wraca z powodu niezadowolenia klientów ca. 6 sztuk,
    mimo ze cena jest niska (10mark 2 ca 650 euro z dwoma obiektywami) jak na rynek niemiecki. Mają stos rozpakowanych i krótko używanych puszek. Teraz aby je sprzedać muszą jeszcze bardziej obniżyć cenę .
    Zdaje się, że jednak bez co najmniej 20MPx matrycy nie mają szans na odbicie się. A że nawet sie o tym nie mówi znaczy to chyba, ze ważny komunikat w przyszłym roku to pewnie ogłoszenie stulecia firmy(co za tym idzie oczywiscie premie dla szfostwa) i ogłoszenie o zmianie właściciela, lub zgaszeniu światła.
    Wszystko w rękach Olympusa. Jeszcze kilka miesięcy i się dowiemy co planują.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #156

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    W ostatnich trzech latach przedstawiali głównie obiektywy Pro https://www.dpreview.com/products/olympus/lenses?subcategoryId=lenses&view=Grid&page=1


    ...które już przeceniają https://www.43rumors.com/save-200-on-each-olympus-f-1-2-pro-lens/

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    To ze zwrotów? https://www.43rumors.com/?s=Reconditioned
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.10.18 o 17:22

  7. #157
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ze zwrotów i pewnie to co leżakuje w magazynach. Zbyt jest mały. Olympus zdaje się tonie, wiec trudno się dziwić, że sprzet mimo obniżek nie idzie. Kto będzie wchodził w przemijający system bez przyszłości. Panasonic to duży gracz,w przeciwieństwie do Olympusa trapionego od lat kłopotami finansowymi, więc miał siłę wskoczyć w FF, i zapewne przetrwa w branży fotograficznej. Wszystko przed nami... a zaczęło sie tak niewinnie....
    dawno dawno temu rynek amatorski i nie tylko zdominowany był przez FF. Były dostępne puszki średnioformatowe, nawet polskie. Kto pamięta Start 66 . Świetne foty robiło sie tym wynalazkiem. Tylko te ciągłe zmienianie filmów ...Były też systemy o mniejszej wielkości kadru , ale w europie chyba większego szału na to raczej nie było .Generalnie świat był piękny, ludzie robili fotki, bo internetów nie było. No miód malina.
    Gdy na rynku pojawił się pierwszy sensor cyfrowy wkładany do puszki analogowej, nie pomne firmy, świat stanął na głowie. FF przeminęły z wiatrem bo nowe to piekielnie drogie.... i zaproponowano rozwiązania cropowe. Zatoczyliśmy koło i dziś doszliśmy do sytuacji, w której wielkość sensora własciwie nie ma znaczenia. Znowu jesteśmy w krainie FF niemal dla wszystkich. Cropy zapewne pozostaną ze względu na korzyści wynikające z fotografowania długimi szkłami, ale już raczej w mniejszej ilości modeli i na pewno z wypasionymi sensorami. I rpewnie nie mniejszymi jak 1.5. Reszta moim zdaniem właśnie przechodzi (obok nas) do historii. Oczywiście pomijam tu celowo rynek małych tanich aparatów i komórek.

  8. #158

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.10.18 o 22:49

  9. #159
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Rozbawiło mnie zwiększanie sprzedaży wysokodochodowego segmentu PRO Bajka dla naiwnych inwestorów.
    I nieustannie dziwią mnie wieloletnie zaniedbania w tematach teoretycznie najważniejszych, czyli jakieś dłuższe, tanie makro, uniwersalne zoomy wycieczkowe pomiędzy kitem, a PRO, długie tele za rozsądne pieniądze, tanie 85/1,8.
    Teraz, to najwyżej można debatować, czy dział foto Olka zniknie, czy stanie się cud i ktoś to kupi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #160

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.