Strona 158 z 262 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168208258 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.571 do 1.580 z 2618

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1571
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Japońcy z Koreańcami? Dziwne, ale jeśli prawdziwe, to Olympus, czy JIP?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1572
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tylko po co do 300 mc-20 ? chcesz zabić jakość ?
    Właśnie się zastanawiam po jakiego grzyba doliczać do tego zestawiania jeszcze ten MC-20, chyba tylko po to, żeby zestaw pod m4/3 przedstawić mniej korzystnie od strony ceny.
    Do zd300 dołożyłbym EM1 II i obydwa zestawy da się teraz kupić w porównywalnych cenach, (olympusa na tą chwilę chyba nawet taniej)
    Ciekaw jestem jak by takie porównanie wypadło pod kątem jakości zdjęć, choć ze względu na gabaryty ja bym chyba wybrał Olka

  3. #1573
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Okaże się, grunt żeby w ramach współpracy matryca samsunga isocell trafiła gdzie trzeba

  4. #1574
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Właśnie się zastanawiam po jakiego grzyba doliczać do tego zestawiania jeszcze ten MC-20, chyba tylko po to, żeby zestaw pod m4/3 przedstawić mniej korzystnie od strony ceny.
    Absolutnie moim celem nie jest przekonywanie nikogo, że jest drogo/tanio, raczej stwierdzam fakt, że 600mm u Olka jest w cenie 600mm+body na FF. Nawet bez tego MC-20 mam wrażenie, że ten obiektyw jest drogi...

    Ciekaw jestem jak by takie porównanie wypadło pod kątem jakości zdjęć, choć ze względu na gabaryty ja bym chyba wybrał Olka
    Gdzieś kiedyś takie porównanie widziałem i wychodziło, że na pewno nie ma co się przejmować ISO, bo wyjdzie takie same (6,3/4 = 1,575 a 1,575^2 ~= 2,5, czyli u nas ISO 1000 to w takim Sony 2500, upraszczając). Zgaduję, że Olek może wyjść ostrzej, ale ze zdjęć zrobionych soniaczem widać, że wstydu nie ma.

    Ja też wolałbym 300PRO niż tego Sony, bo jest lżejszy, jest Olympusem, mam już zajefajne body, z którym mógłbym łazić całą dobę... ale widząc jaka jest sytuacja na rynku potrafię sobie wyobrazić, że, podobnie jak ja, wiele osób rozważa czy to jest dobry kierunek.

    To jest dobry pomysl:
    <Samsung + Olek>
    Może Samsung wyjaśni Olkowi jak wpiąć Olka do domowej sieci wifi i przekopiować zdjęcia na PCta bez kabla? W sumie jest rok 2021, więc może podzielą się tą jakże wielką tajemnicą .

  5. #1575
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Po taniości i lekkości, to jest ten Canon 600/11. O 1EV ciemniejszy, ale do ptaszków w dobrym świetle da radę, za to 0,5 kg lżejszy i prawie o 10k tańszy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #1576
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ....ale do ptaszków w dobrym świetle da radę......
    i to jest podstawowy problem
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #1577
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    i to jest podstawowy problem
    1 EV świata niedzielnych pstrykaczy nie nie odmieni, a 10k różnicy w cenie ma takie możliwości, dla prawdziwych koneserów jest 600/4 FF
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #1578

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Wielu używa tego Olka z MC-14

    i mamy 300/4 PRO + MC-14 [ekw. 840 f/11.2] za 12800 od Olympus
    i RF 800/11 za 4800 zł od Canon.

  9. #1579

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Silniki parowe mają się dobrze. Węgiel wymieniono na paliwo jądrowe, reszta bez zmian
    Jasne wszędzie pełno parowozów na atom ... Oczywiste że nie chodziło mi o turbiny parowe w tym porównaniu.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Panasem bym się nie sugerował, on ma w d... sprzęt fotograficzny. Weszli w FF tylko po to, żeby mieć dostęp do bagnetu L w przyszłych kamerach wideo. Aparatami tylko zapychają dziurę, żeby R&D miał się na czym bawić, zanim wypuszczą produkty, na których naprawdę można zarobić.
    W d... nie w d..., a chodzą ploty że na niektórych rynkach mają już 5% udziałów - ja bym ich nie lekceważył.

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Jakieś dwa lata temu prognozowałem, że "za kilka lat" zostaną C, S, N i dwóch mniejszych producentów. Dzis nie obstawiłbym 3 dużych tylko dwóch.
    Też tak uważam. Nie sądzę żeby długo się utrzymało tyle firm foto. Tak samo jak nie wierzę w żadne miniaturowe systemy. To jest moim zdaniem chwilowa zapchajdziura która padnie pod naporem nowych rozwiązań w smartfonach. Nie wiem czy to efekt pandemii ale jakoś ostatnio czarno widzę rynek foto...

  10. #1580
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    mamy 300/4 PRO + MC-14 [ekw. 840 f/11.2] za 12800 od Olympus
    i RF 800/11 za 4800 zł od Canon.
    No nie do końca, ekwiwalent głębi ostrości to 11.2, jasność zostaje ta sama, czyli 840, f5.6.

    Poza tym chyba już nigdzie nie kupisz mc-14 z 300 pro za 13k...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.