Strona 141 z 263 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141142143151191241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.410 z 2623

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #1401
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Uff. JESTEM szczęśliwym człowiekiem. Nie mam problemów takich jak koledzy! Robię zdjęcia!

  2. #1402
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że niektórych użytkowników Olka atakuje tajemniczy wirus powodujący silny ból d. z powodu FF. 3/4 i FF to dwa różne światy i raczej nie sądzę, żeby w realnym świecie było dużo osób mających taki dylemat przy wyborze sprzętu.
    Moim zdaniem ciągłe porównywanie się z FF i "niezauważanie" APS-C, to błąd marketingu Olka.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #1403
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam wrażenie, że niektórych użytkowników Olka atakuje tajemniczy wirus powodujący silny ból d. z powodu FF. 3/4 i FF to dwa różne światy i raczej nie sądzę, żeby w realnym świecie było dużo osób mających taki dylemat przy wyborze sprzętu.
    Moim zdaniem ciągłe porównywanie się z FF i "niezauważanie" APS-C, to błąd marketingu Olka.
    tutaj nie chodzi o porównywanie FF z m4/3, ale co zamiast m4/3? mam wrażenie, że 10v4 jest ostatnim korpusem m4/3 od olka, co będzie po sprzedaży działu obrazowania to wielki znak zapytania, mamy teraz sprzęt najlepszy na jaki nas stać i to jest ok, tylko nic nie jest wieczne panas zrobi S5 o następnych "poważnych" korpusach pokroju G9 nic nie słychać, podobno ma być GH6 dla filmowców, dla mnie osobiście m4/3 jest super i nie potrzebuję nic więcej ale co będzie za kilka lat jak mój G9 odmówi posłuszeństwa ? używka ? jaka będzie dostępność części zamiennych i serwisu - oto są pytania, czy zostanę z kilogramami "szklarni" wartymi grosze ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #1404
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Spokojnie, są jeszcze kompakty i APS-C.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #1405
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tylko że porównywanie m4/3 z kompaktami przemilczę bez słowa, a zysk z przesiadki na APSc jest bardzo dyskusyjny. Jaki tu zysk jakości, czy wielkości szkieł? No i jedynie Fuji przyzwoicie rozbudowało ofertę optyki. Jak bym musiał to bym wolał już wybrać FF niż APSc

  6. #1406
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    A ja spokojnie będę sobie odkładał na zmianę systemu. Potrwa to kilka lat bo mam dość nowe korpusy do tej pory ciągle się powstrzymywałem przed zmianą systemu licząc że Olek czymś zaskoczy. Teraz kiedy prawdopodobnie jest to koniec systemu i na omd em1 mklV nie ma co liczyć będzie łatwiej. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

  7. #1407
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Tylko że porównywanie m4/3 z kompaktami przemilczę bez słowa...
    A niby dlaczego? Do kompaktów trafiają nie tylko 1-calowe matryce, ale też 4/3, i APS-C, i FF. Dla wielu szukających małego sprzętu w okolicach standardowego zakresu ogniskowych takie kompakty mogą dobrą alternatywą.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...a zysk z przesiadki na APSc jest bardzo dyskusyjny.
    Ja odpowiadałem na pytanie virussa "co zamiast m4/3?" w sytuacji, gdy Olek zamknie już swój kram. Tu nie chodzi już o zysk, tu będą same straty. Ale gdzieś spierdzie*lić trzeba.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #1408
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Z drugiej strony tak patrzę na nowości Sony Nikona itd i tam nie ma postępu w obrazowaniu w porównaniu do ich poprzedników. Patrzę na zdjęcia przykładowe z A7Slll kurcze tylko 12 milionów pikseli wydawałoby się że to bajka dla pogromców szumów a tam kasza na średniowysokich ISO... brak postępu a sprzęt za naście tysi. Lepiej kupić sobie dwie puszki byłych flagowców na przecenach i w ogóle nie bawić się najnowsze korpusy.

  9. #1409
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Te 12-megapikselowe Sony to są sprzęty do filmowania po ciemku, a nie do robienia zdjęć.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1410
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Reklamowane są jako aparat fotograficzny

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.