Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89

Wątek: Obiektyw(wy) na wyjazd.

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zyskałeś bardzo niewiele dopłacając ponad 3000 pln. I już jesteś w plecy
    Niestety zepsuję ci samozadowolenie, kupiłem za go za cenę niewiele większą od Lumix 12-60 3.5-5.6, kiedyś prawie każdy na tym portalu mógł sobie takie szkło nabyć bezpośrednio od Olympusa W każdym razie, nawet teraz kupiłbym to szkło jako podstawowe, za normalną cenę. Bo dla mnie jest różnica czy zdjęcie robię przy ISO 800 czy przy 1600.

    Olympus zrobił się droższy, ale bardzo dokładnie porównywałem inne systemy i każdy jest inny jest za ciężki i za duży dla mnie. My naprawdę wiemy, że FF daje lepszy obrazek ale wiemy że nawet jeśli puszka może być nie wiele większa od E-M1 to dobre szkła są ciężkie i duże. Chcesz to kup sobie FF ale nie męcz nas swoimi rozkminami o cenach.

  2. #42
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Paparapa
    Bardzo jestem ciekaw, co byłoby ostre w kadrze który wrzucił Bodzio, gdyby użyć FF i przysłony 2,8.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #43
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Paparapa tego nie zrozumie jak nie rozumie, że bez sensu jest porównywanie m4/3 do FF
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 3.10.18 o 23:49
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #44
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Proponuje zakończyć tą bezcelowa jałową dyskusję. Jedyną osoba która tu czegoś nie zrozumiała to jesteś Ty. Napisałem że mam dwa systemy. Znam zalety i wady obydwu. Proszę mi tu z kontekstu moich słów nie wyciągać . Chodziło o focenie w słabym świetle, a nie jako takim !
    Jeśli ktoś ma wolę inwestowania w MFT grubej kasy to proszę bardzo .
    Niech na zdrowie wyjdzie.

    The end

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Niestety zepsuję ci samozadowolenie, kupiłem za go za cenę niewiele większą od Lumix 12-60 3.5-5.6, kiedyś prawie każdy na tym portalu mógł sobie takie szkło nabyć bezpośrednio od Olympusa W każdym razie, nawet teraz kupiłbym to szkło jako podstawowe, za normalną cenę. Bo dla mnie jest różnica czy zdjęcie robię przy ISO 800 czy przy 1600.

    Olympus zrobił się droższy, ale bardzo dokładnie porównywałem inne systemy i każdy jest inny jest za ciężki i za duży dla mnie. My naprawdę wiemy, że FF daje lepszy obrazek ale wiemy że nawet jeśli puszka może być nie wiele większa od E-M1 to dobre szkła są ciężkie i duże. Chcesz to kup sobie FF ale nie męcz nas swoimi rozkminami o cenach.
    Ty poważnie piszesz że focisz MFT z ISO 800 albo więcej ?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Paparapa
    Bardzo jestem ciekaw, co byłoby ostre w kadrze który wrzucił Bodzio, gdyby użyć FF i przysłony 2,8.
    Na pewno byłoby, w przeciwieństwie do tej fotk,i ostro chociaż w centrum kadru ))

    Koniec dyrdymał , Szkoda życia na głupoty.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 4.10.18 o 00:28

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Unikam takich ISO. Ale jak trzeba 1600 ISO z mojego wątku o Gardzie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	029.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	995,1 KB
ID:	204651

    i zdjęcie z galerii :
    https://galeria.olympusclub.pl/displ..._display_media

    BTW lepiej moim zdaniem podnieść ISO niż wyciągać z cieni

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    BTW lepiej moim zdaniem podnieść ISO niż wyciągać z cieni
    Zależy od technologii matrycy. W najlepszych nie ma praktycznie różnicy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #47
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    ISO 1600 dla m4/3 to rozsądny max, tak było ISO 800 dla 4/3. Zbyt często nie wskakuję na tą czułość gdy fotografuję przyrodę, ale zdarza się gdy kadr nie jest jednolity kolorystycznie - tak jak niebo, woda etc.
    Chętnie bym cykał zdjęcia FF, ale szkoda mi garba. Waga mojego zestawu, razem z plecakiem wynosi mniej niż 3 KG, a są to cztery szkła razem z puszką. Najbardziej doceniam swojego Olka w górach, ale nie tylko, bo na kajakach i rowerze również widzę jego plusy. W czerwcu zaliczyłem trasę 29 km w Tatrach Wysokich w super warunkach, a ostatnio 25 km w Tatrach Zachodnich, z czego spora część biegła w błocie i śniegu. Chciałbym wierzyć, że jest gdzieś dla mnie lepszy system (zwłaszcza, że ciągle mam w pamięci wygaszenie 4/3 ) i czasem go prawie znajduję, ale czar pryska gdy przychodzi do wybierania słoików.

  8. #48
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Tak dla informacji - nacieki wapienne w jaskiniach są gładkie i śliskie. To nie jest chropowatość na której widać ostrość. Mogą się więc wydawać rozmyte przez odszumianie.
    ok, jeszcze jedno z Demianowskiej. Tam naprawdę było niewiele światła.
    ISO 2500, f=2,0

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9121116.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	689,5 KB
ID:	204655
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #49
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Bodzip, tyle razy się z Tobą zgadzałem, że tym razem z z prawdziwa przyjemnością przerwę tę monotonię i się nie zgodzę. Olek na wysokim iso produkuje akwarele lub budyń ze skwarkami. Czasem jest to może przyjemne dla oka, ale nie ma nic wspólnego z wysoką jakością. Wyobraź sobie, że fotografujesz zakurzony róg ciemnego stołu. Pierwsze co robi Olek to mocno odszumia, czyli usuwa kurz. W drugiej kolejności mocno wyostrza to co zostało po odszumianiu. Jesli zniknął cały kurz, to dostajemy pięknie odszumioną akwarelę z jednolitą plamą stołu o ostrych krawedziach. Jeśli zostały jakies wieksze kawałki kurzu, to po wyostrzaniu dostajemy wysepki ostrego "detalu" i dodatkowy detal, czyli jakies atrefakty wyostrzania, to wszystko na doskonale gładkiej powierzchni stołu. Ten efekt nazywam budyniem ze skwarkami. Oba efekty nie maja nic wspólnego z obrazem wysokiej jakości i bardzo często wyglądają fatalnie. Jaskinia, to szczególny przypadek miłej dla oka akwareli.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #50
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Generalnie Olek zawsze mocno wyostrzał i odszumiał. Pierwsze, co robię w Olkach, to zjeżdżam z tymi parametrami do minimum.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Wyjazd fotograficzny
    By osiem1984 in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17.01.14, 19:09
  2. Obiektyw 11-22mm i wyjazd do Egiptu Pomocy!!!
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27.01.10, 20:11
  3. Wyjazd do ciepłych krajów
    By m9 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.