Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 185

Wątek: Panasonic S

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Żeby obiektywy m4/3 podpinać do pełnej klatki? Po co?
    Wydaje mi się, że z technicznych powodów jest to niemożliwe. Obiektywy m4/3 raczej nie są zaprojektowane aby pokryły matrycę o znacznie większej powierzchni. W drugą stronę jest to możliwe.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Po to,żeby ich nie wyrzucać/sprzedawać . Dla mnie nie ma żadnego problemu używać obiektywów, które mam z puszką FF. Jeżeli cena puszek FF będzie akceptowalna, to jest mi totalnie obojętne czy kupię za jakiś czas nową puszkę m4/3 czy FF. Nawet wolałbym FF, bo zawsze z czasem mogę wykorzystać możliwości FF. Aparat po prostu wykorzystują taką albo inną powierzchnię matrycy i tyle. Jeżeli taka współpraca puszek FF i obiektywów m4/3 byłaby możliwa to porzucenie puszek m4/3 nie byłoby żadnym problemem. Najmniejszym. W przypadku 4/3 i m4/3 to nie wypaliło, bo AF tych obiektywów jest praktycznie symboliczny.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No ale nowy bagnet robi się po to, żeby zarobić kasę na nowych obiektywach, a nie robić dobrze użytkownikom starych szkieł
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    ... Aparat po prostu wykorzystują, taką, albo inną powierzchnię matrycy i tyle. Jeżeli taka współpraca puszek FF i obiektywów m4/3 byłaby możliwa to porzucenie puszek m4/3 nie byłoby żadnym problemem. Najmniejszym.
    Musiałby być zaprojektowany na tej matrycy FF "sztuczny krop" specjalnie dla obiektywów m4/3. Teoretycznie pewnie możliwe, ale nie sądzę aby takie coś wprowadzili. Oczywiście mogę się mylić
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Jeżeli Olympus po raz drugi w czasie zaledwie dekady porzuci system, to IMO jest skończony w segmencie foto
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jest jeszcze kwestia ilości pikseli w tym okrojonym FF. 5-6 mega nie wygląda dobrze od strony marketingowej, no i z 4k kłopot
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Miałem na myśli właśnie ten "sztuczny krop". Taki zabieg sprawiłby brak najmniejszego problemu ze zmianą bagnetu.

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Miałem na myśli właśnie ten "sztuczny krop". Taki zabieg sprawiłby brak najmniejszego problemu ze zmianą bagnetu.
    Moim zdaniem "gra nie warta świeczki" - sens używania obiektywów m4/3 na pełnej klatce. Większy problem to zbieranie danych tylko z wycinka matrycy FF i ile ten krop miałby mieć MPix ? 12MPix to raczej minimum, cała matryca (chyba się nie mylę) musiałaby mieć wówczas 48 MPix. Sądzę to za dużo komplikacji aby było realne.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Lustrzanki FF mają tryb cropowy po podpięciu cropowych obiektywów, tyle że a) ten crop jest mniejszy, bo APS-C, więc zostaje jeszcze co nieco megapikseli; b) obiektywy te mają ten sam bagnet.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Musiałby być zaprojektowany na tej matrycy FF "sztuczny krop" specjalnie dla obiektywów m4/3. Teoretycznie pewnie możliwe, ale nie sądzę aby takie coś wprowadzili. Oczywiście mogę się mylić
    Taki sztuczny crop jest w każdej lustrzance FF Nikona, od pierwszego modelu FF. Oczywiście crop do DX. A niektóre z modeli mają cropy gdzie lekko obcina się jeden bok i daje proporcje kadru 5:4. - portreciści czasami wolą taki.

    Ale absolutnie Olek nie zarzuci 4/3, będzie ciągnął to równolegle. Mówie o perspektywie paru lat.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 1.09.18 o 17:00

Podobne wątki

  1. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.