Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #201
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... Do Z w sumie nikt nie proponuje alternatywnych dobrych jasnych szkieł.
    I chyba szkła są większym problemem Nikona niż korpusy. Do sony są tańsze, niezależne. Do Canona są stada używek i prosta przejściówka. W Nikonie najtrudniej jest zastąpić kosztowne oryginały.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #202
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A miałeś okazje zrobić parę zdjęć takim duuuużym, brzydkim i ciężkim obiektywem podpiętym do starego już nie robiącego zdjęć Z7?
    Najlepiej w trudnych warunkach fotograficznych....

    Sorrki, zagalopowałem się. Ciężkie obiektywy to specjalność sigmy.
    Sorry - nie miałem przyjemności. Ostatnim Nikonem jakim fotografowałem ponad 10 lat temu był D700, ale to co on robił od nowości trudno było nazwać zdjęciami.

  3. #203
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Sorry - nie miałem przyjemności. Ostatnim Nikonem jakim fotografowałem ponad 10 lat temu był D700, ale to co on robił od nowości trudno było nazwać zdjęciami.
    ??? Litości. Robił dokładnie takie same zdjęcia (ta sama matryca) jak Nikon D3, który był wręcz rewolucją. Oba te aparaty sa kultowe, pierwsze pełnoklatkowe Nikony.
    Twoja czy epicure awersja do większego sprzętu jak widać rzutuje na bardzo subiektywne i niesprawiedliwe oceny aparatów.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I chyba szkła są większym problemem Nikona niż korpusy. Do sony są tańsze, niezależne. Do Canona są stada używek i prosta przejściówka. W Nikonie najtrudniej jest zastąpić kosztowne oryginały.
    Paradoksalnie NAJWIĘCEJ (piszę to z całą odpowiedzialnością) optyki, z AF, jest do Nikona Z, o ile się uwzględni podłączanie szkieł przez przejściówki..
    Do Nikona też jest przejściówka i stada używek szkieł z bagnetem F i silnikami (czyli AF-S). Obiektywy AF-S Nikon robił chyba od połowy lat 90-tych. Zafiksowałeś sie na "problemach" ze śrubokrętami, a to już historia. Nie bez przyczyny te obiektywy tak straciły na cenie. Amatorzy płaczą, że mieliby optykę po kilkaset zł. Kogo to obchodzi? Jaka firma ma szkła po kilkaset zł?
    Ba, jest przejściówka do szkieł od bezlusterkowców Sony. Tak, tak, wszystko co podpinasz do Sony A7 itp możesz podpiąć do Nikona Z i to z przeniesieniem funkcji, AF itd.
    Nikon ma najmniejszy rejestr.
    Możesz podpiąć też wszystkie lustrzankowe szkła Canona, z zachowaniem AF.
    Jesteś na forum Canona, znasz usera candar i wiesz, że on używa Nikona Z i do niego szkieł Canona i Sony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31.10.21 o 14:24

  4. #204
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ??? Litości. Robił dokładnie takie same zdjęcia (ta sama matryca) jak Nikon D3, który był wręcz rewolucją. Oba te aparaty sa kultowe, pierwsze pełnoklatkowe Nikony.
    Twoja czy epicure awersja do większego sprzętu jak widać rzutuje na bardzo subiektywne i niesprawiedliwe oceny aparatów.
    Nie miałem D3, D700 natomiast to totalna porażka jeśli chodzi o kolor. Nigdy w całej karierze fotograficznej nie spotkałem się z taką sino-żółtą sieczką. Piszę to jako fotograf i były edytor jednej z największych fotoagencji newsowych w Polsce. Kiedy fotografowie przynosili mi jpgi z konferencji czy innych kolteltów od razu było wiadomo, które zdjęcia były robione ówczesnymi Nikonami. Sorry, nie zmienię mojego zdania, bo wtopę z tym aparatem - kupiłem go po kryzysie 2008 kiedy euro poszybowało w górę - dobrze odczułem. Sprzedałem po niecałym roku. I moja ocena nie ma absolutnie związku z moją sympatią do małych sprzętów, bo wcześniej przez prawie 10 lat fotografowałem na ulicy średnim formatem, a zdarzało mi się też używać 8x10 cali.

  5. #205
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Jesteś na forum Canona, ...
    Raczej byłem, już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio tam zaglądałem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #206

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Nikon, mimo, że należy do gigantycznego koncernu,....
    Do jakiego?

  7. #207
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Dawniej chyba nawet większość udziałów miało Mitshubishi, aktualnie jak jest nie wiem.
    EDIT - chyba nadal tak jest, nasza wikipedia o tym mówi, a w anglojęzycznej wikipedii jest o Nikonie wiele więcej, sam się zdziwiłem co robią. Zerknij tam w hasło Nikon.

  8. #208

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  9. #209
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Jeżeli ta waga i cena są prawdziwe to zamawiam w przedsprzedaży

  10. #210
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jeżeli ta waga i cena są prawdziwe to zamawiam w przedsprzedaży
    Ale w tym wypadku, bez statywu chyba się nie obejdzie.

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.