Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 101819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #191
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Nie liczę na nowy wątek o Nikonie, ale jednak powinno się wspomnieć o flagowym Z9, praktycznie pierwszy bezlusterkowiec bez migawki
    No i ma parametry ...
    https://www.optyczne.pl/16995-news-N...alizacja).html

  2. #192
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie liczę na nowy wątek o Nikonie, ale jednak powinno się wspomnieć o flagowym Z9, praktycznie pierwszy bezlusterkowiec bez migawki
    No i ma parametry ...
    https://www.optyczne.pl/16995-news-N...alizacja).html

    W tej chwili wygląda to fajnie. choć cena już nie tak bardzo.
    I na pewno będzie odpowiedź ze strony konkurencji. Ciekawe jakie asy w chowają w rękawach. Czy mają cokolwiek w chwili obecnej do przebicia tej puszki?

  3. #193
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    W tej chwili wygląda to fajnie. choć cena już nie tak bardzo.
    I na pewno będzie odpowiedź ze strony konkurencji. Ciekawe jakie asy w chowają w rękawach. Czy mają cokolwiek w chwili obecnej do przebicia tej puszki?
    No właśnie cena nie jest taka zła. Znaczy jasne, ze to kupa kasy, ale mam wrażenie, że będą kolejki po tego Nikona

  4. #194
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Topowa puszka losów Nikona nie odmieni, teraz trzeba iść za ciosem i powrzucać coś fajnego na niższe półki.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Poza tym poczekajmy trochę, Nikon już taki jest, że lubi mieć świetne parametry, a praktyka bywa mniej różowa.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #195
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Będą kolejki na pewno. Jednak taka kwota już zmusza do zastanowienia się czy warto to mieć. Spontaniczne zakupy raczej nie wchodzą w rachubę. Dodatkowo cena nowych szkieł nie nastraja zbyt optymistycznie. Jeszcze łatwiejsze też staje się blokowanie optyki konkurencji.

    Patrząc na historię branży foto coraz bardziej widać, że być albo nie być tej firmy wcale nie zależy od wyników finansowych działu obrazowania. Jest ona magicznie niezatapialna.

    A co do wyższości systemu nad systemem , czy też skali popularności, wcale nie decydują parametry sprzętu. Decydują o tym całkowicie inne czynnik. Gdyby na tym padole łez i bólu decydowały parametry techniczne, to nie męczylibyśmy się np z VHS.

  6. #196
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Nikon, mimo, że należy do gigantycznego koncernu, to jednak nie ma takich środków na badania i rozwój jakie ma Canon czy Sony. Pokazali Z9, robi wrażenie, choć ma kilka fiuczerów, które są (msz) mocno niedopracowane. Np. 120 kl/s. Co z tego, że taka ilość jak tylko w JPG jakości normalnej i w 11 mpix. Olkowa M1 potrafi zrobić 60 Rawów z 20mpix i ma już kilka lat. Tak samo 8k/60p, mówią, że będzie dodany, ale obawiam się, że na chwilę obecną nie dają rady czegoś ogarnąć w oprogramowaniu i dlatego tego nie ma. Sporo marketingowego bełkotu. Sam aparat ciekawy, dość szybki, trochę ma jednak mało punktów AF, ale wiem, że całkiem znośnie sobie radzi. Na chwilę obecną Canon jednak trochę pozamiatał z tym swoim R3 i to mimo mniejszej liczby pikseli. Jako rep czy fotograf przyrody wolałbym 30 kl/s w RAW niż 120 11mpix jpgów.

  7. #197
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Więcej pikseli, więcej klatek na sekundę, więcej kilogramów - dla mnie nuda.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #198
    | OlyJedi Awatar Keek
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Aparat aparatem, ale tak dużych szerokokątnych i standardowych stałek nie ma chyba nikt. W kategorii "długość" wygrywają miażdząco.

  9. #199
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Aparat aparatem, ale tak dużych szerokokątnych i standardowych stałek nie ma chyba nikt. W kategorii "długość" wygrywają miażdząco.

    A miałeś okazje zrobić parę zdjęć takim duuuużym, brzydkim i ciężkim obiektywem podpiętym do starego już nie robiącego zdjęć Z7?
    Najlepiej w trudnych warunkach fotograficznych....

    Sorrki, zagalopowałem się. Ciężkie obiektywy to specjalność sigmy.

  10. #200
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Aparat aparatem, ale tak dużych szerokokątnych i standardowych stałek nie ma chyba nikt. W kategorii "długość" wygrywają miażdząco.
    Co ty gadasz. Tu wygrywa Sigma Art. Ale możemy mówić tyko o bagnecie F. Do Z w sumie nikt nie proponuje alternatywnych dobrych jasnych szkieł.

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.