Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Zmiana z E-520 na coś innego - ma to sens?

  1. #41
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kupno dzisiaj E5 z myślą o fotografowaniu, a nie zbieraniu kolekcjonerskim na półkę trąci lekko masochizmem
    Masochizmem można nazwać af M1 ze starymi szkłami 4/3. Masochizmem jest cena szkieł mikro. Na koniec opowiem prawdziwą historię jak zasadziłem się na zimorodka ( dawno temu prezentowałem swoje wypociny). Nie wiem jak to zimorodek czyni ale af walczył z nim, a był to nie byle jaki af bo z E3 w dodatku żaden tam kolekcjonerski Mój kompan łowów z pełną klatką, za kilka ton biletów narodowego banku polskiego nie dał rady. Nawet jego Lka nie dała rady.

  2. #42
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    aparat foto to nie tylko AF zakładając idealną pracę AF korpusów m4/3 nawet EM1ze szkłami 4/3 to nie masochizm ale rodzaj głupoty co do ceny szkieł m4/3 - tak tak , gdzie indziej jest taniej i lepiej !! jak jest drogo to nie kupujesz, jak kupujesz to znaczy , że nie jest drogo bo jest Ciebie stać na zakup, proste !!
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 3.08.18 o 23:00
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Najtaniej wychodzi zwykle Canon. Do siedzących ptaszków 200 D (2 tys.) spokojnie wystarczy. Do tego nowa Sigma 100-400 lub używany Canon 400/5,6 w podobnej cenie (ok. 3,5 tys.) i masz porządny sprzęt sporo taniej niż w Olku.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 4.08.18 o 11:05
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #44
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ta nowa Sigma 100-400 to faktycznie niezły obiektyw. Jakość na 400mm jest zaskakująco dobra , a można używkę wyrwać w cenie 2500-2700 .
    Ale nie taka dobra jak Panaleica 100-400
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 4.08.18 o 11:09

  5. #45
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ...
    Ale nie taka dobra jak Panaleica 100-400
    Ale Canon ma więcej pikseli, to może przeważyć
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #46
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Chodzi mi o o sam obiektyw. panaleice można użyć do zdjęć macro, ma ciekawe rozmycie tła, ma zdecydowanie lepszą stabilizację, no i jest jednak trochę mniejsza . Droższa, ale w cenie 4tys warto.

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... Droższa, ale w cenie 4tys warto.
    No to brać. Jak by nie liczyć, te 4,5 - 6,5 trzeba na sensowny zestaw wydać.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #48
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jak ktoś siedzi w micro i lubi długie tele to brać. Nad sensem wydawania na takie 300 pro można się już mocniej zastanawiać. Ale każdy mierzy swoim portfelem

  9. #49

    Dołączył
    May 2008
    Posty
    40
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wszystko tu obija się o cenę no i nie ma się co dziwić bo jeśli ktoś nie zarabia na fotografii to wydawanie na hobby dużej kwoty mija się z celem.
    Na tę chwilę dokładanie do 4/3 większych pieniędzy nie ma sensu. Gdyby trafiło się np tanie body i 50-200 to wtedy co innego.
    W innym przypadku to nie ma sensu.

    Nad micro 4/3 myślałem przez chwilę ale mając na uwadze obiektywy których teraz używam. Skoro nie działają jak należy i trzeba i tak w końcu zaopatrzyć się nowe to lepiej od razu inwestować w inny system.
    Jeśli chodzi o małe aparaty, bezlusterkowce, to dla mnie odpadają.
    Chcę mieć dobry wizjer (ten w E-520 doprowadza mnie do szału....), nie żadne tam lv które w słońcu i tak nie ma szans.
    W moim nie widzę dokładnie ostrości, nie widzę też dobrze twarzy - często ostrzę wizjerem, a następnie odrywam od niego wzrok, staram się nie poruszyć aparatem i w dobrym momencie staram się pstryknąć dobre ujęcie.
    Gdyby wizjer był większy sprawa była by prosta. Jak wchodziłem w olka to kolega mnie namawiał na pentaxa i trzeba było go posłuchać...
    Podobnie również dobrze gdyby była wbudowana lampa - bo nie zawsze potrzeba dużej siły błysku.

    Spodobała mi się A7 i cenowo nie jest tragedia, ale przeczytałem że ma problemy podczas zdjęć robionych z lampą wiec odpada.
    Jest canon 5d mk2 o którym dawno marzyłem, który też nie jest bez wad (i lampy), jest nikon d600 który też robi piękne zdjęcia ale ma jakąś wadę bo brudzi matrycę.
    Jak widać drogie aparaty też nie są doskonałe co jeszcze bardziej utrudnia wybór.
    _____________________
    E-520 i troszkę gratów.


  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wwd Zobacz posta
    ...
    Jak widać drogie aparaty też nie są doskonałe co jeszcze bardziej utrudnia wybór.
    Bo podchodzisz do tematu od zadu. Nie istnieje idealny aparat do wszystkiego - fakt.
    Trzeba wybrać najlepszy kompromis.
    Chcesz focić landszafty i siedzące ptaszki.
    Cecha wspólna: nie potrzebujesz sprtowego AF.
    Kolejna: nie potrzebujesz ekstremalnie wysokiego ISO.
    Potrzebujesz: szerokiego kąta do landszaftów i długiego tele do ptaszków. Cenę robi długie tele, więc wybierasz matrycę APS-C.
    Wybierasz Canona APS-C z matrycą 24M. Po prostu najtaniej, największy wybór szkieł nowych i używanych, w tele dodatkowy bonus Na dodatek, najbardziej stabilna marka, małe szanse na niespodzianki jak w 4/3 lub nawet w Pentaxie (rozwoju raczej nie widać).
    THE END

    Jeśli lubisz dreszczyk emocji, to czytasz testy i kombinujesz... ... ale raz już kombinowałeś...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. E-M10 + MMF + Oly 55-200 SWD - czy to ma sens?
    By JohnyWalker in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24.08.14, 11:28
  2. Sens wymiany E-520 na E-30 ?
    By kiwal in forum E-System
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 8.01.13, 20:40
  3. Metz 36 AF-4 i E-510 Ma to sens?
    By Korba in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 9.08.09, 21:17
  4. Jaki sens wyższego ISO?
    By Syd Barrett in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15.12.08, 10:47
  5. E1 z 14-45 - ma to sens?
    By czarna mamba in forum E-System
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 11.04.06, 19:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.