Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaki obiektyw wybrać na początek..?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki obiektyw wybrać na początek..?

    Witam, chciałabym rozpocząć swoja przygodę z fotografią, mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.
    Rozważam kupno Olympusa OM-D E-M10 Mark ll. Teraz pytanie do was, jaki dobrać do niego obiektyw? Nie chcę, żeby był bardzo drogi, ale wiadomo, nie chce kupić też jakiegoś shitu..
    Jestem początkująca, ale nie chcę tylko aparatu, żeby zrobić byle jakie zdjęcie na raz i tyle. Chciałabym coś, nad czym będę mogła jednak posiedzieć, pomyśleć i rozgryzć, aby uzyskać zadowalający efekt. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie i pomożecie.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Myślę, że na tym etapie najtańszy zestaw z kitem będzie najlepszym rozwiązaniem. Teraz nie produkuje się złych obiektywów, za cały "shit" odpowiada fotograf. Kasę przeznaczoną na obiektyw wydaj, jak już się trochę poduczysz i będziesz wiedziała jakie zdjęcia chcesz robić. Jeśli obiektyw ma być niezbyt drogi, to warto by było, żebyś miała świadomość, że nie wybrałaś sobie systemu z najtańszymi obiektywami.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A jaki konkretny obiektyw kitowy polecasz?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ten, który jest w zestawie z aparatem. 14-42mm.

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    kit na początek jest zawsze dobrym pomysłem, zwłaszcza dla poczatkującego. Fajny i bardzo wszechstronny obiektyw to 14-150 mający zakres od szerokiego kąta do tele, nowe są niestety drogie, ale można upolować używane egzemplarze dużo taniej, zwłaszcza w wersji "I" bez uszczelnień. Jeśli potrzebujesz taniego dłuższego zasięgu to dobry jest tez "długi kit" 40-150 4.0-5,6 - mały, lekki i ostry (jak na 400-500 zet które trzeba wydać na używkę). Warto mieć chociaż jeden jasny obiektyw i tu najtańszy to panasonic 25/1,7 czyli tzw "standard".

    Do "kombinowania" dobre są stare, manualne obiektywy podłączane przez przejściówki (np. z allegro). Wiele osób używa stare heliosy od zenitów, ale ja szczególnie lubię stare obiektywy OM do analogowych Olympusów bo są małe i dobrze pasują do m4/3. Godne polecenia to 50/1,8, 100/2,8 i 135/2,8. Strażak i "Iva" z Koncertu w mojej Galerii w Portretach są właśnie ze 135

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Ten, który jest w zestawie z aparatem. 14-42mm.
    Jak najbardziej kit, potem się określisz co Ci potrzeba do fotografowania tego co najbardziej lubisz.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    z canona są dobre

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Polecam Tobie Panasonica 14-45 3,5-5,6 (H-FS014045) Żaden z kitowych Olka nie dorównuje jemu.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Podstawowe pytanie, a co najbardziej chcesz fotografować, co cię kręci. 14-45 to dość szeroki kąt - dobry do widoczków itp. Jakbyś chciała np. fotografować zwierzęta, czy ludzi z większej odległości to będzie Ci potrzebna dłuższa ogniskowa. Na początek ok, ale wiem po sobie, że tego zbliżenia brakuje.

    Tak jak napisał DeWuTe jeśli na razie nie wiesz to tani kit będzie ok, potem sama zobaczysz czego Ci będzie brakować.

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    United Kingdom
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki obiektyw wybrac na poczatek

    Witam.Na poczatek jaki radzicie kupic obiektyw do body Nikon D80.Mysle o Sigma 18-50.?Prosze o informacje .Pozdrawiam Leszek.

Podobne wątki

  1. Obiektyw na początek
    By Grmlin in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.07.19, 21:41
  2. Jaki obiektyw wybrać Olympus E-PL7?
    By lkbm87 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.05.18, 10:08
  3. Filtry Cokin- jakie wybrac na początek.
    By majeczek78 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10.02.16, 10:58
  4. Jaki kolor tła na początek?
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 15:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.