Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 119

Wątek: Nikon 1 - to już jest koniec (oficjalnie)

  1. #11
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Nikon ogłasza oficjalnie koniec swojej serii bezlusterkowców "1".
    Oni nie powinni w ogóle zaczynać z takim systemem (wielkoscią matrycy). Małe matryce .. no niestety rynek kompaktów pokazuje, że pomału zaczną wystarczać smartfony.
    To nie jest dobra wróżba dla Olka.

    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Rodzi się pytanie, czy w konsekwencji wejścia na rynek pelnoklatkowych bezlusterkowca przez CiN, Olympus zdecyduje się na rozwijanie równolegle z MFT drugiego systemu pod FF?
    Trochę w to wątpię.
    Wpierw chciałem napisać, że może niech odpuści Olek FF, a wymyśli coś nieco większego. Ale chyba nie. Jeśli robić inny system to z jak najmniejszą odległością rejestrową by można było podpinać obcą optykę pod przejściówki. W praktyce to olek nie ma optyki FF. Natomiast canon i nikon ma jej masę, cięzko będzie z tymi systemami konkurować nawet Sony.
    Mógłby więc Olek zrobić bezlustro FF pod szklarnię ... N C S P Jeśli zrobiłby coś ponad FF to niestety musiałby robić cały nowy system szklarniowy. Ewentualnie akceptować szklarnię innych MF.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Teoretycznie, to może nawet masz rację, ale w życiu decyduje praktyka. Znikają najmniejsze matryce. Kto następny w kolejności? .
    Sugerujesz Olka? To także Fuji Panas itp. Coś w tym jest. Tzn są to fotograficzne cacuszka (Fuji i Olek), czyli czeka tutaj nisza. Chyba już nikt nie oczekuje że to będą najpopularniejsze, największe systemy.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ..Sony w dziale luster nie miało szans wygrania z CiN z powodu "przyzwyczajenia" branży, ilości dostępnych obiektywów, wypożyczalni i serwisów dla profesjonalistów itp.
    W momencie gdy będą bezlustra N i C to sytuacja Sony się powtórzy. O ile nowe N i C będą fajnie współpracowały ze starą optyką.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    No i to ze rozegra się bitwa w rejonie FF pomiędzy S, C i N,
    W lustrzankach Sony nie ma, a w bezlustrach jak będą N i C to Sony będzie na trzecim miejscu. Największą szanse na bycie nr 1 ma canon, ze względu na sterowanie przysłoną. Nikon ma tu problem. Jestem bardzo ciekawy jak go rozwiążą, bo nie wyobrażam sobie, by zarzucono współpracę bezlustra N ze szklarnią lustrzankową. W lustrzankach Nikona przysłonę E ma bardzo niewiele szkieł. To naprawdę duży problem. Jeśli Nikon sie odetnie od starej optyki to zrobi błąd. Ale zrobi w bezlustrach mechanikę do przysłony? Może zrobi dwa systemy, tak jak w wyższych modelach lustrzanek ma obsługę dwóch AFów (śrubokręty i AF-S).

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    1. Bagnet jest akurat słabym punktem Sony. To nie jest bagnet uniwersalny, tylko Sony wykorzystało bagnet APS-C w FF. To był niestety błąd. .
    Dokładnie. Tak piszę tym od S, ale totalnie to olewają i piszą o zacofaniu N i C w bezlustrach, nie do odrobienia. Tymczasem to oni staną w drugim szeregu gdy w N i C będą duże dziury. Sony zmieni bagnet kolejny raz?

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    czyli projektując bagnet APSC dla Nexa, przewidzieli odp średnice mieszczącą tez pole obrazowe FF. Nie rozumiem gdzie tu błąd, to był przewidujący ruch ma przyszłość.
    Są problemy z winietą, szczególnie na szerokich kątach. Ostrość na brzegach też jest słabsza. Większa dziura ułatwi konstruowanie optyki. Szczególnie jasnych i szerokokątnych obiektywów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13.07.18 o 20:16

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Olek już wykazuje oznaki słabości. 10 II vs. 10 III, brak nowych premier, tragikomiczne pomysły jak 25/1.2. Jedyną zagadką jest nowa nisza. Cyfrowa wersja serii IS?
    Ok, PEN-y, to fotograficzna biżuteria, niemal dzieła sztuki, ale czy z tego da się utrzymać dział foto? Seria OM dotarła do ściany. Bardzo grubej ściany.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 14.07.18 o 12:35 Powód: a>ą
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Znowu popełniają ten sam błąd , co przy końcu życia starego 4/3 . Zamiast skupić się na miniaturyzacji , bo tu jest ich nisza, to silą się na wypuszczaniu takich dziw jak szkła 1.2 . To z góry przegrana walka .

  4. #14
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Wg mnie powinni mieć w optyce obie opcje. Jasne szkiełka (duże i drogie niestety) i małe (co oznacza, że ciemne). No i może jeszcze jakieś pośrednie

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Podobno siłą Olka jest makro. Gdzie jest tanie 100/4? Gdzie jest 100/2,8 - makro i całkiem fajna plenerowa portretówka w jednym? Widocznie ta siła nie jest przesadnie silna. Jest jakaś większa siła systemu? Miniaturyzacja już częściowo nieaktualna, Olki z kitem są zjadane przez kompakty i nic tego procesu nie odwróci.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Znowu popełniają ten sam błąd , co przy końcu życia starego 4/3 . Zamiast skupić się na miniaturyzacji , bo tu jest ich nisza, to silą się na wypuszczaniu takich dziw jak szkła 1.2 . To z góry przegrana walka .
    Nisze fotograficznej miniaturyzacji skutecznie wypełniły smartfony

  7. #17
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cube007 Zobacz posta
    Nisze fotograficznej miniaturyzacji skutecznie wypełniły smartfony
    uściślę , miniaturyzacji dla bardziej wymagającego klienta . Zazwyczaj jako drugi system, wycieczkowy

  8. #18
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Obserwuję ten fotograficzny rynek dość krótko, mam małe doswiadczenie i jest kiepskim amatorem ale mam takie odczucie, że system M4/3 już nic nowego nie ma do zaoferowania. Po prostu osiągnięto maksimum możliwość. Teraz to będzie już tylko pooowolna ewolucja, ulepszani, czy wręcz odwrotnie (patrz: E-M10MKIII).

    Dlatego widziałbym u Olka dwie linie aparatów. M4/3 w obecnej formie (co by nie mówić, jest dla nich miejsce na rynku) plus FF dla profesjonalistów (ale tutaj wiele lat mozolnej pracy przed Olkiem, nowe szkła, korpusy, akcesoria...).

  9. #19
    stpman - w ciągu ostatnich 8 lat, ilość sprzedawanych aparatów fotograficznych spadła o ponad 80%! To wymusza dłuższy cykl życia produktów, mniej nowości, mniejsze innowacje... Spoglądam sobie czasem na sprawozdania finansowe producentów foto i wszyscy kładą nacisk na - jak to się ładnie określa - produkty o większej wartości dodanej. Czyli droższe Stąd seria olka dla PROfesjonalistów

    Roberto73 - co chcesz zminiaturyzować? Linia GM panasa chyba nie osiągnęła specjalnego sukcesu komercyjnego, skoro została pogrzebana... PENy czy GXy duże nie są, do tego 12-32 (ew. 14 i 20) z 35-100 i jest mały, wycieczkowy zestaw.
    Ostatnio edytowane przez cube007 ; 14.07.18 o 14:27

  10. #20
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Stpman, a co takiego nowego wnosza nowe modele C i N?? Bezlusterka P i O wniosły ostatnio technologię pixel shift , focus stacking i focus bracketing, połaczenie działania stabilizacji z obiektywu i body, postfocus. To sa dosyć nowatorskie funkcje....

    Śmieszy mnie takie dzielenie skóry na niedźwiedziu i wróżenie na temat aparatów których jeszcze nie ma ciekawe czy skusza użytkowników luster C i N do przesiadki. Aparat z wymiennymi obiektywsmi to system, a rozwój systemu M canona nie jest jakiś optymistyczny. Sony też zajęło to kilka ładnych lat. Bo chyba nie licza na aktualnych użytkowników Sony, fuji czy nawet m4/3.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN-F oficjalnie
    By gietrzy in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 17.05.17, 16:51
  3. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  4. "...To koniec aparatów kompaktowych.I koniec fotografów..."
    By Leming in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 15:59
  5. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.