Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 119

Wątek: Nikon 1 - to już jest koniec (oficjalnie)

  1. #91
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ...
    z wielkości A7 można wywnioskować, że małe FF może być takiej samej wielkości co pokazane canon i Nikon, gdyż mają te samą odległość rejestrową co APS (od krawędzi bagnetu do matrycy, stąd wymienność obiektywów.
    ...
    Krop może pracować na bagnecie FF, ale wtedy nie jest mały. W drugą stronę jest gorzej, czyli tak, jak w Sony. Tales z Miletu się kłania . Odległość rejestrowa nie jest problemem, bo można wydłużyć obiektyw, ale pozostaje kwestia średnicy, co z kolei może zwiększać średnicę kropowych obiektywów. Jeden bagnet dla dużych i małych matryc, to zawsze będzie jakiś kompromis. Najlepiej ma Olek, jeden rozmiar matrycy i optymalny bagnet.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 20.07.18 o 19:33
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #92
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No nie bardzo, bo jakoś od 15 lat dwie największe firmy tego nie zrobiły, wypuszczając w tym czasie już chyba łącznie kilkadziesiąt modeli (licząc z DX włącznie).
    Jest Canon 200D - pierwsza nieśmiała próba miniaturyzacji lustrzanki APS-C. Można do takiej puszki bez problemu wsadzić matrycę FF. Niestety jest niewiele tak małych obiektywów, z którymi taka puszka w ogóle będzie miała sens. No ale na to nie ma rady. Brnięcie w rozwiązania techniczne sprzed 40 lat musi mieć swoją cenę.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A część nabywców ma parcie na mniejsze i lżejsze body, dlatego kupują bezlustra. Gdyby to dostali w lustrzance to nie byłoby parcia na bezlustra.
    Dziś jest parcie nawet i na te modele bezlusterkowców, które wcale nie są jakoś specjalnie mniejsze od lustrzanek. Bo nie tylko o rozmiar chodzi...
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 20.07.18 o 21:55
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #93
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jest Canon 200D - pierwsza nieśmiała próba miniaturyzacji lustrzanki APS-C. Można do takiej puszki bez problemu wsadzić matrycę FF.
    To nie takie proste. Duża matryca to duża migawka, duża matówka,duży pryzmat. Ludzie chcą 2 slotów kart pamięci itd.

  4. #94
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Wszystko się da. Tylko kwestia jest taka , że producenci uznali swego czasu, że puszki z matrycą FF będą zarezerwowane do tzw segmentu premium w ich ofercie, a co za tym idzie będzie można skasować za nie odpowiednią duża kasę. Aby skasować odpowiednio dużą kasę za takie body, zrobimy jest duże , ciężkie , "profesjonalne" . Bo przecież na cholere wciskać je w małe, plastikowe , jakosci 200D body i uzyskiwać znacznie mniejsze profity. I nie wszyscy chcą dwóch slotów i wielkich korpusów , ja bym właśnie chciał małe body ze świetną matrycą FF , większość ficzerów jest mi zbędna. Poniekąd w tym kierunku posżło Sony wypuszczając serię A7 , czyli małe, proste body z matrycami FF , dlatego też tak wielu się nimi zachwyciło. Chcę mieć jak najwyższą jakość zdjęć w jak najmniejszym korpusie i już , dlatego jak wielu próbowałem z micro , ale jak wiemy nie do końca się on sprawdzi w każdej odmianie fotografii.

  5. #95
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nie takie proste. Duża matryca to duża migawka, duża matówka,duży pryzmat. Ludzie chcą 2 slotów kart pamięci itd.
    Miejsca na migawkę i lustro w Canonach APS-C jest dokładnie tyle samo, co w Canonach FF. W 200D pryzmatu nie ma w ogóle, a wizjer nikogo nie interesuje, bo ten aparat ma świetny AF w live view - tak samo mogłoby być w budżetowym miniaturowym FF. Dwa sloty kart pamięci? W 200D ich nie ma i jakoś nikt nie narzeka. Gdybym to ja projektował aparaty, to nie dałbym ani jednego slotu, tylko wbudowaną pamięć, która przez bluetootha permanentnie połączonego z telefonem robi backup w chmurze. Albo slot na microSD...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #96
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    1. Nieprawda, nie jest tyle samo miejsca, te elementy mają inne rozmiary.
    2. Wizjer nikogo nie interesuje? Ty chyba oszalałeś. Większość osób nie chce bezluster bo nie chce wizjera elektronicznego. Nie kupuje sie lustrzanki by pracować w LV i nie korzystać z wizjera. No litości.
    3. Jak zabrano w D7500 drugi slot kart to poczytaj sobie co pisano o kastrowaniu, psy wieszano na firmie, niektórzy chcieli system zmieniać. To, że Tobie nie zalezy, to nie znaczy, że inni nie chcą czegoś miec.
    4. Już od pewnego czasu (6 lat!) są małe body FF dla amatorów, sporo tańsze od profi DX. Popatrz na Nikona D610 (to tani FX, cena około 5 tys) i D500 (profi DX, cena ponad 7,5 tys - to 1,5x więcej!).

  7. #97
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Nieprawda, nie jest tyle samo miejsca, te elementy mają inne rozmiary.
    ...
    Problem może być tylko w pionie (w poziomie miejsca jest tyle samo w FF i APS), ale jeśli lustro i migawka FF zmieściły się w serii OM Olka (tej prawdziwej, analogowej), to w 200D też by spokojnie weszły, a i z wizjerem nie powinno być wielkiego problemu. W zasadzie do OM trzeba by dodać trochę grubości na matrycę i tylny ekran, grip na baterię i wychodzi coś w rodzaju 200D
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #98
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Nieprawda, nie jest tyle samo miejsca, te elementy mają inne rozmiary.
    2. Wizjer nikogo nie interesuje? Ty chyba oszalałeś. Większość osób nie chce bezluster bo nie chce wizjera elektronicznego. Nie kupuje sie lustrzanki by pracować w LV i nie korzystać z wizjera. No litości.
    3. Jak zabrano w D7500 drugi slot kart to poczytaj sobie co pisano o kastrowaniu, psy wieszano na firmie, niektórzy chcieli system zmieniać. To, że Tobie nie zalezy, to nie znaczy, że inni nie chcą czegoś miec.
    4. Już od pewnego czasu (6 lat!) są małe body FF dla amatorów, sporo tańsze od profi DX. Popatrz na Nikona D610 (to tani FX, cena około 5 tys) i D500 (profi DX, cena ponad 7,5 tys - to 1,5x więcej!).
    Masz jakiś link do badań rynku czy opierasz się na marudzeniu na forach i w sieci? Bo to zazwyczaj dwie różne rzeczy.

  9. #99
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Nieprawda, nie jest tyle samo miejsca, te elementy mają inne rozmiary.
    Między płaszczyzną ogniskowania a bagnetem jest tyle samo miejsca.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. Wizjer nikogo nie interesuje? Ty chyba oszalałeś. Większość osób nie chce bezluster bo nie chce wizjera elektronicznego. Nie kupuje sie lustrzanki by pracować w LV i nie korzystać z wizjera. No litości.
    Piszę o 200D i jego targecie. To lustrzanka stworzona pod LV. Zajrzyj do jej wizjera i znajdź mi jedną osobę, która chciałaby z niego korzystać. Powodzenia

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak zabrano w D7500 drugi slot kart to poczytaj sobie co pisano o kastrowaniu, psy wieszano na firmie, niektórzy chcieli system zmieniać. To, że Tobie nie zalezy, to nie znaczy, że inni nie chcą czegoś miec.
    Ale dyskusja jest nie o tym, na czym komu zależy i kto co chce mieć, tylko czy da się zrobić mniejszą lustrzankę. Przecież taki miniaturowy kastrat nie miałby zastępować dotychczasowych modeli, tylko mógłby być dodatkiem do oferty producentów.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Już od pewnego czasu (6 lat!) są małe body FF dla amatorów, sporo tańsze od profi DX. Popatrz na Nikona D610 (to tani FX, cena około 5 tys) i D500 (profi DX, cena ponad 7,5 tys - to 1,5x więcej!).
    Dla mnie one nie są małe.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #100
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    QUOTE=grizz;1342716]...Bo to zazwyczaj dwie różne rzeczy.[/QUOTE]
    Nie do końca różne. To co się dzieje w sieci wskazuje na decyzje zakupowe ludzi. Opinie o D600 spowodowały wycofanie modelu

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale dyskusja jest nie o tym, na czym komu zależy i kto co chce mieć, tylko czy da się zrobić mniejszą lustrzankę. Przecież taki miniaturowy kastrat nie miałby zastępować dotychczasowych modeli, tylko mógłby być dodatkiem do oferty producentów.
    No przecież D610 jest takim uzupełnieniem. Dla nikoniarzy to plastikowy kastrat, z gorszym AF itd. itd. Nie bardzo sobie wyobrażam jego dalsze kastrowanie.

    Cytat Zamieszczone przez epicure;1342721[/FONT
    Dla mnie one nie są małe.
    Wiem. Lubisz małe, dlatego wybrałeś Olympusa.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    .. (w poziomie miejsca jest tyle samo w FF i APS),
    Nie, cropowa matryca ma mniejszą szerokość, migawka też.

    Panowie, idźcie może do działów konstrukcyjnych N i C i pokażcie im jak to się robi.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN-F oficjalnie
    By gietrzy in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 17.05.17, 16:51
  3. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  4. "...To koniec aparatów kompaktowych.I koniec fotografów..."
    By Leming in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 15:59
  5. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.