Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: OM-D E-M10 Mark III uszkodzony, czy ten typ tak ma? (2 filmy)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    OM-D E-M10 Mark III uszkodzony, czy ten typ tak ma? (2 filmy)

    Pół roku temu, kupiłem w Olympus shop zestaw OM-D E-M10 Mark III (paczka do Polski przyszła z Niemiec) ale zacząłem się nim bawić dopiero od miesiąca. Niepokoi mnie działanie czujnika oka (autoprzełącznik EVF) lub inaczej: automatycznego włączaniem wizjera po przełożeniu aparatu do twarzy.
    Ww. funkcja nie działa prawidłowo, gdy body jest w okolicach pozycji poziomej. Po prostu niepotrzebnie aparat przełącza się na wizjer pomimo, że mam go w dłoniach daleko od twarzy. Próbowałem na różne sposoby go łapać ale ewidentnie jest coś skopane i cykanie fotek z wyświetlacza jest bardzo kłopotliwe. Gdy obiektyw pochylę w dół albo do góry - problem znika. Choć ww. testy robiłem też w ciemni (wynik bez zmian) to przypadkiem też zauważyłem, że nawet snop światła z latarki idealnie skierowany w wizjer potrafi wyłączyć wyświetlacz. Z powyższych testów wrzuciłem na YT 2 filmy:

    https://www.youtube.com/watch?v=_xpGyqBdB-U
    https://www.youtube.com/watch?v=82lrVd3D3KM

    Myślę, że body kwalifikuje się do reklamacji ale nim je wyślę to chciałem uzyskać jeszcze wasze potwierdzenie na ten temat. Wada nie występuje za każdym razem. Czasami jest trochę lepiej lub zupełnie OK. Na filmie udało mi się uchwycić problem dopiero za 3-cim razem.

    W olku jest najnowsze firmware (nie wiem czy na wcześniejszym było lepiej) i przywracałem też ustawienia domyślne. Bez obiektywu czy nawet w ciemni jest bez zmian. Po wyłączeniu czujnika zbliżeniowego, zarówno wyświetlacz jak i wizjer działają OK (trzeba przełączać ręcznie).
    Ostatnio edytowane przez kola01 ; 8.07.18 o 22:36

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nikt nie odpowie? Prawie 300 odsłon i nikt nie miał ochoty napisać cokolwiek np. "mam to samo, one tak mają" albo "mam to body ale w życiu czegoś takiego u siebie nie widziałem. Reklamuj"? No proszę Was.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cóż tu pisać, ewidentnie szwankuje ten czujnik zbliżeniowy, czyli reklamacja. Na pewno nie powinien przełączać się obraz od poruszania aparatem jak na pierwszym filmiku.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć. Zauważyłem podobne kłopoty u siebie. Okazało się że wizjer był brudny. Pomogło zdjęcie muszli i przetarcie wizjera.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.02.18, 11:10
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  3. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.