Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Lampa do OM-D e-m10 mark ii

  1. #21

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Muminek, uzywasz tej lampy z m1? Jak z wielkością w porównaniu do aparatu? m10 jest trochę mniejsza i tu może być problem z poręcznością tego rozwiązania.

    Meike MK-320, o którym było wspominane w wątku z tego co czytam nie ma HSS w wersji dla Olympusa, mimo że w wielu sklepach piszą o obecności tej funkcji.
    Osobiście zastanawiam się również jak autor nad lampą do om-d e-m10 mkII i na oku mam Quadralite Stroboss 36 MFT w wersji dla olympus. Bezprzewodowo bez nadajnika można ją wyzwalać jedynie za pomocą fotoceli? Planowałem ją używać zamiennie, czasami na stopce aparatu a czasami na statywie. Czy dokupić nadajnik w tym przypadku? Głównie bezprzewodowo będzie w pomieszczeniach.

    Trochę się podpiąłem do wątku autora, ale myślę, że nie ma sensu zakładać takiego samego wątku.
    Ostatnio edytowane przez maax ; 7.08.18 o 10:30

  2. #22
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Bezprzewodowo do pomieszczeń wyzwalanie systemem RC Olympusa działa dobrze.
    Jeśli zależy ci na HSS (w OLY to się nazywa super FP) Ja bym się zastanawiał pomiędzy FL-36R (jako tania używkę +-300 zet) Albo Nissin i40

  3. #23

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ten Olympus ciężki do dostania w używce. Nowe lampy olympusa powyżej 1000zl. Szkoda ze wspomnianą przez Ciebie lampa nie ma wyświetlacza. A zdalne wyzwalanie w niej jakby było realizowane?


    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Fakt ze ceny na lampy Olympusa to żart z nabywców (Np. taka FL-900 za 2600 . Ale daje się coś znaleźć jak ci się nie spieszy, ja kupiłem ze dwa lata temu np. FL-600 za 700 zet czyli mniej jak połowę ówczesnej ceny...
    FL-36 widuję dosyć często, tylko trzeba uważać czy to wersja R - to chyba była "najpowszechniejsza" lampka w systemie, jeszcze w E......

    Nissin działa tak samo jak lampy olympusa-komunikuje się przedbłyskami
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 7.08.18 o 15:52

  5. #25

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jakiś czas temu widziałem kilka używek FL-600 w okolicy 1kPLN.
    Osobiście udało mi się upolować Nissin i60 na ponad rocznej gwarancji za 600 PLN, zatem jak nie ma presji czasu, to zawsze coś się znajdzie ciekawego

    pzdr

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Czasem bywa ważny czas ładowania. To oczywiście zależy od zastosowania lampy, ale ja (bardzo subiektywnie) bym unikał konstrukcji zasilanych dwoma paluszkami.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Czasem bywa ważny czas ładowania. To oczywiście zależy od zastosowania lampy, ale ja (bardzo subiektywnie) bym unikał konstrukcji zasilanych dwoma paluszkami.
    i tu się zgadzam, mam FL36R i jest strasznym mułem co do ładowania, Nissin i40 dużo lepszy, a do domowego focenia YN 560III.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  8. #28

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    .....a do domowego focenia YN 560III.
    Poczytałem o lampie YN i u mnie już została skreślona za to, że jest manualna. Myślę, że dla amatora, którym jestem na początek przygody z lampami zewnętrznymi byłaby lepsza jednak z TTL.
    Już kilka osób poleciło Nissina i wiele osób wspomina o lampach Olympusa, które są dla mnie zdecydowanie za drogie. Nawet krzywię się na myśl wydania 600/700zł za używaną Olkową lampę. Nissiny też oscylują w okolicach kwoty 600zł i wyżej dla modelu i60.
    Nie wiem czy aż tak tragiczne są lampy w cenach poniżej 500zł ?

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej, podłącze się trochę pod temat. Może ktoś mi coś mądrego podpowie. Mam E-M10 mk2 i kombinuję, jak nie za wielkim nakładem finansowym zorganizować sobie lampę do portretów w domu i plenerze. Niestety nie mam o tym za dużego pojęcia ale powiem, co bym chciał uzyskać.

    1. Zależy mi na tym, żeby dało się to wyzwolić zdalnie czyli zapewne jakieś nadajniki/odbiorniki tylko pytanie jakie?

    2. Co do samej lampy czy jak ma TTL a będzie zdjęta, postawiona na statywie i wsadzona w jakiś softbox/roundflash dish/speedbounce to będzie potrafiła dobrać odpowiednie ustawienia aby np. doświetlić modelkę, gdy fotografujemy pod słońce?

    3. Co ważne, zależy mi na uzyskaniu rozmytego tła czyli przy Olympusie 45 1.8 praca na pełnej dziurze lub gdzieś w pobliżu więc czy lampa musi mieć ten HSS i czy wyzwalacz też musi mieć HSS?

    4. Na Allegro jest pełno sprzętu ale większość jest pod Canona/Nikona ale czy to ma znaczenie jak nie zamierzam nigdy używać lampy wsuniętej w sanki aparatu? ( Znalazłem np. Yongnuo YN-685 i do tego z tego co rozumiem wystarczy dokupić jeden nadajnik YN-622 ale to pod Nikona, pod Olympusa nie ma no i trochę to już kosztuje bo taniej i to o połowę byłoby kupić YN-560III i nadajnik RF-603 II ale nie wiem czy HSS jest mi potrzebny, no i to też Nikon )

    Dodam jeszcze, że 99% fotek robię używając trybu preselekcji przysłony (A). Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie bo może powiecie mi, że muszę przejść na pełny manual i praktycznie wszystko ustawiać ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Zulughulla ; 12.10.18 o 22:29

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cześć, chyba najlepiej (przyszłościowo - może się spodoba) wejść w system. Dla MFT zobacz Quadralite. Jest fajna i stosunkowo tania lampka Stroboss 60 MFT. Kiedyś można dokupić wyzwalacz radiowy, kolejne lampki, lampy studyjne itd.

    HSS do portretu w plenerze jest potrzebny do fotografowania z otwartą przysłoną więc lepiej mieć.

    Sam mam nissina i40, jest trochę droższy od Quadra.

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.02.18, 11:10
  2. Lampa do OM-D E-M10 Mark 1
    By Ario in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11.10.15, 14:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.