Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: E-510 + 14-54 z USA

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-510 + 14-54 z USA

    Witam,
    jestem zdecydowany na zakup mojej pierwszej lustrzanki i zdecydowalem ze bedzie to E-510 Olympusa. Tak sie sklada ze mam mozliwosc zakupu sprzetu w USA po atrakcyjnej cenie i bezpiecznego dostarczenia do kraju z pominieciem cła i vatu. Pomyślałem ze skorzystam z okazji i zamiast kitowego szkła wezmę chwalony obiektyw 14-54.

    W zwiazku z tym nasuwa mi sie kilka pytań:

    - czy ten obiektyw dobrze współpracuje z E-510? Słyszałem opinie że jest troche cieżki dla niego i aparat z tym szkłem nie jest dobrze wyważony. Podobno też przy użyciu lampy wbudowanej na zdjęciach powstaje cień od obiektywu, czy jest to bardzo uciążliwe?

    - czy ten sprzęt jest awaryjny? Nie bedę miał gwarancji w Polsce, wiec zastanawiam się na ile atrakcyjna cena jest warta ryzyka (aparat będzie za okolo 1100 a obiektyw ponad 900 PLN). Chyba że Olympus respektuje gwarancje na sprzęt kupiony za granicą?

    Ogólnie jeszcze się waham, taka okazja pewnie mi sie drugi raz nie powtórzy. Co byście zrobili na moim miejscu?

    Pozdrawiam,
    remg

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    z wbudowaną lampą na małych ogniskowych będzie cień, ale z lustrzankami lampy wbudowanej używa się w awaryjnych sytuacjach
    ja bym się nie zastanawiał nawet sekundy
    dlaczego nie będziesz miał gwarancji?



  3. #3
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Z tego co mi wiadomo, to na sprzęt z jUeS Olympus daje rok gwarancji (zamiast dwóch na kupiony u nas). Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani na chwilę, bo za cene obiektywu u nas będziesz miał jeszcze całkiem-całkiem puszkę do niego.
    Ewentualnie, gdybyś kupował sprzęt bez gwarancji, o ile nie będziesz go jakoś ekstremalnie obijał podczas foto-wypadów to i tak warto!
    "There's no such thing as free titties"

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to na sprzęt z jUeS Olympus daje rok gwarancji (zamiast dwóch na kupiony u nas). Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani na chwilę, bo za cene obiektywu u nas będziesz miał jeszcze całkiem-całkiem puszkę do niego.
    Ewentualnie, gdybyś kupował sprzęt bez gwarancji, o ile nie będziesz go jakoś ekstremalnie obijał podczas foto-wypadów to i tak warto!
    Nie wiedzialem ze Olympus daje jednak gwarancje na sprzet z zagranicy. No to swietnie, chyba sie zdecyduje. A jak wspolgra 14-54 z E-510 w kwestii "leżenia w ręce", wyważenia itp?

  5. #5
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez remg Zobacz posta
    Nie wiedzialem ze Olympus daje jednak gwarancje na sprzet z zagranicy. No to swietnie, chyba sie zdecyduje. A jak wspolgra 14-54 z E-510 w kwestii "leżenia w ręce", wyważenia itp?
    normalnie współgra, a co powiedzieć o obiektywach cieższych, naczytaleś sie gdzieś bzdur i tyle.
    było sobie życie

  6. #6
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez remg Zobacz posta
    A jak wspolgra 14-54 z E-510 w kwestii "leżenia w ręce", wyważenia itp?
    To zależy od ciebie co będziesz robił z lewa ręką. Są dwie szkoły:
    - lewą ręką trzymasz korpus.
    - lewą ręką trzymasz obiektyw (chyba, że jest tak mały, że nie ma za co złapać)

    Ja zawsze łapię za obiektyw więc problemu z wiekszym/cięższym obiektywem nigdy nie mam.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    - czy ten sprzęt jest awaryjny? Nie bedę miał gwarancji w Polsce, wiec zastanawiam się na ile atrakcyjna cena jest warta ryzyka (aparat będzie za okolo 1100 a obiektyw ponad 900 PLN). Chyba że Olympus respektuje gwarancje na sprzęt kupiony za granicą?

    hehe, jestem w bardzo podobnej sytuacji. Nadarzyła się szansa kupienia czegoś taniej to czemu nie! Puszka w stanach ma z reguły gwarancję jedno-roczną na cały świat,a obiektyw 14-54 z reguły ma jedno-roczną na USA. Wszystko jednak zależy od sklepy w jakim kupisz/zamówisz, itd.
    Ja osobiście też ściągam ze stanów, ale mam o tyle dogodną sytuację,że będę mógł w razie problemu odesłać sprzęt i dostać naprawiony

    Pozdr i powodzenia

  8. #8
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Współgra bardzo dobrze. 14-54 jak na swoją jasność jest w miarę lekki (minimalnie lżejszy od samego body), więc w razie potrzeby spokojnie można nawet 1 ręką całość trzymać - E-510 z 14-54 waży niewiele więcej, niż sama puszka E-3 .

    Cień od wbudowanej lampy strzelając do prostopadle ułożonej płaskiej powierzchni przy 54mm znika w okolicy 30mm, przy 14mm jeszcze przy 2m kawałek cienia widać na dole kadru, przy 18mm od około 1.5m cienia nie widać. Nie jest idealnie, ale można z tym żyć .
    Ostatnio edytowane przez lcf ; 26.04.08 o 20:48

  9. #9
    Awatar d@nielski
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    P-sk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    remg zawsze możesz jeszcze dokupić lampę błyskową i cienia nie będzie. Ją właśnie sobie pluję w brodę, że nie kupiłem lampy FL-50 kosztowała tylko, 375 $ ale za 180 $ masz FL-36. Ja poskąpiłem i kupiłem tylko ZD14-54 i muszlę oczną powiększającą ME-1 a teraz by się przydała. Gwarancja na ZD14-54 jest respektowana w Polsce i wynosi 1 rok. Obiektyw bardzo dobrze współpracuje z E-510 jest trochę ciężki, ale można się przyzwyczaić. Jeżeli okazja już się nie powtórzy to chłopie trzeba brać i pamiętaj o lampie .
    Racja jest jak **** każdy ma swoją.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez remg Zobacz posta
    Nie wiedzialem ze Olympus daje jednak gwarancje na sprzet z zagranicy.
    Trzeba doczytać/dopytać się w ofercie sklepu zza ocenu, czy sprzęt posiada gwarancję typu World Wide Warranty - jeżeli ma (a raczej każdy sprzęt olka ma), gwarancja jest respektowana wszędzie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.