Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: E-510 + 14-54 z USA

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Wszystko co do tej pory usłyszałeś na tym forum to prawda. To że e 510 w swojej cenie rządzi, a ZD 14-54 jest doskonałym szkłem - prawda. To że zestaw ten ma pewne wady - tyż prawda. A to że się nie opłaca go mieć - g#wno prawda.

    Sam jestem użytkownikiem takiego zestawu i potwierdzam to że 510 z 14-54 może przynieść piękne efekty. Po pierwsze: polecam, po drugie: polecam, po trzecie: polecam.

    Natomiast potwierdzam "wady" (piszę specjalnie w cudzysłowie bo zestaw ten tak napradę to nie ma wad):
    - Obiektyw (jakby nie patrzeć cięższy niż kit) "leci w dół". Ciężko trzymać puszkę jak "małpkę", tj. oburącz. Trzeba mieć rękę na obiektywie, inaczej będzie niemiłosiernie ciążył. Można się przyzwyczaić.
    - Cienie z lampą błyskową (oczywiście auto). Zamiast komentarza - zdjęcia 14 mm, 18mm i 25mm. Osobiście "utrata" szerokiego konta z współpracą z lampą właściwie mi nie przeszkadza. I tak lampy właściwie nie używam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14mm.JPG
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	215,6 KB
ID:	3936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18mm.JPG
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	275,7 KB
ID:	3937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25mm.JPG
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	187,0 KB
ID:	3938  
    MK

  2. #12
    rocco
    Gość
    Potwierdzam slowa Wujka w całej rozciągłości.
    E-510 z 14-54 to zestaw bliski ideału. Ja zresztą zawsze trzymam aparat "po staremu", prawa dłoń na gripie, lewa podtrzymuje obiektyw.
    Dla tych, co nie pamietają, kiedyś tak trzymało sie lustrzankę a ostrość i przysłonę ustawiało się na obiektywie
    Waga zestawu jak w sam raz, mam teraz E-3 i brakuje mi 510-ki. Na dłuższą metę etrójka jest dla mnie przyciężka.

    PS
    Jeśli chodzi o efekty, to wszystkie fotki z Włoch w mojej galeryjce architektury, zrobilem właśnie tym zestawem. Można obejrzeć
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 27.04.08 o 09:30

  3. #13
    | OlyJedi Awatar kastofela
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam wszystkich!
    To mój pierwszy post Od dłuższego czasu obserwuje forum jednak dopiero teraz mam okazję się wypowiedzieć. Otóż chodzi o to, że również mam możliwość zakupu E-510 z USA, jednakże sprzedawca pisze jedynie o rocznej gwarancji na USA. Na jakiej podstawie sądzicie, że Olympus daje także gwarancje na cały świat????

  4. #14
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kastofela Zobacz posta
    Witam wszystkich!
    To mój pierwszy post Od dłuższego czasu obserwuje forum jednak dopiero teraz mam okazję się wypowiedzieć. Otóż chodzi o to, że również mam możliwość zakupu E-510 z USA, jednakże sprzedawca pisze jedynie o rocznej gwarancji na USA. Na jakiej podstawie sądzicie, że Olympus daje także gwarancje na cały świat????
    Bo to jest oficjalna gwarancja Olympusa.

    http://www.olympusamerica.com/cpg_se...ranty_home.asp
    było sobie życie

  5. #15
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kastofela Zobacz posta
    Otóż chodzi o to, że również mam możliwość zakupu E-510 z USA, jednakże sprzedawca pisze jedynie o rocznej gwarancji na USA. Na jakiej podstawie sądzicie, że Olympus daje także gwarancje na cały świat????
    Gwarancja na produkt zakupiony w USA na podstawie "USA Warranty" jest ważna w Polsce, pod warunkiem że posiada się dowód zakupu (rachunek/fakturę). Problem nie dotyczy oczywiście "Worldwide Warranty".
    Taką odpowiedź otrzymałem oficjalnie od przedstawicielki Olympusa w Polsce, kiedy dopytywałem się o to przy ściąganiu właśnie 14-54.
    "Wszyscy jesteśmy Morrisami" (Chuck Morris, Guantanamo, 1974)

  6. #16

    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzwoniłem do serwisu Olympusa. powiedziano mi że gwarancja z USA jest honorowana w Polsce 1 rok, pod warunkiem posiadania dowodu zakupu i gwarancji lub samej gwarancji z pieczątką sprzedawcy i datą sprzedaży.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Czy mi się wydaje, czy 14-54 przy najmniejszej ogniskowej nie "zakrzywia przestrzeni" tak jak ED14-42!?


    .
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

  8. #18
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pol189 Zobacz posta
    Czy mi się wydaje, czy 14-54 przy najmniejszej ogniskowej nie "zakrzywia przestrzeni" tak jak ED14-42!?


    .
    Tak... jakoś tak każdy szeroki kąt ma...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez pol189 Zobacz posta
    Czy mi się wydaje, czy 14-54 przy najmniejszej ogniskowej nie "zakrzywia przestrzeni" tak jak ED14-42!?



    .
    Tak... jakoś tak każdy szeroki kąt ma...
    Ech.. Ja pytam poważnie, bo w ED14-42 na najmniejszej jest niestety beczka - co niestety wyłazi na budynkach, a tu (może się mylę) tego zjawiska nie widzę.
    Czy jakiś posiadacz 14-54 może to sprostować - na 14stce jest beczka czy nie....



    .
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

  10. #20
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Takiej, która przeszkadza, to nie ma....


    jak chcesz tablice to masz: http://optyczne.pl/117.6-Test_obiekt...Dystorsja.html

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.