Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: Olympus czy Sony

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus czy Sony

    Witam to mój pierwszy post więc witam wszystkich i pozdrawiam miło mam pytanie odnośnie zakupu aparatu czy brać Olympusa Om-D m10 II czy III a także ostatnio troszkę do głowy mam wbite Sony A6300. Aparat potrzebny do robienia zdjęć w domku ,ogrodzie wczasy na wyprawy do gór . Za rady dziękuję.

  2. #2
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ja bym wybrał EM10 MkII.
    Sam stałem przed takim wyborem jak ty i wybrałem właśnie MkII.
    Wg mnie ma najlepszy stosunek jakości do ceny. No i obiektywy systemowe tańsze w micro4/3 niż u Sony.
    Jeśli Sony to 6500 lub Fuji X-T20.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Nie patrz na sam aparat. Popatrz na docelowe szkła jakie Cię interesują

  4. #4
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Nie patrz na sam aparat. Popatrz na docelowe szkła jakie Cię interesują
    No i na ich ceny Bo czasem można się srogo zdziwić

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Jeśli to mają być wyprawy w góry, to waga i rozmiar aparatu powinien być czynnikiem decydującym. Sam sporo biegam po górach, tych mniejszych oraz większych i nie widzę siebie ze szkłem w plecaku wielkości półlitrówki, Oczywiście jak ma się 20 lat, to może nie jest tak ważne. Jeśli jednak łazi się po Tatrach, to czasem i młody potrafi się zmęczyć

  6. #6
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Sony jak dla mnie jest zwyczajnie brzydki i nijaki. Jego wzornictwo jest takie byle-jakie, czysto użytkowe. Na plus Sony na pewno lepszy i wygodniejszy grip niż w EM10MkII.
    W Olypusach bardzo podoba mi się ich wygląd retro. Mnie to w pewnej mierze "kupiło". Plus dla Olka ode mnie także za genialne i bardzo wygodne sterowanie parametrami za pomocą dwóch programowalnych pokręteł. Największą wady MkIII wg mnie jest obudowa z tworzywa sztucznego a nie z metalu.
    Poczytaj recenzję tych aparatów chociażby na optyczne.pl, zobaczysz jakie wady ma ten Soniak (i Olympusy oczywiście też), zobacz i dotknij tych aparatów w sklepie, zobacz czy ci leżą w dłoni.
    No kwestia ostatnia to rozmiar matrycy... APS-C czy micro 4/3, ale tutaj to nic mądrego się chyba z internetów nie dowiesz, bo "każda sroka swój ogon chwali..."

  7. #7

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za podpowiedzi aparaty oglądałem, Olympus bardzo mi się podoba ma swój wygląd jak ja to nazywam ładny zgrabny wybór tylko między II albo III. Kupował będę najprawdopodobniej na razie z kitowym obiektywem 14-42 EZ ,zastanawiałem się jeszcze czy w komplecie nie kupić 40-150 ale odradzono mi taki zakup lepiej dołożyć i kupić coś lepszego.

  8. #8
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Bierz MkII a zaoszczędzone pieniądze wydaj na jakąś jasną stałkę, bo dopiero wtedy zauważysz różnicę w jakości zdjęć. Kitowy 14-42 jest ciemny niestety.
    Najbardziej budżetową i uniwersalną opcją jest Panasonic 25mm 1.7 za około 750zł.
    Kitowy 40-150mm to raczej kiepski obiektyw, chyba że potrzebujesz takiego zakresu ogniskowych.

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Kitowy 40-150mm to raczej kiepski obiektyw, chyba że potrzebujesz takiego zakresu ogniskowych.
    Bez przesady.
    40-150 nie jest taki zły.
    Co prawda jest ciemny, ale to jak wszystkie kity.
    Zrobiłem nim np takie zdjęcie:
    Nazwa:  P8120595HDR.jpg
Wyświetleń: 1514
Rozmiar:  1,00 MB
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Bierz MkII a zaoszczędzone pieniądze wydaj na jakąś jasną stałkę, bo dopiero wtedy zauważysz różnicę w jakości zdjęć. Kitowy 14-42 jest ciemny niestety.
    Najbardziej budżetową i uniwersalną opcją jest Panasonic 25mm 1.7 za około 750zł.
    Kitowy 40-150mm to raczej kiepski obiektyw, chyba że potrzebujesz takiego zakresu ogniskowych.
    dla mnie 25 nie jest uniwersalna, w sony 35/1,8 masz za 799 zł więc cena za 25 jest "normalna" , ja bym jednak wbijał w sony A6300/A7v2 - AF w porównaniu z em10v2 wygrywa, wielkość porównywalna, szkieł w systemie sony wcale nie jest tak mało, a ceny porównywalne

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Bez przesady.
    40-150 nie jest taki zły.
    Co prawda jest ciemny, ale to jak wszystkie kity.
    Zrobiłem nim np takie zdjęcie:
    Nazwa:  P8120595HDR.jpg
Wyświetleń: 1514
Rozmiar:  1,00 MB
    jedno zdjęcie nie jest wykładnikiem, ale zgadzam się, że nie jest to złe szkło
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Sony A7 II i Olympus FL-50?
    By janek222 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.10.16, 18:13
  2. Sony NEX czy Olympus PEN?
    By Kamol3 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 7.02.12, 13:30
  3. Olympus E 20 Sony 828?
    By cezarywis in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 23:32
  4. SONY CZY OLYMPUS
    By mateusz004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.06.05, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.