Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Wątek: Olympus czy Sony

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Myślałem, że mówimy o szkłach do bezluster, podlinkowane jest do lustrzanek

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    no tak, nie zwróciłem uwagi
    z drugiej strony za mniej niż 900 zł masz 50/1,8 http://allegro.pl/sony-sel-fe-50-mm-...341690519.html
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam wątek się rozrósł a odpowiedzi brak bo patrząc do Sony też można poszukać w dobrych cenach szkła .Dziękuję za podpowiedzi .

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez miko36 Zobacz posta
    Witam wątek się rozrósł a odpowiedzi brak bo patrząc do Sony też można poszukać w dobrych cenach szkła .Dziękuję za podpowiedzi .
    Trudno jest Komuś coś doradzić. Ja wszedłem w m4/3 ze względu na ilość obiektywów i mz jest to dosyć tani system, również wydruki robię max na A4.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #25

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Ja nam APSC Nikona (D7100) i do tej pory spokojnie mi wystarczał. Ale latka lecą i coraz trudniej nosić na plecach kilogramy sprzętu - zwłaszcza że lubię po górach powędrować... Też się rozglądałem czym zastąpić, a właściwie uzupełnić Nikosia. Też rozważaŁem różne opcje:Sony, Fuji, m4/3 (Olympus lub Pansonic). Kryteria były jasno określone. Ma być po pierwsze lekko - cały sprzęt ma ważyć max tyle co Nikon z moim podstawowym szkłem - Nikkorem 16-85. Po drugie - szkła mają pokrywać zakres ( dla pełnej klatki) od 24mm do 300mm (ewentualnie dalej) plus dobre szkło makro. Po trzecie - ma być odchylany ekran. Pi czwarte cena - ma się ze wszystkim zmieścić w max. 6000PLN - przy czym nie bałem się używek. No i na koniec - pikseli ma "wystarczyć" do odbitek formatu A4 kub trochę większych (drukuję fotoksiążki A4 i czasem robię jedno zdjęcie na dwie strony). Czytałem, szukałem, obserwowałem oferty na rynku. I za niecałe 5000 kupiłem OMD EM1/I z gripem, 12-40/2.8 i 60/2.8 micro. Taki zestaw pojechał ze mną na Teneryfę - równolegle z Nikonem. Zdjęcia robiłem obydwoma aparatami, więc lżej ni się nie chodziło Chociaż raz zabrałem na szlak tylko Olka i powiem, że o to mi właśnie chodziło. Nawet nie czułem że mam aparat . Po zrobieniu fotoksiążki mam pewność że Olek całkowicie mi wystarcza - odbitki są świetnej jakości, ostre, kontrastowe. Jako pamiątka z wakacji rewelacja. Dokupiłem do tego kitowy 40-150 i mam czego potrzebuję. Korci mnie jeszcze jakaś jasna stałka, ale to może poczekać. Nikon też zostaje ze mną - ale do zadań specjalnych - portretów i zdjęć rodzinno-imprezowych (z Sigmą Art 18-35/1.8 i Nikkorem 80-200/2. i do Tele (z Sigmą 150 -600). Ale to moje wybory - wynikające ze sprecyzowanych potrzeb

  6. #26

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Przed zakupem wypożyczyłem A6000.
    Zasadniczo zakochałem się w aparacie. Rewelacja pod względem funkcjonalności jaki i jakości nawet na kicie 16-50.
    Zdecydowanie lepsze filmowanie niż w rozważanym M10 .

    Co zdecydowało:
    + dobra promocja na M10mII (z 14-150 II) wyszło taniej niż A6000 z kitem
    + mniejsze wymiary
    + fajny wygląd
    - ceny obiektywów, nie są jakieś rewelacyjne w Olku (choć jak ma się cierpliwość i akceptuje używane, to można znaleźć czasami perełki).

    Gdyby ceny były porównywalne do USA czy reszty EU, to byłoby pięknie i bez potrzeby "szukania"

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kiepskich aparatów się już nie produkuje. Cokolwiek wybierzesz i tak będzie to sprzęt, który z łatwością sprawdzi w zastosowaniach rodzinno-podróżniczo-pamiątkowych.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kiepskich aparatów się już nie produkuje.
    A Nikon 1 i Pentax Q-S1 ? Wiem, że to gatunki prawie wymarłe, ale ze względu na rozmiar matrycy i brak perspektywy dalszego rozwoju lepiej ich unikać.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A one są jeszcze w produkcji?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A one są jeszcze w produkcji?
    Na stronach producenta wciąż "wiszą"...

Podobne wątki

  1. Sony A7 II i Olympus FL-50?
    By janek222 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.10.16, 18:13
  2. Sony NEX czy Olympus PEN?
    By Kamol3 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 7.02.12, 13:30
  3. Olympus E 20 Sony 828?
    By cezarywis in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 23:32
  4. SONY CZY OLYMPUS
    By mateusz004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.06.05, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.