Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zabytek E-510

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zabytek E-510

    Mam pytanie, robiłem zdjęcia po klatkowe 640/480. Po załadowaniu do Movie Maker na każdym zdjęciu widnieje napis Olympus Digital Camera, usunąć napis na jednym, dwóch zdjęciach nie kłopot, ale jak to zrobić hurtem na kilkuset. Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Przepraszam, że minęło dwa tygodnie, a dopiero teraz zauważyłem problem. Nie znam Movie Makera, jednak jestem przekonany, że nazwę aparatu pobiera on, albo z nagłówka EXIF, albo z danych IPTC zdjęć przeznaczonych do zmontowania w film poklatkowy. Moim zdaniem należałoby usunąć EXIF i dane IPTC zdjęć przed rozpoczęciem załadowania ich do Movie Makera. W tym celu można wykorzystać np. Irfan View i funkcję "Wsadowa KONWERSJA", a w opcjach zapisu JPEG odznaczyć pola wyboru "Zachowaj pierwotne dane EXIF" i "Zachowaj pierwotne dane IPTC". Funkcja działa błyskawicznie i usunięcie EXIF i IPTC w kilkuset zdjęciach zajmie kilka minut.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Serdeczne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam



    " Myślę,że pod względem estetyki uwiecznienie spontanicznych wydarzęń i sytuacji jest najważniejszym i najbardziej ekspresyjnym sposobem fotografowania, o wiele lepszym niż pozowane i sztuczne zdjęcia."
    Stanley Kubrick

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.