Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bezlusterkowiec E-PL8 - chyba maryca, wyłącza się nie robi zdj

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Bezlusterkowiec E-PL8 - chyba maryca, wyłącza się nie robi zdj

    Witam,
    Nabyłem bezlusterkowca E-PL8 powystawowy, ale po kilku zdjęciach wyłączył się. Po kilku takich razach (wł, wył) zaczęły towarzyszyć temu nienaturalne odgłosy z wew. (chrobotanie). Jak jest świeżo włączony to działa menu i wszystko, zoom itd. ale po wstępnym naciśnięciu spustu słychać już jakieś dziwne odgłosy i widać jak na wyświetlaczu przeskakuje obraz (przemieszcza się i wraca, szybko). Po zwolnieniu spustu nic się nie dzieje, ale po zrobieniu zdjęcia, które się nie zapisuje na karcie, aparat się wyłącza. Po zdjęciu obiektywu widać matrycę, która na oko jest przekrzywiona i znowu: po naciśnięci wstępnym migawki widać jak skacze i towarzyszą temu odgłosy i chrobotanie.
    Czy można taką usterkę naprawić?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Pada lub już padła stabilizacja obrazu . Wszystko można naprawić , gwarancję masz?

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam,
    dzięki za szybką odp. No właśnie nie mam gwarancji i sam się musze z tym bujać. Nie mam komu tego dać. W Bielsku Białej jest tylko jeden serwis foto, ale chwilowo nieczynny. Nawet nie wiem czy się tego podejmie,

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    To może być coś więcej. Gdy mnie padła stabilizacja, to w prawym górnym rogu ekrany migał na czerwono napis "IS" (E-PL5)
    Pomimo tego aparat robił zdjęcia bez problemu.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    wyłącz stabilizacje w menu (jeśli się da) i sprawdź jak działa

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    wyłącz stabilizacje w menu (jeśli się da) i sprawdź jak działa

    Da się, co więcej bez stabilizacji działa dobrze, cyka fotki w każdej opcji. Za to z włączoną stabilizacją (bez względu czy auto czy 1, 2, 3) skacze obraz i dobiegają z wnętrza stuki, nie robi zdjęcia, i wyłącza się. Inaczej w przypadku video, skacze obraz, odgłosy stukania, ale kręci filmiki. Po zatrzymaniu nagrywania znowu skacze obraz i wydobywają się stuki.
    Czyli stabilizacja? Ma ktos pomysł gdzie to wysłać. z kim sie skontaktować.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salber2010 Zobacz posta
    [...]
    Czyli stabilizacja? Ma ktos pomysł gdzie to wysłać. z kim sie skontaktować.
    Roberto73 sugerując wyłączenie stabilizacji dał jasno do zrozumienia, że to ona nie działa poprawnie. Wracając do naprawy - E-PL8 jest stosunkowo nowym modelem (jeszcze nie minęło 2 lata od wprowadzenia do sprzedaży), więc powinien być na gwarancji, o ile pochodzi z dystrybucji europejskiej (ale np. sklepy typu "eglobalcentral" - nie są europejskie).
    Co to znaczy "powystawowy" i jest bez gwarancji? Jeżeli aparat nie został zwinięty z wystawy, albo nie "spadł z TIRa" w trakcie powrotu z wystawy i pochodzi ze sklepu, to sprzedawca powinien wystawić paragon sprzedaży. Nawet, gdy dotyczy aparatu użytkowanego w w sklepie do celów demonstracyjnych. A z paragonem aparat posiada gwarancję.
    Aparat możesz zgłosić do serwisu fabrycznego Olympus (poprzez formularz internetowy: https://consumer-service.olympus-eur...l/Default.aspx) na naprawę gwarancyjną (jeśli znajdziesz paragon), albo odpłatną. Zryczałtowany koszt naprawy modelu E-PL8 wynosi 552,50 Złotych brutto. Na Twoim miejscu poszukałbym paragonu

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Roberto73 sugerując wyłączenie stabilizacji dał jasno do zrozumienia, że to ona nie działa poprawnie. Wracając do naprawy - E-PL8 jest stosunkowo nowym modelem (jeszcze nie minęło 2 lata od wprowadzenia do sprzedaży), więc powinien być na gwarancji, o ile pochodzi z dystrybucji europejskiej (ale np. sklepy typu "eglobalcentral" - nie są europejskie).
    Co to znaczy "powystawowy" i jest bez gwarancji? Jeżeli aparat nie został zwinięty z wystawy, albo nie "spadł z TIRa" w trakcie powrotu z wystawy i pochodzi ze sklepu, to sprzedawca powinien wystawić paragon sprzedaży. Nawet, gdy dotyczy aparatu użytkowanego w w sklepie do celów demonstracyjnych. A z paragonem aparat posiada gwarancję.
    Aparat możesz zgłosić do serwisu fabrycznego Olympus (poprzez formularz internetowy: https://consumer-service.olympus-eur...l/Default.aspx) na naprawę gwarancyjną (jeśli znajdziesz paragon), albo odpłatną. Zryczałtowany koszt naprawy modelu E-PL8 wynosi 552,50 Złotych brutto. Na Twoim miejscu poszukałbym paragonu

    Kupiłem na OXL Gość przywozi różne "cacka" z niemiec. Ma mnie teraz gdzieś ze sprzętam i paragonem. Kupiłem u niego samo body. Jak testowałem body z innym obiektywem na próbe w sklepie to na stabilizacji wyłączonej i wszystko było ok. Chciałem tylko sprawdzić czy działa/. Potem czekałem na swój obiektyw miesiąc i dopiero zacząłem się bawić.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salber2010 Zobacz posta
    Kupiłem na OXL Gość przywozi różne "cacka" z niemiec. [...]
    Zatem masz alternatywę - albo rozważyć serwisowanie, albo wyłączyć stabilizator mając wielką nadzieję, że już nie będzie dodatkowych niespodzianek. W przypadku serwisu fabrycznego Olympus, aparat zostanie przetestowany, będzie miał naprawione wszystko to, co nie bangla, a cały aparat uzyska 6 miesięcy gwarancji na całość jego działania. Tylko rachunek będzie wynosić 552,50 Ewentualnie zorientuj się, czy jakaś krajowa firma serwisująca aparaty podejmie się naprawy stabilizatora.

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 28.03.18, 19:40
  2. e-3 wyłacza się podczas zdjęć seryjnych
    By krzysimirn in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.04.10, 21:14
  3. OM2 v. 2.2. wyłącza się
    By flaa in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11.11.09, 12:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.