Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Międzyforumowe - wątek dyskusyjny

  1. #11
    Awatar Czarna_Offca
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Zdarzyły mi się parę razy wpadki, ale rozmiar zdjęć zawsze sprawdzam

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czarna_Offca Zobacz posta
    Zdarzyły mi się parę razy wpadki, ale rozmiar zdjęć zawsze sprawdzam
    Nie pisałem o konkursie, a ogólnie o forum (regulaminie forum) nikoniarze.pl gdzie również "obowiązuje" ten sam maksymalny rozmiar (1280 x 900 px ) wstawianych zdjęć. I dobrze, że nie jest to przestrzegane na forum. Mamy 2018 rok, jak słusznie Koriolan napisał.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.04.18 o 23:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    mam gotowe zdjęcie ale nie będę ciął w pionie bo jest mi potrzebny. 1280x960, 4/3 jak matryca przykazała
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #14
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ..
    Regulamin "Między- forumowo- galaktyczny REGULAMIN" mówi w zasadach i pkt. trzecim:

    3. Wymiary pracy muszą być zgodne z regulaminem forum, tj. maksymalnie 1280px szerokości i 900px wysokości.

    ale odnosi się do regulaminu forum nikonierze.pl ? nieprawdaż ?

    bo na forum olympusclub i jego regulaminie pozostaje archaiczny zapis (nie mający i tak nic wspólnego z rzeczywistością):

    "Załączniki graficzne (zdjęcia) muszą spełniać następujące wymagania techniczne: rozmiar nie większy niż 640x640 pikseli, 256kilobajtów"

    Może warto by szanowni admini / moderatorzy ujednolicić to jakoś ?, jak już się integrujemy w tych konkursach

    PS.
    Pisząc o ujednoliceniu mam na myśli aby na olympusclub przy wstawianiu zdjęcia z opcją "Large" powiększało się do 1280 px, a nie do 1024 px jak jest teraz - przykładowo panoramy w popRAWce.
    Także np. tabele, które wstawia @Jacek_Z byłyby takich samych rozmiarów na forum olympusclub jak na forum N i C
    To co podkreśliłeś w pkt 3 oczywiście musi być wykreślone, skoro każde forum ma inny regulamin. Niedopatrzenie.
    Niedopatrzeniem jest też chyba zapis w regulaminie na forum olka, skoro zezwala na tak małe pliki, nikt tego nie przestrzega, dlaczego nikt nie interweniuje? Koriolana oburza 1280x900, a nie oburza 640x640?

    Tabele wyników sa takich samych rozmiarów, to te same pliki, ja ich nie przygotowywałem od nowa na każde forum (po co?).
    Na CB i N nie ma opcji wyboru small, medium, large itd. Miniatura ma max 1280x900.

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Gdzie widzisz 3 regulaminy?.
    Na 3 forach?
    Zdjęcia są zbierane na 3 forach. Wyobrażasz sobie, że na jednym forum będzie obowiązywało zbieranie zdjęć w rozmiarze 640x480, na drugim 1280x960 a na trzecim 2560x1600 (gdyby tak mówił regulamin każdego z forów, inny, przeginam, celowo). Potem będzie ankieta z głosowaniem i w wątku sie pojawią zdjęcia tak różnych rozmiarów?
    Nie wiem jak jaśniej to tłumaczyć.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Swoją drogą ciekawe czy jest tam na forach przestrzegane to max. 1280 x 900 i w jaki sposób...
    Jest. A właściwie to nie jest bo nie musi, ale i tak się wszystko pokazuje w tym regulaminowym rozmiarze.

    Dyskusji o rozmiarach zdjęć na forum foto jak się domyslacie było od groma, bo na N i C były małe limity. Więc co jakaś dyskusja to postulowano większe rozmiary. W momencie gdy na N i CB dostaliśmy własny hosting (to było niedawno, tu mieliśice to od lat) to udało się pogodzić argumenty tych co chcieli by zdjęcia nie były duże (tak, sa argumenty za tym!) z tymi co chcieli wielkie. Mianowicie można załadować plik jpg prawie dowolnych rozmiarów (spoko z matrycy 50 Mpx, surowy), a on zostanie przeliczony na MINIATURĘ w rozmiarach mieszczących się w 1280x900. W ten sposób na forum funkcjonuja tylko zdjęcia max 1280 gdy sie przegląda forum, a jak sie kliknie na zdjęcie - to sie ładuje oryginał, tak duży, jak tylko autor wrzuci.

    Przedyskutujcie czy na olku nie zrobić tak samo. Tu skrypt jest ustawiony inaczej. Wybiera się wielkość zdjęcia w wątku. Na N i C nie ma takiej opcji. Tam 1280x900 to miniatura! No chyba, że ktoś linkuje z własnego hostingu, to wtedy musi przeliczać na to co w regulaminie.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To co podkreśliłeś w pkt 3 oczywiście musi być wykreślone, skoro każde forum ma inny regulamin. ...
    Może nie na każdym, bo w regulaminie na forum N i C jest ten sam max. rozmiar 1280 x 900 px.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Niedopatrzeniem jest też chyba zapis w regulaminie na forum olka, skoro zezwala na tak małe pliki, nikt tego nie przestrzega, dlaczego nikt nie interweniuje?
    Najpewniej niedopatrzenie, ale co za różnica czy nie jest przestrzegany mniejszy rozmiar na olku czy ten większy na N i C. Nie widzę żadnej.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Koriolana oburza 1280x900, a nie oburza 640x640?
    Koriolana oburza ograniczenie 1280x900 px w konkursie, a nie na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tabele wyników sa takich samych rozmiarów, to te same pliki, ja ich nie przygotowywałem od nowa na każde forum (po co?).
    Wiem o tym, że pliki są te same, a tylko wyświetlają się w różnych rozmiarach. Dlatego postulowałem, aby na Oly w opcji "Large" rozmiar był skalowany do 1280 px, a nie do 1024 px jak teraz i już tabele wyświetlałyby się tak samo.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na CB i N nie ma opcji wyboru small, medium, large itd. Miniatura ma max 1280x900.
    To dobre rozwiązanie, tylko z tym zastrzeżeniem co pisałem do opcji large by rozmiar był 1280

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zdjęcia są zbierane na 3 forach. Wyobrażasz sobie, że na jednym forum będzie obowiązywało zbieranie zdjęć w rozmiarze 640x480, na drugim 1280x960 a na trzecim 2560x1600 (gdyby tak mówił regulamin każdego z forów, inny, przeginam, celowo). Potem będzie ankieta z głosowaniem i w wątku sie pojawią zdjęcia tak różnych rozmiarów?
    To byłby oczywiście absurd, ale tak nawiasem mówiąc przy obecnym kształcie regulaminu na 3 fora również zdjęcia mogą być bardzo różnych rozmiarów. 640 x 640 jest wszak dozwolone, chyba się nie mylę

    Piszesz, że na forum N zapis o maksymalnym rozmiarze nie musi być przestrzegany bo i tak wszystko pokazuje się w regulaminowym rozmiarze :
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie musi, ale i tak się wszystko pokazuje w tym regulaminowym rozmiarze.
    Sorry, ale dla mnie to słaby argument, potwierdza tylko, że jest to martwy zapis nie mający praktycznie znaczenia.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dyskusji o rozmiarach zdjęć na forum foto jak się domyslacie było od groma, bo na N i C były małe limity. Więc co jakaś dyskusja to postulowano większe rozmiary. W momencie gdy na N i CB dostaliśmy własny hosting (to było niedawno, tu mieliśice to od lat) to udało się pogodzić argumenty tych co chcieli by zdjęcia nie były duże (tak, sa argumenty za tym!) z tymi co chcieli wielkie. Mianowicie można załadować plik jpg prawie dowolnych rozmiarów (spoko z matrycy 50 Mpx, surowy), a on zostanie przeliczony na MINIATURĘ w rozmiarach mieszczących się w 1280x900. W ten sposób na forum funkcjonuja tylko zdjęcia max 1280 gdy sie przegląda forum, a jak sie kliknie na zdjęcie - to sie ładuje oryginał, tak duży, jak tylko autor wrzuci.

    Przedyskutujcie czy na olku nie zrobić tak samo. Tu skrypt jest ustawiony inaczej. Wybiera się wielkość zdjęcia w wątku. Na N i C nie ma takiej opcji. Tam 1280x900 to miniatura! No chyba, że ktoś linkuje z własnego hostingu, to wtedy musi przeliczać na to co w regulaminie.
    Jestem zdecydowanie za tym, aby był wybór wielkości zdjęcia w wątku: small, medium, large, full size, a tylko zmienić rozmiar large z 1024 na 1280.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.04.18 o 02:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... martwy zapis regulaminu co do tego rozmiaru maksymalnego 1280 x 900 ...
    Odnoszę wrażenie, że nieporozumienie wynika z błędnego zapisu.
    Można pomyśleć, że zabronione są inne proporcje
    Maksymalne długości boków to: 1280px w poziomie i 900px w pionie. Oznacza to tyle, że niezależnie od proporcji zdjęcia, boki nie mogą być dłuższe niż podane wielkości maksymalne.
    Aby uniknąć sporów, należałoby zmienić zapis z "rozmiaru maksymalnego 1280px x 900px" na "rozmiar 1280pix(max) x 900px(max)"
    Czyli zdjęcie formatu 4/3, z zachowaniem proporcji, może mieć maksymalny rozmiar 1200x900 px a zdjęcie formatu 3/2 może mieć maksymalny rozmiar 1280x853 px.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Zgodzę się z Helmuthem i też zabiorę głos, choć myślałem, że będzie w tym wątku dyskusja o czymś innym.

    Po pierwsze, rozdzielczości zdjęć do prezentacji podyktowane są rozmiarem ekranów. Obecnie standardowa rozdzielczość ekranu to 1920x1080. Czyli więcej jak 2 megapiksele nie warto ładować, bo wszystko inne będzie skalowane i nici z jakości. Niektóre programy proponują nawet odpowiednie wyostrzanie przy skalowaniu do prezentacji na ekranie i do wołania na różnych papierach. Jeśli walczymy o jakość prezentacji zdjęć, to właśnie na to trzeba zwrócić uwagę.

    Zdjęcia muszą być mniejsze, by bez skalowania zmieściły się na forum w standardowej rozdzielczości. Oczywiście jeśli ktoś wrzuci większe (do powiększania) to godzi się na przeskalowanie do miniaturki by było co kliknąć do powiększenia. Jednak nie zapominajmy, że to to tylko prezentacja zdjęć, a nie handel RAW-ami. Mamy zobaczyć, ocenić, podyskutować, a nie napawać się megapikselami. Co z tego, że będziemy mieli zdjęcia 50 MP, kiedy do oglądania tego potrzebna jest natywna rozdzielczość między 8K (8192x4608, w 16:9, czyli 37 MP) a 16K (16384x9216 w 16:9, czyli 150 MP). Ma ktoś takie monitory? Róbmy zdjęcia, które w prezentacji będą dobrze wyglądały. A tu na razie standard to 1920x1080, a faktycznie dużo mniejszy by na forum (przypominam) bez skalowania oglądać jakość, na której zależało autorowi.

    Po drugie, jeśli chodzi o aspekt zdjęć i rozdzielczości, wystarczy podać maksymalną szerokość dla kadrów poziomych (mniejszą niż 1920 px, a uwzględniając format strony forum to 1280) i maksymalną wysokość dla kadrów pionowych (mniejszą niż 1080 px, a faktycznie w okolicach 900px, po odjęciu ramek przeglądarki, itp.). Wówczas aspekt zdjęć jest bez znaczenia i można przysyłać 4:3, 3:2, 1:1. Bo chyba będzie jasne, że zdjęcie poziome 1280 px, będzie mogło mieć dowolny aspekt 4:3 czy 3:2. Z kolei zdjęcia pionowe wystarczy by zmieściły się w okolicach 900 px by ich nie przewijać. Nawet aspekt 1:1 jest tu do rozwiązania, po prostu 900x900 px by nie przewijać zdjęcia w pionie.

    To moje sugestie dotyczące rozdzieczlości.


    Ps. Mam jeszcze jedną. Nie mielmy regulaminu co chwilę, albo przenieśmy dyskusje na jego temat do osobnego wątku. Jeśli inny moderator tego nie zrobi, to zrobię to ja wieczorem.

  8. #18
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Koriolana oburza ograniczenie 1280x900 px w konkursie, a nie na forum.
    Właśnie widzę. Ale mam w takim razie pytanie, dlaczego "jest problem" z rozmiarem podawanym w konkursie, a nie widzicie problemu z rozmiarem w regulaminie forum??? Regulamin forum jest nadrzędny i własciwie to większość regulaminów konkursów jest sprzeczne z regulaminem nadrzędnym.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wiem o tym, że pliki są te same, a tylko wyświetlają się w różnych rozmiarach. Dlatego postulowałem, aby na Oly w opcji "Large" rozmiar był skalowany do 1280 px, a nie do 1024 px jak teraz i już tabele wyświetlałyby się tak samo.
    Jestem za, jak najbardziej, niech @Saboor da takie zlecenie @grizz (no i niech saboor zmieni rozmiar zdjęć w regulaminie)

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Piszesz, że na forum N zapis o maksymalnym rozmiarze nie musi być przestrzegany bo i tak wszystko pokazuje się w regulaminowym rozmiarze :

    Sorry, ale dla mnie to słaby argument, potwierdza tylko, że jest to martwy zapis nie mający praktycznie znaczenia.
    Nie. To nie takie proste. Ma znaczenie. Odmienne, zależy czy mowa o forum czy mowa o konkursie.
    1. Forum. Nie ma obowiązku używania hostingu forum. Więc jesli ktoś wrzuci zdjęcie ze swojego hostingu, otagowane [IMG] to musi patrzeć na regulamin i dawać plik max 1280 x max 900 bo większe zdjęcie nie będzie skalowane. Czyli zapis regulaminu nie jest martwy. Nie muszą sie martwić jedynie ci (większość), którzy korzystają z hostingu forum.
    2. Konkurs. Tu nie chcemy zdjęć większych niż 1280, bo będą skalowane i mogą być pretensje o to, jak będą skalowane. Nie chcemy tez by konkurowały ze sobą zdjęcia bardzo duże i te 1280.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że nieporozumienie wynika z błędnego zapisu.
    Można pomyśleć, że zabronione są inne proporcje
    Maksymalne długości boków to: 1280px w poziomie i 900px w pionie. Oznacza to tyle, że niezależnie od proporcji zdjęcia, boki nie mogą być dłuższe niż podane wielkości maksymalne.
    Aby uniknąć sporów, należałoby zmienić zapis z "rozmiaru maksymalnego 1280px x 900px" na "rozmiar 1280pix(max) x 900px(max)"
    Czyli zdjęcie formatu 4/3, z zachowaniem proporcji, może mieć maksymalny rozmiar 1200x900 px a zdjęcie formatu 3/2 może mieć maksymalny rozmiar 1280x853 px.
    Dokładnie tak, zapis w regulaminie konkursu został zmieniony.
    Naprawdę, nigdy bym nie pomyślał, że może to być zrozumiane inaczej.

    I zresztą ten zapis był cały czas poprawnie interpretowany. Zdjęcia portretowe pionowe były 600x900. Nikt nie kazał wyłącznie poziomych 1280x900! Były kwadraty 900x900. Jak widać zrozumienie jest, ale ... czepianie się też jest.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16.04.18 o 16:58

  9. #19
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Poszło, jak zostanie wykonane - będzie i w regulaminie.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ja dalej nie rozumiem dlaczego maksymalne wymiary zdjęcia nie mogą zamykać się w 1080 w pionie i 1920 w poziomie.
    Jacek ma jeszcze monitor VGA ?
    skąd te sztuczne 900 ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Międzyforumowe nr 4 - WODA
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25.04.18, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.