Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: kolorystyka zdjęć z E-1

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Nie znam zdjec z E330- czyli matrycy Panasonika, natomiast kololorystyka z E510 i E3, nie do konca mnie przekonuje.
    E1 to bardzo dobry wybor jesli sie foci na niskim iso i z lampami. Nie do pobicia przez konkurencje w dziedzinie wiernosci oddania koloru, chocby ludzkiej twarzy. Uzywam z OS, owszem Lightroom wygodny ale OS daje chyba lepsze kolorki.
    czesc.Ch.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez -M Zobacz posta
    Jakby nie patrzeć kodak wyprodukował chyba tylko jedną lustrzankę, za to od razu na półkę pro.
    Nie będę się mądrzył, bo dopiero z tego postu dowiedziałem się o istnieniu lustrzanek Kodaka , ale na Allegro znalazłem dwie lustrzanki tego producenta. Jedna pełnoklatkowa Kodak DCS PRO 14n, druga z cropem 1.3 KODAK DCS 760 na korpusie Nikona F5.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez -M Zobacz posta
    Ciekawe jaką rolę gra 32 bitowa obróbka kolorów, skoro E-1 ma 16 a Pentax chwali się 22 bitami.
    A skąd ty wytrzasnąłeś 16 bitów w E-1?
    Fakt, że w ORFie jeden piksel zajmuje 16 bitów ale tylko 12 bitów to informacja a pozostałe 4 bity to same zera.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mam prośbę do tych, którzy dostrzegają tą rewelacyjną kolorystykę matryc Kodaka: czy możecie pokazać na jakimś prostym i wiarygodnym przykładzie, jak ta różnica wygląda? Bo wiecie, ja nic nie zauważyłem . Ok, zauważyłem (z wielkim trudem), ale mam duży problem z oceną, które kolory podobają mi się bardziej - te z Kodaka, czy te z Panasonika. Różnica dla mnie jest tak niewielka, że aż mnie dziwi, że o niej dyskutujecie . Całkiem możliwe, że moje wymagania są na tyle nieduże, że po prostu nie ma to dla mnie znaczenia. Ale tym bardziej proszę o pomoc w zrozumieniu, o co w tym wszystkim chodzi .
    Ano już ktos o tym wspomniał... Prosty przykład... gdy robię zdjęcia w studio to w zasadzie nic nie muszę przy nich później robić (oczywiście zawsze się lekko podkręca kontrast, czy ociepla). E1 wiernie oddaje kolor skóry, przy D50, D300, czy Pentaksie isDL trzeba sporo się namęczyć, żeby efekt był równie realny.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Nie będę się mądrzył, bo dopiero z tego postu dowiedziałem się o istnieniu lustrzanek Kodaka , ale na Allegro znalazłem dwie lustrzanki tego producenta. Jedna pełnoklatkowa Kodak DCS PRO 14n, druga z cropem 1.3 KODAK DCS 760 na korpusie Nikona F5.
    No widzisz, nie przeszukiwałem allegro, ale faktycznie Kodak robi pod Nikonowskie obiektywy.

    Cytat Zamieszczone przez skow Zobacz posta
    A skąd ty wytrzasnąłeś 16 bitów w E-1?
    Fakt, że w ORFie jeden piksel zajmuje 16 bitów ale tylko 12 bitów to informacja a pozostałe 4 bity to same zera.
    Ze specyfikacji technicznej.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    dokładnie kolor z e-1 skóry wychodzi genialnie,., za to e-3 potrafi dać takie kolory ze nie wiadomo co z nimi robić,, i trzeba najezdzić się suwaczkami...

    jak miałem Nikony (dawno temu) to dawały mi kolory jakby modelka 3 dni leżała w prosektorium.. trzeba było się najezdzić suwaczkami aby odżyła,.. niestety znowu w e-3 muszę więcej pracować nad uzyskaniem właściwej tonacji...

    Dalej -- światło żółte w tle - oświetlenie sceny na weselu.. nie do odzyskania zdjęcie z e-3 w ligthroomie... może w PS lub w czymś innym

    problemy z tinty.. w e-1 zawsze było dobrze ustalone, w e-3 często trzeba się naganiać..
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

Podobne wątki

  1. Kilka zdjęć
    By rrr in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.06.09, 12:10
  2. Agnieszka - Gdynia Orłowo - Molo *** Pastelowa kolorystyka
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.05.09, 09:48
  3. Ciekawa kolorystyka portretu
    By 2em in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.03.09, 23:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.