Strona 1416 z 1424 PierwszyPierwszy ... 41691613161366140614141415141614171418 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14.151 do 14.160 z 14234

Wątek: Na co sie ostatnio wkurzylas/es?

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    opolskie
    Siła reputacji
    146
    Moja galeria
    Wkurzył mnie do granic możliwości Lightroom jeszcze godzinę temu korzystałem a teraz nie chce się uruchomić i wzywa mnie do rejestracji. Podaję więc mail i hasło a on przysyła mi na maila po angielsku nie wiem co a następnie pyta o numer licencji podaję, odpowiada że nie ten numer, podaję drugą licencję też nie to i wreszcie mnie informuje, że mam program na 30 dni. Nadmieniam, Pełną wersję kupiłem jako
    Lightroom 3, następnie zakupiłem Lightroom 4 i 5. Mam pudełka, płyty i to chyba trzeba będzie wyrzucić do kosza bo firma gra w gumy z klientem i robi wszystko aby przejść na abonament.
    pozdrawiam Wiejo

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Wkurzył mnie do granic możliwości Lightroom jeszcze godzinę temu korzystałem a teraz nie chce się uruchomić i wzywa mnie do rejestracji. Podaję więc mail i hasło a on przysyła mi na maila po angielsku nie wiem co a następnie pyta o numer licencji podaję, odpowiada że nie ten numer, podaję drugą licencję też nie to i wreszcie mnie informuje, że mam program na 30 dni. Nadmieniam, Pełną wersję kupiłem jako
    Lightroom 3, następnie zakupiłem Lightroom 4 i 5. Mam pudełka, płyty i to chyba trzeba będzie wyrzucić do kosza bo firma gra w gumy z klientem i robi wszystko aby przejść na abonament.
    Sprawdź wirusy
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Banned
    Mieszka w
    wrocław
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja ostatnio na krychowiaka w meczu Polski ze Słowacją na euro

| OlyJedi Awatar ronin75
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Od pewnego czasu na pewnego "psiarza" (świadomie piszę tak, gdyż za właściciela psa uważam kogoś kto kieruje się podczas spaceru z swoim czworonogiem kulturą wobec innych ludzi).
    Idę chodnikiem po prawej stronie (czyli wg zasad ruchu prawidłowo), a on idzie na wprost mnie i drze gębę, że idę nieprawidłowo, bo powinienem iść po lewej (czyli jego prawej) stronie. Do tego stopnia gość jest zafiksowany na tym punkcie, że gdy jakiś czas temu wracałem z moją szanowną Rodzicielką, która ostatnio ma coraz większe problemy z chodzeniem, nie ustąpił Jej, mimo, że szła o lasce i z wyraźnym trudem.
    Gdy zwróciłem mu uwagę, że powinien był ustąpić Jej z 2 powodów jako:
    1. kobiecie;
    2. starszej od siebie osobie;
    to rozdarł japę z tym swoim lewostronnym zafiksowaniem...

Jak tu z takim dojść do ładu?
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    462
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Od pewnego czasu na pewnego "psiarza" (świadomie piszę tak, gdyż za właściciela psa uważam kogoś kto kieruje się podczas spaceru z swoim czworonogiem kulturą wobec innych ludzi).
    Idę chodnikiem po prawej stronie (czyli wg zasad ruchu prawidłowo), a on idzie na wprost mnie i drze gębę, że idę nieprawidłowo, bo powinienem iść po lewej (czyli jego prawej) stronie. Do tego stopnia gość jest zafiksowany na tym punkcie, że gdy jakiś czas temu wracałem z moją szanowną Rodzicielką, która ostatnio ma coraz większe problemy z chodzeniem, nie ustąpił Jej, mimo, że szła o lasce i z wyraźnym trudem.
    Gdy zwróciłem mu uwagę, że powinien był ustąpić Jej z 2 powodów jako:
    1. kobiecie;
    2. starszej od siebie osobie;
    to rozdarł japę z tym swoim lewostronnym zafiksowaniem...

Jak tu z takim dojść do ładu?
    Bo widzisz to jest tak:
    Jeździmy prawą stroną, a chodzimy lewą stroną. Ale tylko wtedy gdy idziemy drogą poza obszarem zabudowanym i gdzie nie ma chodnika. Tak mówią przepisy.
    Nie ma uregulowań co do chodzenia po chodniku.
    Możesz:
    - powiedzieć mu aby pojechał sobie do GB
    - kopnąć go w kostkę
    - tak samo się na niego wydrzeć.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    Olać, szkoda nerwów.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

| OlyJedi Awatar ronin75
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Wiem, że szkoda nerwów..., pal diabli mnie, ale gdy widzę, ile wysiłku kosztuje moją Mamę każdy krok i gdy ją spotyka coś takiego to naprawdę trudno mi nie zareagować.
    Ty byś w mojej sytuacji nie zareagował podobnie?

A co braku zasad co do ruchu na chodniku to znalazłem coś takiego na stronie żoliborskiej Policji:

POZA OBOWIĄZKAMI KIERUJĄCYCH PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKACH PIESZYCH :
    Należy pamiętać, że pieszy jest uczestnikiem ruchu drogowego, podobnie jak są nimi kierujący, a także inne osoby przebywające w pojeździe lub na pojeździe znajdującym się na drodze.

Pieszy musi więc stosować się do pewnych zasad:

1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Pieszych na chodnikach obowiązuje ruch prawostronny.

4. Pieszy powinien przekraczać drogę jedynie w miejscach do tego....
    itd., itp
    link do pełnego tekstu:
    http://zoliborz.policja.waw.pl/r5/ak...-pieszego.html

więc wg powyższego to jednak ja mam rację, a on myli pojęcia z ruchem pieszego po chodniku z ruchem pieszego po jezdni (o czym zresztą napisał Bodzip)...

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    283
    Moja galeria
    No to możliwości widzę dwie, zależnie od tego, czy chcesz być samurajem, czy chcesz bezstresowo rozwiązać problem.

W trybie "samuraj" dobywasz miecza, jeden ruch i po kłopocie.

W trybie "rozwiązanie problemu" walisz do gościa taki tekst, koniecznie z sympatycznym uśmiechem: przepraszam pana, wiem, że idziemy złą stroną, ale mama ma problemy z poruszaniem się i bylibyśmy wdzięczni, gdyby zechciał pan nas przepuścić. Jeśli gość nie jest psychiczny, to skutek gwarantowany i na dodatek w przyszłości już z daleka będzie was omijał

Jest jeszcze tryb "pieniacz", robisz dziką awanturę, a gość i tak nie ustąpi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Od pewnego czasu na pewnego "psiarza" (świadomie piszę tak, gdyż za właściciela psa uważam kogoś kto kieruje się podczas spaceru z swoim czworonogiem kulturą wobec innych ludzi)..............
    ... nie obrażaj psiarzy . Nie każda osoba na ulicy prowadząca psa lub wyprowadzająca psa , to psiarz . Prawdziwy psiarz zawsze ustąpi drogi każdemu , chociażby po to , by swobodnie przejść ze swoim pupilem nie stresując go ani nie powodując stresu u innych ludzi . To również ma związek z bezpieczeństwem samego pupila , którego w tłumie łatwo uderzyć niesionym przedmiotem w nos , oko lub też zwyczajnie podeptać . W sytuacji gdy trawnik jest po lewej stronie chodnika a piesek tam właśnie urzęduje, każdy psiarz zejdzie Ci z drogi .....

... sam już doszedłeś , że ruch na chodniku winien być prawostronny , a każda sytuacja odmienna sugeruje pierwszeństwo prawidłowo idącego . Jeśli żeś "samuraj bez pana " to masz prawo pomścić zniewagę . Następnym razem nie ustępuj "pierwszeństwa" zwykłemu baranowi .

| OlyJedi Awatar ronin75
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... nie obrażaj psiarzy .
    Nie mam zamiaru obrażać nikogo, dlatego napisałem o tym gościu "psiarz", a nie psiarz i dlatego też napisałem to:
    za właściciela psa uważam kogoś kto kieruje się podczas spaceru z swoim czworonogiem kulturą wobec innych ludzi
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... sam już doszedłeś , że ruch na chodniku winien być prawostronny , a każda sytuacja odmienna sugeruje pierwszeństwo prawidłowo idącego. Jeśli żeś "samuraj bez pana " to masz prawo pomścić zniewagę . Następnym razem nie ustępuj "pierwszeństwa" zwykłemu baranowi.
    Ja o tym wiem, że tak jest i powinno być; problem jest w tym, żeby on to zrozumiał.