Strona 1366 z 1366 PierwszyPierwszy ... 366866126613161356136413651366
Pokaż wyniki od 13.651 do 13.658 z 13658

Wątek: Na co sie ostatnio wkurzylas/es?

Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @Iwo
    Ogniskowa 100 dla Canona R (x1,6 do FF) to troszkę inne odwzorowanie niż 100 w m4/3 (x2 do FF).
    Sam system EOS R do tanich nie należy.
    Pocieszyłem??
    Nie, bo obecnie mamy tylko 60mm makro czyli ekw. FF 120mm, a tu jak słusznie zauważyłeś mamy ekwiwalent 160mm
    i pewnie większą minimalną odległość ustawiania ostrości przy maksymalnej skali odwzorowania (domyślam się, że przy każdym 1:1).

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    323
    Moja galeria
    To pocieszę inaczej.
    Jest jeszcze Sigma 150 makro (mam) i Sigma 105 makro. Owszem do 4/3 ale AF przy makro nie jest bezwzględnie potrzebny. To raz, dwa - że trzeba szukać na eBajach i innych takich. W kraju chyba niedostępne.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To pocieszę inaczej.
    Jest jeszcze Sigma 150 makro (mam) i Sigma 105 makro. Owszem do 4/3 ale AF przy makro nie jest bezwzględnie potrzebny. To raz, dwa - że trzeba szukać na eBajach i innych takich. W kraju chyba niedostępne.
    @Bodzip, to raczej marne pocieszenie. Potrzebny jest jeszcze adapter aby podpiąć szkło z dużego systemu 4/3.
    Jak się nie mylę to są także adaptery pozwalające podpiąć obiektywy systemu Canon, czy Nikon na mikro 4/3. To już całkiem duży wybór szkieł makro się robi i po co tu narzekać
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To pocieszę inaczej.
    Miałem 105mm i sprzedałem pochopnie, teraz to biały kruk. Prędzej chyba kupię manual typu nowy Meike 85mm, lub używany Tamron 90mm. Jeszcze waham się czy nie wymienić 17mm na 12-40mm za dopłatą, bo może mi wystarczy jego skala odwzorowania.

| OlyJedi
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Kto zaglądał do mojej galerii na pewno zorientował się, że fotografowanie przyrody jest moją pasją. Kilka lat temu znalazłem ciekawe miejsce obfitujące w zwierzynę. Mało uczęszczane przez ludzi [ czasem młodzież na sex wpadała i tyle ]. Ostatnio wypatrzyłem tam borsuki i bardzo ucieszyłem się z tego powodu, ale to nie wątek o uciechach. Przy ostatniej inspekcji terenu zobaczyłem jakiegoś goście kręcącego się w pobliżu mojej czatowni. Przeszedłem obok, pozdrowiłem i oddaliłem się myśląc, że sobie pójdzie, ale nie poszedł. Postanowiłem zagadać. Zapytałem czy jest właścicielem terenu. Usłyszałem "Nie. Jestem myśliwym. Poluje tu na borsuki. Ten teren był zaniedbany przez nasze koło łowieckie, ale teraz to się zmieni". Opowiedziałem mu co ja robię, żeby przypadkiem nie wejść mu pod lufę. Zapytałem co z takiego upolowanego borsuka jest. " Fajne czapki z nich są i sadło". A na co to sadło pomaga zapytałem. "Nie wiem. Tak można się posmarować".

| OlyJedi Awatar petreq
    Mieszka w
    Chrzanów
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Pier... morderca! Na siebie powinien zapolować!

| OlyJedi
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Najgorsza jest bezsilność. Czują się właścicielami terenu który leży w granicach koła łowieckiego i choć nic tam nie dali to mogą go pustoszyć.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Kto zaglądał do mojej galerii na pewno zorientował się, że fotografowanie przyrody jest moją pasją. Kilka lat temu znalazłem ciekawe miejsce obfitujące w zwierzynę. Mało uczęszczane przez ludzi [ czasem młodzież na sex wpadała i tyle ]. Ostatnio wypatrzyłem tam borsuki i bardzo ucieszyłem się z tego powodu, ale to nie wątek o uciechach. Przy ostatniej inspekcji terenu zobaczyłem jakiegoś goście kręcącego się w pobliżu mojej czatowni. Przeszedłem obok, pozdrowiłem i oddaliłem się myśląc, że sobie pójdzie, ale nie poszedł. Postanowiłem zagadać. Zapytałem czy jest właścicielem terenu. Usłyszałem "Nie. Jestem myśliwym. Poluje tu na borsuki. Ten teren był zaniedbany przez nasze koło łowieckie, ale teraz to się zmieni". Opowiedziałem mu co ja robię, żeby przypadkiem nie wejść mu pod lufę. Zapytałem co z takiego upolowanego borsuka jest. " Fajne czapki z nich są i sadło". A na co to sadło pomaga zapytałem. "Nie wiem. Tak można się posmarować".
    Dlatego moim zdaniem powinno się to całe łowiectwo zamknąć i ograniczyć tylko do dokarmiania zwierząt w ekstremalnie trudnych sytuacjach.
    A naturalnymi regulatorami populacji roślinożernych powinny być wilki i rysie.
    Nie widzę sensu utrzymywania łowiectwa gdy ludziom nie brakuje jedzenia w sklepach.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Sony A6000+kit 16-50