Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: Zmiana systemu Olympusa na inny

  1. #41
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Dzięki za podpowiedź w sprawie obiektywów
    Ostatnio edytowane przez Endriu61 ; 22.01.18 o 22:40

  2. #42
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Endriu61, szkoda, że dopiero teraz zauważyłem ten wątek, bo jako właściciel zarówno m43 jak i Pentaxa mógłym coś wcześniej poradzić. Ale skoro już kupiłeś K-5II to przyznam, że... dokonałeś słusznego wyboru
    O ile e-m10 robi na prawdę ładne zdjęcia, to z fotek z Pentaxa powinieneś być zachwycony (jeżeli tylko ten "kit" nie jest jakiś trefny). RAWy z Pentaxa są jak z gumy, można z nimi cuda robić. A jakbyś kiedyś jeszcze dołożył do K-5II jakąś jedną czy drugą "stałeczkę", to byłbyś w siódmym niebie, ale nie będę kusił...

  3. #43
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Do Paffcio - dla mnie już nie szkoda, bo kupiłem... a świetnie, bo jeśli będziesz chciał, możesz służyć mi radą w "obsłudze" systemu Pantaxa...

  4. #44
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Ja nie jestem do końca zadowolony tego uszczelnionego kitu.
    Poprzednio miałem K-7 z identycznym kitowym obiektywem ale odsprzedałem wszystko jako komplet, zakupiłem K-5 i jest różnica.
    Nie wiem czy nowsza matryca ma większe wymagania czy ten kit jest z innej linii - wydaj się nieco mniej ostry od poprzednika. Co ciekawe nowszy korpus daje mi większą aberację niż K-7 w przypadku limiteda 21mm.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #45
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Kit to kit, rozrzut jakościowy jest bardzo duży, więc nie ma się co dziwić.
    Ciekawy jestem tej większej aberracji da21. Faktycznie, na k5 też to miałem, ale jeden mały ruch suwaczkiem w LR i problem znika.

  6. #46
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Kit to kit, rozrzut jakościowy jest bardzo duży, więc nie ma się co dziwić.
    Ciekawy jestem tej większej aberracji da21. Faktycznie, na k5 też to miałem, ale jeden mały ruch suwaczkiem w LR i problem znika.
    Te kity generalnie mają dobrą opinie więc się dziwię skąd taka różnica.
    Co do aberacji to jest to jakiś problem bo zdjęcia tracą troche detali przy jej usuwaniu. Podpytywałem się w sprawie tej aberacji na Forum Pentaxa i odpowiedziano mi, że prawdopodobnie mikrosoczewki z nowszej matrycy mogą trochę inaczej się zachowywać.

    Do Pentaxa polecam niedrogą Sigmę 17-50 f/2.8 nie miałem lepszego zooma - lepszy od niejednego limiteda.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Kity GENERALNIE mają dobrą opinię. Fakt. Ja miałem trzy - dobry, kiepski i taki sobie

    Sigma 17-50 to bardzo fajne szkiełko. Czy lepsza od limitedów? Zależy jakie parametry bierzesz pod uwagę, jeżeli chodzi o gabaryty to przegrywa z każdym z nich Praca pod światło? Też nie ma rewelacji.

  8. #48
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Sigma 17-50 to bardzo fajne szkiełko. Czy lepsza od limitedów? Zależy jakie parametry bierzesz pod uwagę, jeżeli chodzi o gabaryty to przegrywa z każdym z nich Praca pod światło? Też nie ma rewelacji.
    Sigma to zoom więc z założenia jest większa od stałek a jej jakość nie powinna budzić obaw. Praca pod światło?? nie zauważyłem a limitedy też nie zawsze spisują się w temacie poprawnie więc argument odpada
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #49
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Miałem już różne zoomy ale zostałem ze stałkami (przynajmniej tymi krótszymi: da15, da21, da35, da40, da70). Większość z nich w wersji HD. Porównywałem je z Sigmą 17-50, właśnie pod względem pracy pod światło (np. słońce). Zoom przepadł z kretesem. Robiła mi się kiszka podobna do zdjęcia w tym wątku: https://www.pentaxforums.com/forums/...uch-flare.html. Który da limited tak się zachowuje?

    Ostrość Sigmy jest, jak piszesz, bez zastrzeżeń, ale obrazek z limitedów bardziej mi się podoba. Ot, kwestia gustu.
    Ostatnio edytowane przez Paffcio ; 30.01.18 o 21:28

  10. #50
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Miałem już różne zoomy ale zostałem ze stałkami (przynajmniej tymi krótszymi: da15, da21, da35, da40, da70). Większość z nich w wersji HD. Porównywałem je z Sigmą 17-50, właśnie pod względem pracy pod światło (np. słońce). Zoom przepadł z kretesem. Robiła mi się kiszka podobna do zdjęcia w tym wątku: https://www.pentaxforums.com/forums/...uch-flare.html. Który da limited tak się zachowuje?
    Nei miałem problemów z Sigmą ale też nie wymuszałem podobnych sytuacji bo mało który obiektyw przejdzie taki test. Miałem też Sigmę 17-70 którą dość długo używałem i zachowywała się zawsze b. poprawnie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu Nikona na micro 4/3
    By Zaicev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 3.01.18, 13:22
  2. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  3. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.