Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Zmiana systemu Olympusa na inny

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Korzystam z 50-200 /2,8-3,5 SWD (równiez z konwerterem) z EM 1 i jestem b. zadowolony. Może jest AF wolniejszy niż z mZD ale do ostrości nie mam zastrzeżeń
    a ogniskowa 200mm (używalna) i cena rynku wtórnego nie do przecenienia.

  2. #32
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Przyznam szczerze, że niezłego zadaliście mi ćwieka... oferta kupna tuż, tuż, a tu tyle rozsądnych i mądrych propozycji z Waszej strony... Jakoś nie przypadł mi wcześniej do gustu m4/3, gdzieś podświadomie sądziłem, że Olympus/Pentax z matrycą 4/3 nie dawał rady w lustrzankach, więc m4/3 w bezlusterkowce, po to aby się ratować... Pentax, nie mniej "krytykowany" aniżeli Olympus, niszowy ( ale tylko na rynku europejskim ) jakoś mnie właśnie z tego powodu pociąga, lubię coś innego aniżeli wszyscy.
    Ps. A na forum Pentaxa dalej brak jakichkolwiek podpowiedzi... Wiwat forum Olympusa!
    Ostatnio edytowane przez Endriu61 ; 21.01.18 o 21:05

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    Przyznam szczerze, że niezłego zadaliście mi ćwieka... oferta kupna tuż, tuż, a tu tyle rozsądnych i mądrych propozycji z Waszej strony... Jakoś nie przypadł mi wcześniej do gustu m4/3, gdzieś podświadomie sądziłem, że Olympus/Pentax z matrycą 4/3 nie dawał rady w lustrzankach, więc m4/3 w bezlusterkowce, po to aby się ratować... Pentax, nie mniej "krytykowany" aniżeli Olympus, niszowy ( ale tylko na rynku europejskim ) jakoś mnie właśnie z tego powodu pociąga, lubię coś innego aniżeli wszyscy.
    Ps. A na forum Pentaxa dalej brak jakichkolwiek podpowiedzi... Wiwat forum Olympusa!
    Właśnie Ci nie wszyscy są w m.4/3.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    A może założenie na początku błędne. Dlaczego całkowicie zrezygnować z Nikon/Canon? Mnóstwo dobrych i niedrogich szkieł, przyzwoite matryce.

    Bierz E-M10 z drugiej łapy za grosze i do tego jakieś sensowne 2-3 szkiełka w zależności od preferencji. Do wyboru, do koloru.

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Czego nie kupisz poczujesz różnice,
    wejdziesz w m43 od omd10 matryce dają rade, możesz kupić zdecydowanie poniżej 1800,

    zastanów się na Fuji świetne produkty,

    Nikon/Canon - kupisz używany bardzo dobry sprzęt za rozsądne pieniądze dodatkowo obiektywy od bardzo tanich do drogich. Plus taki że za parę lat szybko spieniężysz system a na obiektywach nie stracisz złotówki.
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  6. #36
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    ...że Olympus/Pentax z matrycą 4/3 nie dawał rady w lustrzankach, więc m4/3 w bezlusterkowce, po to aby się ratować... Pentax, nie mniej "krytykowany" aniżeli Olympus, niszowy ( ale tylko na rynku europejskim ) jakoś mnie właśnie z tego powodu pociąga, lubię coś innego aniżeli wszyscy.
    Ps. A na forum Pentaxa dalej brak jakichkolwiek podpowiedzi... Wiwat forum Olympusa!
    Pentax nigdy nie robił luster z matrycą 4/3. Niszowy tylko w Europie, to on był 20 lat temu. Teraz jest niszowy wszędzie i walczy o utrzymanie marki, czyli rozwija się w kierunku, który lubisz Możesz też poszukać używanego Samsunga, będziesz jeszcze bardziej inny

    Poza tym jesteś niekonsekwentny. Im bardziej sprzęt jest inny, tym bardziej martwe forum. Forum Pentaxa powinno Ci bardzo odpowiadać...

    Tak serio, to liczy się budżet, jeśli chcesz mieć dużo radochy ze sprzętu za mało kasy, to Canon. "Inność" kosztuje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #37
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    Przyznam szczerze, że niezłego zadaliście mi ćwieka... oferta kupna tuż, tuż, a tu tyle rozsądnych i mądrych propozycji z Waszej strony... Jakoś nie przypadł mi wcześniej do gustu m4/3, gdzieś podświadomie sądziłem, że Olympus/Pentax z matrycą 4/3 nie dawał rady w lustrzankach, więc m4/3 w bezlusterkowce, po to aby się ratować...
    4/3 czy m4/3 - wielkość matrycy ta sama, w Pentaxie APS-C też niewieke większa. Więc z body podobnej generacji efekty nie będą diametralnie różne. Choć trzeba przyznać Pentaxowi, że potrafi oprogramowywać matryce świetnie. Więc wysokie ISO pewnie i będzie lepsze, ale duzy przeskok zobaczysz dopiero na FF.
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    jakoś mnie właśnie z tego powodu pociąga, lubię coś innego aniżeli wszyscy.
    No i to rozumiem, natomiast problem nie tkwi w innosci aparatów, ale w wielości i cenie dostępnej optyki. Jesli znajdziesz w Pentaxie szkła jakich szukasz to możesz rozważyć system, inaczej go odpuść. Jeśli szukasz oryginalnego aparatu to kup Nikon Df, będziesz w szoku jeśli chodzi o wysokie ISO. Optyki od metra, firmowej i Sigmy czy Tamrona, w dobrych cenach. Niestety producencie niezależni mało robią na system Pentaxa.

  8. #38
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Zaryzykowałem ..." jedzie do mnie Pentax K-5II z uszczelnionym kitem, zakupiony w 2014r. od pierwszego właściciela, z przebiegiem - 9.300 klapnięć lustra, za 1800pln). Coś mnie do niego przyciąga.
    Bardzo WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ!!! za tak liczne i kompetentne zainteresowanie się tematem -( na forum Pentaxa dalej bez odpowiedzi), daliście mi dużo do przemyśleń, ale zaryzykowałem i zaplanowałem, na początek jakaś Sigma 18-50/2,8 lub tamron + systemowy 55-200, zobaczę jak to będzie "chodzić", jak się nie sprawdzi i nie da mi odpowiedniej satysfakcji, pójdzie do innego właściciela, nawet jak stracę kilka stówek to trudno, ale przynajmniej będę miał spotkanie z tym systemem. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

  9. #39
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    Zaryzykowałem ..." jedzie do mnie Pentax K-5II z uszczelnionym kitem, zakupiony w 2014r. od pierwszego właściciela, z przebiegiem - 9.300 klapnięć lustra, za 1800pln). Coś mnie do niego przyciąga.
    Tylko pamiętaj, na tym forum nie patrzymy z czego robione zdjęcia tylko jakie. Więc wrzucaj, a my Ci będziemy wiercić dziurę w brzuchu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #40
    Endriu61 - chyba solidnie ukryłeś watek na pentaxowym forum, ja osobiście go nie znalazłem DA50-200 jest słaby - DA55-300 jest dużo lepszy, a jeśli ma być taniej, to szukaj zadbanego starocia w postaci F70-210.

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu Nikona na micro 4/3
    By Zaicev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 3.01.18, 13:22
  2. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  3. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.