Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Zmiana systemu Olympusa na inny

  1. #21
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    A jak sobie radzi micro4/3 ze szkłami duże 4/3?

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    A jak sobie radzi micro4/3 ze szkłami duże 4/3?
    nie radzi sobie oprócz EM1
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    nie radzi sobie oprócz EM1
    nie do końca sobie nie radzi....

    Nie działają tak jak w lustrzankach, są dużo wolniejsze, ale nie że całkiem nie działają. Ja przez jakiś czas używałem 40-150(kitowy tele) z dużego 4/3 zanim okazyjnie nabyłem odpowiednik z micro, nie powiem żebym narzekał, to szkło akurat za szybkie z lustrzanką też nie było, więc nie było zbyt wielu różnic. Do tej pory mam jeszcze ZD70-300mm i to też czasami podpinam pod E-PL7, zdjęcia statyczne jak najbardziej można robić, sporty wodne z motorowodnymi również, jak coś porusza się w jednej osi jest trudniej, ale da się, natomiast żeby złapać lecące ptaszysko w kadrze to już nieźle się trzeba napocić. Wszystko zależy chyba od szkła.
    czasami mniej znaczy więcej..

  4. #24
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    nie do końca sobie nie radzi....

    Nie działają tak jak w lustrzankach, są dużo wolniejsze, ale nie że całkiem nie działają. Ja przez jakiś czas używałem 40-150(kitowy tele) z dużego 4/3 zanim okazyjnie nabyłem odpowiednik z micro, nie powiem żebym narzekał, to szkło akurat za szybkie z lustrzanką też nie było, więc nie było zbyt wielu różnic. Do tej pory mam jeszcze ZD70-300mm i to też czasami podpinam pod E-PL7, zdjęcia statyczne jak najbardziej można robić, sporty wodne z motorowodnymi również, jak coś porusza się w jednej osi jest trudniej, ale da się, natomiast żeby złapać lecące ptaszysko w kadrze to już nieźle się trzeba napocić. Wszystko zależy chyba od szkła.
    słowa klucz - są dużo wolniejsze !! kupno 40-150 micro to nie jest mega wydatek, moim zdaniem nie warto się katować szkłami 4/3, no chyba, że mamy em1 i szkła pro z cyklu 90-250, 300
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Mialem lata wszystkie pentaxy lacznie z 645D. AF w K5II troche poprawili ale jeszcze do Nikona im daleko. Matryca dobra, na dobrym sofcie, praktycznie jpgi mozna robic.
    Zakladam, ze nie bedzie CI to potrzebne ale bierz pod uwage slaby rynek szkiel, uzywek, lamp, a co sie z tym wiaze i inne ceny.

    Pentax byl kiedys calym moim swiatem na czele z analogowym MXem oraz 77LTD, prawie na rowni uzywalem systemy m4/3 na manualach contax Zeiss* w tym zawodowo, bez zadnej krepacji.

    Pomacaj i stosuj zasade pierwsza mysl najlepsza, nie patrz na papier i parametry.

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie. Odpowiednik 14-54 w mikrusie, to już niestety nie kit...
    Endriu pisze, że potrzebuje do krajobrazu. 14-54 wykorzysta i da na mszę, że nie sprzedał. W mikro wykorzystasz stare obiektywy. Będzie wolniej ale w porównaniu do E-400 to tak jakbyś miał to samo. AF w E-400, E-50x był i jest wolny. W mikro z przejściówką będzie podobnie. Dzieci nie złapiesz, ale krajobraz, motylki, ciocie na imieninach, pozujące dzieci to bajkowe obiektywy rektalinearne w przeciwieństwie do tych z mikro, które trzeba programowo prostować.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #27
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Rozważ zakup EM-1. Funkcjonalnie to EM-5 II z gripem + af fazowy - video 4K i HiRes. Będziesz mógł z pełną satysfakcją wykorzystać szkła 4/3 a brakujące ogniskowe uzupełniać nowymi m43. Ja nówkę z 2 letnią gwarancją kupiłem z Francji za 2,5kPLN, są też mniej więcej w tej cenie oferty używanych z rozsądnym przebiegiem z pewnego źródła (giełda na forum).
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  8. #28
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Też polecam jako pierwszy aparat w micro , model E-M1 (wersja pierwsza) . To jest cacko , pięknie zaprojektowany z dużymi możliwościami, no i wykorzystasz faktycznie stare szkła. Szkoda , że kolejne zaawansowane modele micro nie są tak projektowane, tylko coraz większe i wieksze.

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Też polecam jako pierwszy aparat w micro , model E-M1 (wersja pierwsza) . To jest cacko , pięknie zaprojektowany z dużymi możliwościami, no i wykorzystasz faktycznie stare szkła. Szkoda , że kolejne zaawansowane modele micro nie są tak projektowane, tylko coraz większe i wieksze.
    Nic dodać, nic ująć
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Rozważ zakup EM-1. Funkcjonalnie to EM-5 II z gripem + af fazowy - video 4K i HiRes. Będziesz mógł z pełną satysfakcją wykorzystać szkła 4/3 a brakujące ogniskowe uzupełniać nowymi m43. Ja nówkę z 2 letnią gwarancją kupiłem z Francji za 2,5kPLN, są też mniej więcej w tej cenie oferty używanych z rozsądnym przebiegiem z pewnego źródła (giełda na forum).
    EM1 nie ma 4K ani HiRes. Też polecam, kilka dni temu sprzedałem z gripem za 3000 swój, ale spokojnie w tych pieniądzach można znaleźć w przyzwoitym stanie.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu Nikona na micro 4/3
    By Zaicev in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 3.01.18, 13:22
  2. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  3. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.