Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wybór mini studia domowego.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wybór mini studia domowego.

    Witam posiadam aparat Olympus e-510, i mam problem otóż chciałbym kupić sobie małe studio domowe, czyli cały zestaw potrzebny do robienia zdjęć z białym tłem czarnym i z innymi kolorami. Potrzebne mi też będzie wyzwalacz radiowy. Ale nie mam tego wejścia (Jack) czy jak to się nazywa, mam standardową stopkę. Proszę was o podpowiedzenie mi jakie mogę kupić wyposażenie mojego domowego studia za 700 zł. Studio przyda mi się nie tylko do portretów ale też do innych fotek. Dzięki z góry. Pozdro

    Najlepiej jak podacie mi linki aukcji czy sklepów bądź modele sprzętu i ceny rynkowe.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yymm Zobacz posta
    Witam posiadam aparat Olympus e-510, i mam problem otóż chciałbym kupić sobie małe studio domowe, czyli cały zestaw potrzebny do robienia zdjęć z białym tłem czarnym i z innymi kolorami. Potrzebne mi też będzie wyzwalacz radiowy. Ale nie mam tego wejścia (Jack) czy jak to się nazywa, mam standardową stopkę. Proszę was o podpowiedzenie mi jakie mogę kupić wyposażenie mojego domowego studia za 700 zł. Studio przyda mi się nie tylko do portretów ale też do innych fotek. Dzięki z góry. Pozdro

    Najlepiej jak podacie mi linki aukcji czy sklepów bądź modele sprzętu i ceny rynkowe.
    Najpierw powinieneś sprecyzować swoje wymagania, jakiego rodzaju zdjęcia chciałbyś zacząć robić, poza tym, że portret? Jak oświetlone? Co najbardziej Cię interesuje?
    Druga rzecz, wydaje się ważniejsza, jakie jest Twoje doświadczenie? Czy pracowałeś już ze światłem studyjnym, wiesz jak sobie z tym radzić, czego wymagać i jak omijać ograniczenia?
    Ile lamp chcesz kupić? Nastawiasz się modele bardziej zaawansowane czy starczy Ci, żeby błyskało?

    Za mało danych podajesz.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Kiedy swego czasu zabierałem się do tego tematu, zacząłem od wpisania w googlach czegoś takiego: "oświetlenie w studiu fotograficznym".

    Akurat trafiłem na artykuł bardzo ogólnie opisujący studyjne detale: http://www.cyfrografia.pl/amatorskie_studio.html .

    Potrzebujesz linków do konkretnych modeli sprzętu? Musisz poszukać sam tego co potrzebujesz. Sprawdź ceny rynkowe wyposażenia studia w sklepach internetowych i na aukcjach. Ciężko znaleźć zestawy "twoje pierwsze studio".

    Kilka rzeczy, w warunkach domowych, można zastąpić "partyzanckimi" metodami wykorzystując swoją pomysłowość, np. spotkałem w sieci metody wykonania softboxu z kartonu z przypiętym płótnem i lampą 150W z marketu budowlanego. To partyzantka totalna, ale z czasem jak nabierze się doświadczenia z czymś takim, wówczas kupi się bardziej profesjonalny sprzęt studyjny.

    Zresztą przeszukaj forum, np. tutaj https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=2409. Może na coś ci się przyda.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 19.04.08 o 22:27

  4. #4
    | OlyJedi Awatar nostar
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    89
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    zajrzyj tutaj, myślę, że cenowo bardzo przystępnie http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=43

Podobne wątki

  1. Zestaw do domowego studia
    By Marys91 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.02.11, 23:08
  2. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 9.03.10, 12:49
  3. tlo do amatorskiego studia
    By Jeronimo in forum Studio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30.04.07, 13:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.