Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: PopRAWka Edycja Specjalna (gdzie indziej RAWki) - Regulamin konkursu

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    PopRAWka Edycja Specjalna (gdzie indziej RAWki) - Regulamin konkursu

    PopRAWka Edycja specjalna

    Każdy z uczestników wysyła jeden obrobiony plik (własną, nie powtarzalną wizję kadru). Kolejno w trzech zabawach będą przedstawione pliki - RAWy z trzech różnych systemów. Najpierw ORF, potem CR2, na końcu NEF. Opublikujemy też plik DNG, to ułatwi sprawę użytkownikom, którzy mają wersję wywoływarki nie obsługującą aparatu na którym zostało wykonane zdjęcie. Ponieważ cykl jest jednorazowy, a RAWy mają być z różnych systemów to pliki do obróbki zorganizuje i opublikuje prowadzący zabawę (podając autora zdjęcia).
    Wysyłając swoją wersję wywołanego RAWa zgadzam się z tym, że będzie ona opublikowana na trzech forach, czyli https://forum.olympusclub.pl http://www.canon-board.info i http://forum.nikoniarze.pl Głosowania też będą miały miejsce na tych trzech forach. Równolegle, w tym samym terminie. W każdym głosowaniu będę brały udział wszystkie nadesłane przeróbki. Mamy nadzieję, że będzie przez to więcej prac. Wasze prace będą głosowane na tamtych forach, a wy będziecie głosowali także nad przeróbkami z autorów innych forów. Oczywiście zdjęcia będą miały tylko numery - nie wiemy na kogo głosujemy. Ciekawe na ile pokryją się głosy - czy wszędzie wygra to samo zdjęcie?

    Do obróbki plików RAW czyli ORF, NEF i CR2, można stosować jakikolwiek bądź edytor, obsługujący te formaty. np. PS - ACR, Lightroom, C1, Bibble, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter itp. Nie można używać wtyczek zewnętrznych, np. Nik Software, Perfect Effects.

    Co można zrobić z RAWem? Pokazujemy czy umiemy lepiej wywołać RAWa niż robi to nasze body gdy tworzy jpg -> zadaniem naszym jest, przy zachowaniu min. 50% kadru poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu, które umożliwia nasza wywoływarka. Dozwolone jest: prostowanie zdjęcia, wpływanie na szum, ostrość, kontrast, ekspozycję, nasycenie koloru, korekcję wad obiektywu (dystorsja, aberracje chromatyczne, perspektywa, winieta). Jest zgoda na użycie filtrów i korektę lokalną, Można dodawać winietę. Dopuszcza się cross, konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Nie wolno dokonywać montaży (dodawać na zdjęciu elementów, których tam nie było).

    1. Po ukazaniu się pliku do pobrania w formacie RAW uczestnik ma 7 dni na wysłanie swojej pracy na adres: forumofoto@gmail.com
    2. Wysyłając plik, zamiast nazwy zdjęcia wpisujemy swój Nick_nazwa forum. Wzór: np. saboor_olympusclub.jpg Chodzi o to, że możliwy jest przypadek, że na innym forum może być osoba o tym samym nicku. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila z plikiem informację np.: Zabawa poprawka i swój nick
    3. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, wywołaniu zdjęcia tak, jak umożliwia nasza wywoływarka z dużą dozą naszej fantazji . Wskazane jest (ale nie konieczne) dołączenie pliku .xmp (PS ACR i LR)
    A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami.
    B - Nie dorysowujemy elementów.
    C - Nie dodajemy ramek.
    D - Nie wstawiamy znaku wodnego na zdjęciu.
    4. Każda edycja konkursu trwa 13 szczęśliwych dni W szczególnych przypadkach konkurs może zostać przedłużony, a o takim fakcie pojawi się informacja w wątku.
    Dokładne daty będą podawane w wątku, w którym będzie podlinkowany RAW i potem w wątku z ankietą oraz na belkach.
    5. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 5 dni.
    6. W przypadku remisu będzie 3 dniowa dogrywka. Dogrywka nie wstrzymuje startu następnego konkursu.
    7. Nie głosujemy na swoją prace. Głos taki nie będzie liczony.
    8. Praca dodawana do konkursu jest w formacie jpg, wymiar max 1280 pikseli w poziomie, max 900 w pionie. Nie trzeba trzymać się proporcji pierwotnego zdjęcia, można je kadrować. Jeśli wysyłamy kwadrat to ma on mieć boki 900x900 (bo nie może przekraczać 900 w pionie)
    Staramy się aby praca nie przekraczała wagi 1 MB.

    Wyniki głosowania będą widoczne po jego zakończeniu, ale to będą wyniki jednego forum. Prowadzący poda też ilości głosów na innych forach (byście nie musieli ich odwiedzać), zsumuje je.
    By było sprawiedliwie i by żadne forum nie było faworyzowane to wyłaniając mistrza wszechforów zrobimy tak - za pierwsze miejsce w ankiecie na każdym z forów 100 pkt, za drugie 90, za trzecie 85, za czwarte 80, a potem zawsze o 1 pkt mniej, czyli piąte miejsce 79, szóste 78 itd.
    Nagrody dla zwycięzcy - forumowy kalendarz na 2018r oraz licencja na pełną wersję programu wraz z rocznymi darmowymi aktualizacjami. Sponsorem nagrody jest Machinery HDR Effects - producent pierwszego polskiego programu do efektów HDR.
    Program można pobrać ze strony http://www.machineryhdr.com
    No i mamy kolejne nagrody ufundowane przez Saboora - komplet gadżetów Olympusa, czyli torba - futerał na Olympus Pen, kamizelka e-sytem, koszulka OMD, czapeczka Olympusa.

    Zmiany w regulaminie:
    2017.12.05 - Dodano informację, że będzie udostępniany także plik DNG, oraz o nagrodzie - forumowy kalendarz 2018.
    2017.12.16 - Jest zgoda na użycie filtrów i korektę lokalną.
    2017.12.16 - Dogrywka nie powoduje wstrzymania startu następnej edycji, a zdjęcia będą wystawiane pod głosowanie dobę po zakończeniu zbiórki ze względu na konieczność ich sprawdzenia.
    2017.12.21 - doszedł sponsor i nagroda - program machineryhdr
    2017.12.23 - kolejne nagrody, gadżety Olympusa - torba, kamizelka, koszulka, czapeczka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logo_forum.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	29,9 KB
ID:	197094
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23.12.17 o 22:34 Powód: kolejna zmiana w regulaminie, doszły nagrody
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    RAWki Edycja specjalna

    Każdy z uczestników wysyła jeden obrobiony plik (własną, nie powtarzalną wizję kadru). Kolejno w trzech zabawach będą przedstawione pliki - RAWy z trzech różnych systemów. Najpierw ORF, potem CR2, na końcu NEF. Ponieważ cykl jest jednorazowy, a RAWy mają być z różnych systemów to pliki do obróbki zorganizuje i opublikuje prowadzący zabawę (podając autora zdjęcia).
    ......................
    By było sprawiedliwie i by żadne forum nie było faworyzowane to wyłaniając mistrza wszechforów zrobimy tak - za pierwsze miejsce w ankiecie na każdym z forów 100 pkt, za drugie 90, za trzecie 85, za czwarte 80, a potem zawsze o 1 pkt mniej, czyli piąte miejsce 89, szóste 88 itd.
    chyba trochę mniej
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Mniej, czy więcej, mniejsza z tym. Punktacja za miejsca jak chciał @helmuth i zdaje się @easy_rider. Nie wyobrażam sobie aby nie wzięli udziału w tej nowej zabawie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 1.12.17 o 23:31
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    chyba trochę mniej
    Dziękuję, poprawiłem.
    Ktoś czyta dokładnie regulamin? No proszę, a ja myślałem, że to jak czytanie instrukcji aparatu

  5. #5
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Punktacja za miejsca jak chciał @helmuth i zdaje się @easy_rider. Nie wyobrażam sobie aby nie wzięli udziału w tej nowej zabawie.
    Jeżeli myślisz, że punktacja jest mnie w stanie zachęcić, to się grubo mylisz.
    Gdybyś chciał, znalazł byś bez trudu moje wersje cudzych zdjęć, które robiłem "za darmo" a nie za punkty.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jeżeli myślisz, że punktacja jest mnie w stanie zachęcić, to się grubo mylisz.
    ....
    To są techniki wciągania uczestników mediow w rywalizację... Sa na ten temat całkiem poważne prace sosjologiczne... Też nie wiedziałem.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Grywalizacja
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Ad pkt. 7
    A jeśli zagłosuję z innego forum na swoją pracę ???
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  8. #8
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    To za karę zabiorę ci aparat (i wszystkie obiektywy).

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Co znaczy "cross" ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Co znaczy "cross" ?
    Zabawa krzywymi : klik. W wywoływarkach RAW zazwyczaj krzywe są.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50
  2. Magazyn Landscape - edycja specjalna 2014
    By salvadhor in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.04.14, 17:43
  3. popRAWka - Regulamin konkursu
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.01.12, 14:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.