Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: Koniec Adobe Lightroom w wersji pudełkowej.

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    To widać ślepy jestem i zobaczyłem nie to co powinienem.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ... Właśnie powstała wersja na Windowsa. Jest to powiedzmy klon LR. Dodatkowo całkowicie bezpłatny.
    http://www.darktable.org/
    Z dużym naciskiem na słowo powiedzmy, a nie klon. Mimo, że mam Darktable w PL to jest znacznie trudniejszy w obsłudze (mniej intuicyjny) od LR (po ang.). Taki przykładzik. Będąc w module |ciemnia| (odpowiednik Develop we LR), tam gdzie są suwaki do obróbki zdjęcia. Po zakończonej obróbce i uzyskaniu satysfakcjonującego rezultatu, następnym naturalnym etapem byłby zapis/eksport zdjęcia np. do JPG. I tu już pojawiają się pierwsze schody (mi się pojawiły ). "Pół godziny" szukałem gdzie trzeba kliknąć aby wyeksportować zdjęcie. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że trzeba wrócić do |stół podświetlany| (to ma być pewnie odpowiednik Library w LR) aby wyeksportować zdjęcie. Zupełnie nie logiczne jak dla mnie. Dlaczego jeszcze trudniejszy od LR ?, bo ma znacznie więcej suwaków, a tych potrzebnych trudno znaleźć, np. odszumienie zdjęcia (może nie ma wcale ?). W balansie bieli brak mi pipety do wskazania na zdjęciu gdzie było miejsce białe, czy szare i według tego program powinien dostosować kolorystykę (tak jest w LR). DT nie ma też możliwości lokalnej korekty (tylko wybranego fragmentu/obszaru zdjęcia) zdjęcia jak w LR. Tych różnic jest dużo więcej, więc do klona bardzo daleko, ale jak na darmowy program (największa, niekwestionowana zaleta) to ma spore możliwości i można uzyskać całkiem zadowalające rezultaty.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20.10.17 o 17:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Przed chwila zainstalowałem na Windzie i całkiem przyzwoicie działa.

    Korzystałem kiedyś z LR, jednak zdecydowałem się nie kupować licencji więc czasami korzystam z RawTherapee.
    Zastanawiam czy jest coś, co nie ma takiego przesytu funkcji ... i jest zbliżone do LR (który był dość wygodny)

    DXO wygląda obiecująco..
    DarkTable - sprawdzam.

    Macie może coś jeszcze?
    DXO zdecydowanie, posiada profile obiektywów, aparatów i potrafi już w chwili otwarcia zdjęcia sporo z niego wyciągnąć.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    DXO zdecydowanie, posiada profile obiektywów, aparatów i potrafi już w chwili otwarcia zdjęcia sporo z niego wyciągnąć.
    U mnie LR, C1, DXO, to taka pierwsza trójka wywoływarek RAW (kolejność nie przypadkowa ). W profilach obiektywów przoduje oczywiście DxO.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Z dużym naciskiem na słowo powiedzmy, a nie klon. Mimo, że mam Darktable w PL to jest znacznie trudniejszy w obsłudze (mniej intuicyjny) od LR. Taki przykładzik. Będąc w module |ciemnia| (odpowiednik Develop we LR), tam gdzie są suwaki do obróbki zdjęcia. Po zakończonej obróbce i uzyskaniu satysfakcjonującego rezultatu, następnym naturalnym etapem byłby zapis/eksport zdjęcia np. do JPG. I tu już pojawiają się pierwsze schody (mi się pojawiły ). "Pół godziny" szukałem gdzie trzeba kliknąć aby wyeksportować zdjęcie. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że trzeba wrócić do |stół podświetlany| (to ma być pewnie odpowiednik Library w LR) aby wyeksportować zdjęcie. Zupełnie nie logiczne jak dla mnie. Dlaczego jeszcze trudniejszy od LR ?, bo ma znacznie więcej suwaków, a tych potrzebnych trudno znaleźć, np. odszumienie zdjęcia (może nie ma wcale ?). W balansie bieli brak mi pipety do wskazania na zdjęciu gdzie było miejsce białe, czy szare i według tego program powinien dostosować kolorystykę (tak jest w LR). DT nie ma też możliwości lokalnej korekty (tylko wybranego fragmentu/obszaru zdjęcia) zdjęcia jak w LR. Tych różnic jest dużo więcej, więc do klona bardzo daleko, ale jak na darmowy program (największa, niekwestionowana zaleta) to ma spore możliwości i można uzyskać całkiem zadowalające rezultaty.
    Po kolei:
    1. jest. Można jak Ty pokazałeś, lub po prostu Ctrl + e
    2. Odszumianie:
      profilowe - odszumia dla konkretnego modelu aparatu (matrycy)
      odszumianie (raw) - najprostsze
      odszumianie (filtr bilateralny) - odszumia poszczególne kanały (czerwony, zielony, niebieski)
      odszumianie (średnie nielokalne) - odszumia luminację i chrominację.
    3. Jest możliwość obróbki fragmentu obrazu (praca na warstwach)
    4. Balans bieli daje taką możliwość, ponadto lokalnie można regulować jasność, nasycenie i odcień
    5. Osobno można zmieniać tonację dla jasnych i ciemnych partii.

    Tyle odnośnie pytań. Jest dużo więcej ustawień i możliwości korekty - m.in. filtr połówkowy, poświata, aberracja, kadrowanie, obrót, perspektywa.
    Być może kiedyś zrobię tutka, ale jak na razie zainteresowanie jest wręcz nikłe, to i robić nie ma sensu
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Po kolei:
    jest. Można jak Ty pokazałeś, lub po prostu Ctrl + e
    Niby jest (od Ciebie dowiedziałem sie o skrócie Ctrl + e , zastosowałem, na chwile miałem info na ekranie, że wyeksportowano zdjęcie (bez mojego udziału, gdzie miało być zapisane i w jakim formacie) tragedyja

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jest możliwość obróbki fragmentu obrazu (praca na warstwach)
    podejrzewam prościzna i każdy to potrafi oprócz mnie, wystarczy przeciągnąć pędzlem korygującym na wybranym fragmencie zdjęcia (jak w LR - wszak to klon), aby zastosować tam takie zmiany (balans bieli, kontrast, ekspozycja, szum, ostrość, clarity, saturacja, itp, itd.) jakie się chce.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20.10.17 o 18:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Trza czytać
    W sekcji stół podświetlany (to tam gdzie znalazłeś eksportowanie) masz możliwość ustawień. Możesz podać katalog do którego trafią zdjęcia, możesz też podać e-maila :P
    W tym oknie też ustawiasz jaki chcesz format. U mnie jest:
    jpg - 8 bit
    jpg 2000 - 12 bit (system musi to umieć obsługiwać)
    open EXR
    PDF
    PFM
    PNG 8/16 bit
    PPM 16 bit
    TIFF 8/16/32 bit
    WebP 8 bit
    --------------------------------------------------
    Andrzej - gdybym ja teraz siadł na LR miałbym podobne problemy. Każdy program jest inny. Nawet klon. Ot przykład - na moim forum linuxowym w stpce mam: Debian jest lepszy niż wszystkie klony.
    Ubuntu, Mint i wiele innych wywodzą się z Debiana, i... nawet pakiety nie pasują
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...Andrzej - gdybym ja teraz siadł na LR miałbym podobne problemy. Każdy program jest inny. Nawet klon. ...
    Podejrzewam, że jakbyś siadł/usiadł na LR (na nieco dłużej) nie napisałbyś, że Darktable jest jego klonem (no może co najwyżej bardzo nieudolnym klonem, nawet powiedziałbym klaunem).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20.10.17 o 18:58
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Właśnie kompiluję sobie Gimpa 2.9.6
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    U mnie LR, C1, DXO, to taka pierwsza trójka wywoływarek RAW (kolejność nie przypadkowa ). W profilach obiektywów przoduje oczywiście DxO.
    Lightrom to kombajn do wszystkiego ale jak ktoś chce za darmo to DXO chyba nie ma sobie równych tylko trzeba sobie oddzielnie porządkować bibliotekę i załatwić jeszcze jakiś dodatkowy program do edycji z pędzlami, gradientami jakbyśmy chcieli wyciagnać coś więcej.

    ACDSee wyglada interesująco - może kiedyś się przesiądę??
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Adobe Lightroom 6/CC
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 1.03.20, 01:37
  2. Adobe Lightroom 6 - a jednak będzie!
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24.01.15, 14:53
  3. [Adobe Lr] Adobe Lightroom 5 Tips & Tricks Round-Up
    By mareksopl in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.14, 08:32
  4. Adobe Lightroom Version 1.4 na 1.3.1
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.07.08, 23:17
  5. [Adobe Lr] Adobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz.
    By black_bird in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.04.08, 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.