Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Olympus e-510 z ZD 14-54

  1. #1
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Olympus e-510 z ZD 14-54

    Witam! Może niepotrzebnie zadaję pytanie ( bo to już zestaw muzealny ), ale mam pytanie, mój E-510 w tandemie z ZD 14-54I zaczął dziwnie się zachowywać. Niezależnie od programu P, A, S, co jakiś czas ( co ok, 5-10 minut ) zaczyna "wibrować" tzn. na chwilę ( ok 1-2s.) gaśnie ekran wyświetlacza, aparat ma "febrę", po czym wszystko wraca do normy. Z kitem 14-42 takie zjawisko nie występuje. Czy to wina body , czy obiektywu? a może tak ma być? Wiem, że większość jest w micro4/3, ale ja mam frajdę z "innej epoki" i do tej pory w ogóle nie narzekałem, ale coś nie jest tak i zaczęło mi to przeszkadzać. Proszę o jakiś komentarz i porady...

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Endriu61 Zobacz posta
    Witam! Może niepotrzebnie zadaję pytanie ( bo to już zestaw muzealny ), ale mam pytanie, mój E-510 w tandemie z ZD 14-54I zaczął dziwnie się zachowywać. Niezależnie od programu P, A, S, co jakiś czas ( co ok, 5-10 minut ) zaczyna "wibrować" tzn. na chwilę ( ok 1-2s.) gaśnie ekran wyświetlacza, aparat ma "febrę", po czym wszystko wraca do normy. Z kitem 14-42 takie zjawisko nie występuje. Czy to wina body , czy obiektywu? a może tak ma być? Wiem, że większość jest w micro4/3, ale ja mam frajdę z "innej epoki" i do tej pory w ogóle nie narzekałem, ale coś nie jest tak i zaczęło mi to przeszkadzać. Proszę o jakiś komentarz i porady...
    Jak dotąd nie miałem takich sensacji ale na chłopski rozum...jeśli w połączeniu z 14-42 jest wszystko OK a 14-54 powoduje jakieś efekty uboczne, to musi być jego wina. Może być że dochodzi do jakiegoś zwarcia aboco i ma to wpływ na puszkę. Może taśma skruszała w obiektywie ze starości (miałem tak w 40-150) i to powoduje jakieś zwarcie ! Daj słoik do przeglądu !!
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  3. #3
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Witam! po przerwie... sprawdziłem obiektyw z korpusem E-520, wszystko ok., żadnych nieprawidłowości jak z korpusem E-510. Czyli chyba e-510 coś niedomaga.

  4. #4
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Witam! Po resecie body i powrocie do ustawień fabrycznych wszystko działa jak należy.
    Zamykam temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.