Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Kalendarz 2018

  1. #21
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    ..Jednak jak będą narzekania zamiast zdjęć, to na co możemy liczyć? Tyle czasu minęło i jedno zgłoszenie... a pisania będzie! A teorii spiskowych - o Matko Huca!!
    No i tak jak widać już jest, skoro:
    Cytat Zamieszczone przez klubowicz/ka/ątko
    eetam... to Jacek_Z prowadzi to tylko foty Nikona i Cannona będą...
    Przykro mi się zrobiło. Przeczytałem to przedwczoraj, ale nie wiedziałem czy się do tego ustosunkować. Jednak spróbuję. Nawet na kilka sposobów wykażę, że to nie ma sensu.

    Z OC są 3 zgłoszenia. Zapewne wszystkie trzy zostaną zakwalifikowane do przedstawienia forumowiczom pod głosowanie. Anonimowe, będą przemieszane z innymi zgłoszeniami z pozostałych forów. To forumowicze zdecydują głosami. Twój zarzut mógłby być prawdziwy, przy założeniu, że GTK (a nie ja jednoosobowo) wywali z zestawów tych trzech osób najlepsze ze zdjęć po to, by zdjęcia tutejszych forumowiczów miały mało głosów. To nie ma sensu. Bo w GTK będzie ktoś z OC (chyba Saboor) i by mógł donieść o takim stronniczym działaniu grupy, do której sam należy. W dodatku dwa zdjęcia od dwóch z tej trójki mają zagwarantowane (patrz regulamin) miejsca w kalendarzu. Więc cąła intryga by musiała prowadzić do tego, by przypadkiem nie załapało się trzecie zdjęcie z OC. No litości. To jest już tak spiskowa teoria, że .. szkoda słów. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem, że te oskarżenie nie ma sensu.
    Mogę spróbować wytłumaczyć to z innej strony. Mianowicie dlaczego ja bym miał preferować forum canona? Bo nikona to rozumiem.
    Na razie są 22 zgłoszenia, 3 z OC, 7 z CB i 12 z N. Ja nic nie moge poradzić na to ile będzie zgłoszeń z każdego z forów. Jeśli z N będzie najwięcej zdjęć, to nie przez moje preferencje, tylko tak pokazuje teraz statystyka. Przy nieprawdziwym założeniu, że jakościowo są równe zdjęcia z każdego z forów. To użytkownicy z trzech forów zdecydują, głosując przecież na zdjęcia z trzech forów nie wiedząc na które głosują. Chcecie zwiększyć szanse zdjęć z forum OC to je nadsyłajcie!
    Ciekawe będzie podsumowanie głosowań, bo zapewne będę chciał wyłapać czy te trzy fora głosowały inaczej, czy w miarę podobnie. Powinny podobnie. A jeśli różnie to czy widać, że forum głosowało na zdjęcia, które niektórzy kojarzą, że były u nich prezentowane. To mnie ciekawi i widząc skalę zjawiska będzie można pomyśleć nad inną formuła wyłaniania zdjęć w kolejnych latach. A raczej nad innymi sposobami głosowań. Np. każde z 3 forów ma 4 zdjęcia, a forum wewnętrznie wybiera tylko swoje zdjęcia. Ale .... np. z OC są teraz foty od trzech autorów!
    Na forum N uzytkownicy traktują to jak zabawę. Przysyłają swoje zdjęcia nawet ludzie, którzy wiedzą, że robią słabsze zdjęcia i się cieszą, ze ich zdjęcia zakwalifikowano do zabawy. Nikt nie posądza nikogo o manipulacje. Bo to zabawa. Manipulować zabawą? Forum N jest uznawane jako bardzo tolerancyjne, można tam sobie pozwalać na całkiem wiele. Co po części jest i moją zasługą. Jestem łagodny i tak też pracują moderatorzy, wyjąwszy jednego, którego hamuję Nie jestem tam szefem z przypadku. Napisałem blisko 30 tysięcy porad. Zarejestrowany jestem na wszystkich większych forach foto, czytam je. Udzielam porad nie tylko na N, jestem ciekaw innych systemów. Nie po to by wykazywać wyższość jakiejkolwiek marki, tylko by pozyskać wiedzę co gdzie się dzieje. Na N nikt nigdy nie dał zarzutu manipulacji, a teraz zdałem sobie sprawę, że mógłby. Bo niektóre z osób, jakie dają zdjęcia znam osobiście. Np. byli na plenerach jakie zrobiłem. Nikt nigdy (a prowadzę to wiele lat) nie pomyślał nawet o tym, by zasugerować mi manipulacje. W każdym razie nikt nigdy tego nie napisał. Staram się być sprawiedliwym. I zdjęć z OC nie mam powodu utrącać, bo za rok ten konkurs na kalendarz by upadał, a ma się rozwijać.
    Nadsyłajcie zdjęcia. Nie doszukujcie się teorii spiskowych.

  2. #22
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Na ten moment są 4 zgłoszenia z OC. Sumarycznie mamy zdjęcia od 27 autorów, ponad 100 fotografii.
    Jutro o północy koniec zbierania zdjęć. Zapraszam

  3. #23
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na ten moment są 4 zgłoszenia z OC. Sumarycznie mamy zdjęcia od 27 autorów, ponad 100 fotografii.
    Jutro o północy koniec zbierania zdjęć. Zapraszam
    Rozuniem o północy z piątku na sobotę?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #24
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Tak, piątek 24.00 koniec.

  5. #25
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    33 autorów, prawie 150 zdjęć.
    4 z olympusa, 20 nikoniarzy, 9 z canona. 31 facetów i 2 kobiety.
    Kończymy w piątek o 24.00. To już dzisiaj.
    Pobudka

  6. #26
    Awatar jerryjola
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Posty
    25
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam wszystkich po latach przerwy.
    Nie moge się doczekać kalendarza, jak już będzie w sprzedaży, to ze dwa - trzy kupię.

    PS. Pozdrowienia dla Bzyka (krajana)
    Albercik wie lepiej...
    był e300, był d80, był e3+14-54...jeszcze jest d30+70-200 VRII+N35/50/85mm...
    jest i będzie rx10...

    Nie ma słabych aparatów... są tylko słabi fotografujący....

  7. #27
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Jest mały poślizg, ale będą dostepne jeszcze w listopadzie. Powinnismy je dostać w poniedziałek, 27.11. Ale czy drukarnia zrealizuje w terminie to jednak głowy za to nie dam.

  8. #28
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Kalendarz jest do nabycia w sklepie cyfrowe.pl
    https://www.cyfrowe.pl/gadzety-foto/...-2018-rok.html

    Jak zamówicie to będą przed Świętami, pod choinkę

Podobne wątki

  1. Kalendarz 2015
    By hades in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 773
    Ostatni post / autor: 31.01.15, 20:12
  2. Kalendarz
    By niani in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.