Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 137

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark III

  1. #111
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Aha, dzięki wielkie.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  2. #112
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Po prawie roku używania dopiero dzisiaj zauważyłem że stabilizacja ma opcję wpisania ogniskowej. Pytanie - jaką wartość wpisać? Bo mam podpiętą 20 i teraz nie wiem czy ma być 20 czy 40 w przeliczeniu na pełną klatkę? Wydaje mi się że 40, ale może tylko mi się wydaje...
    We wszystkich znanych mi rozwiązaniach w przypadku konieczności wpisania ogniskowej (a jak już napisał Zelik76 aparat prosi o wpisanie ogniskowej po podłączeniu manualnego obiektywu) wpisuje się rzeczywistą wartość ogniskowej. (czyli w Twoim przypadku 20mm).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #113
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    We wszystkich znanych mi rozwiązaniach w przypadku konieczności wpisania ogniskowej (a jak już napisał Zelik76 aparat prosi o wpisanie ogniskowej po podłączeniu manualnego obiektywu) wpisuje się rzeczywistą wartość ogniskowej. (czyli w Twoim przypadku 20mm).
    ... Aparat nie prosi o wpisanie, tylko Zelik76 znalazł taką funkcję w menu ... ma podpiętą 20 tkę Panasonica , więc nie musi niczego wpisywać . Racja , że w przypadku manuali wpisuje się ogniskowa właściwą konkretnego obiektywu a nie ekwiwalent.

  4. #114
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Panowie zrozumiałem
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  5. #115
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zelik76 Zobacz posta
    Panowie zrozumiałem
    ... w Ciebie nie wątpię , ale wlezie na forum np. mój pożal się boże najmłodszy zięciunio , czegoś nie doczyta i będzie potem wraz ze zmianą ogniskowej w kicie, szperał w menu dostosowując stabilizację za każdym razem

  6. #116
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dodam jeszcze, że Panas G9 przy każdym włączeniu aparatu z podpiętym manualem woła, "że jest ustawiona taka a taka ogniskowa, czy zmienić ? "
    Olek nie ma tej funkcji i czasem zapominam
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #117
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... w Ciebie nie wątpię , ale wlezie na forum np. mój pożal się boże najmłodszy zięciunio , czegoś nie doczyta i będzie potem wraz ze zmianą ogniskowej w kicie, szperał w menu dostosowując stabilizację za każdym razem

    No i bardzo dobrze, nie będzie miał czasu na myślenie o panienkach i innych głupotach
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #118
    Awatar Zelik76
    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    144
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tak czy siak stabilizacja zdaje egzamin. Nie brałem tego czynnika za najważniejszy przy zakupie, chodziło mi raczej o wagę ale teraz doceniam ten bajer jak nie wiem co . Szkoda że tak późno, bo dużo wcześniej miałem dylemat przy zakupie A7 i wybrałem wersję 1 uznając że nie ma sensu dopłacać do 2. Teraz wiem co straciłem.
    OM-D E-M10 mark III + Panas 20 1.7 i 12-32 3.5 - 5.6 + Olek 40-150 4 - 5.6

  9. #119

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że Panas G9 przy każdym włączeniu aparatu z podpiętym manualem woła, "że jest ustawiona taka a taka ogniskowa, czy zmienić ? "
    Wygląda na to że Panasy tak mają, bo i mój GX80 też tak robi.

  10. #120
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    EPL-5 zaczyna mi szwankowac a mam jeszcze do tego dobre obiektywy 75/1.8 i 12/2.0 wiec nie chce ostatecznie rezygnowac z tego systemu.
    W Olkach pojawila sie elektroniczna migawka do 1/16000 s ale z tego co czytalem jest to dostepne jedynie w trybie cichym.
    Jak to jest w praktyce i na ile mozna korzystac recznie z takiej migawki.
    Jezeli ustawie prace puszki w trybie A to czy bede mogl korzystac z elektronicznej migawki ?
    Czy sa w roznych puszkach te same ograniczenia w korzystaniu z elektronicznej migawki ?
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  2. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.