Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Dobór szkieł na start do OM-D E-M10 Mark II / OM-D E-M5 Mark II

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Możliwe,
    Nie znam tego szkła i może warto też się nad nim zastanowić.

    Próbowałem 12mm - tu było za szeroko dla mnie, do pomieszczeń i na zewnątrz.
    17 mm - podpasował mi bardziej, co nie oznacza, że jest ideałem.

    pzdr
    Miałem oba, 17 jest dla mnie zbyt miękkie na obwodzie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No cóż człowiek działa często pod wpływem impulsu. Pewnie macie racje, że powinienem wybrać M10 i 12-40 pro. Szczerze to jechałem po aparat i miałem pieniądze nawet na m5+12-40 pro, ale ostatecznie uznałem, że to przesada.

    O tym, że wybrałem ten zestaw zadecydowała między innymi opinia, że 12-40 nie zrobię takich fajnych portretów jak stałką o światle 1,7/1,8. Swoją drogą wczoraj porobiłem kilka fotek tym Panasem i wydaje mi się, że jak na moje obecne potrzeby był to strzał w 10.

    Poza tym wydaje mi się również, że obiektyw jest znacznie łatwiej zmienić nić body, do którego człowiek się przyzwyczaja przez długie tygodnie, personalizuje ustawienia itp.

    12-40 to już nie waciki więc muszę w pierwszej kolejności sam dojść czy potrzebuję tego obiektywu, a może zupełnie innego lub dwóch innych stałek... Zobaczymy. Myślę, że jak by Euro lub inny sklep nie dla idiotów miał ten obiektyw w ratach )% teraz to już bym miał go w domu . A tak sobie spokojnie poczekam.
    Olympus OM-D E-M5 Mark II, M.Zuiko 14-42mm 3,5-5,6 EZ (naleśnik), Panasonic 42,5mm 1,7

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No i dobrze zrobiłeś. 12-40 to armata - zatraca sens tak małego aparatu. Kita sobie zostaw i używaj na wakacjach albo opchnij na Allegro (jeszcze na tym zarobisz). Później ewentualnie kup jakąś szerszą jasną stałkę (m.ZD 17 f/1,8 jest genialny, śni mi się po nocach odkąd testowałem go z PENem-F) i/lub coś ultra szerokokątnego, teleobiektywowego czy cokolwiek... A jak będziesz miał przypływ gotówki, to zamień zooma na jakiś 1-calowy kompakt, który jakościowo da lepszy obrazek i będzie bardziej poręczny do wakacyjnego pstrykania, a bezlusterkowca zostaw sobie z jasnymi stałkami do bardziej ambitnej fotografii.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... A jak będziesz miał przypływ gotówki, to zamień zooma na jakiś 1-calowy kompakt, który jakościowo da lepszy obrazek i będzie bardziej poręczny do wakacyjnego pstrykania...
    Pofantazjować zawsze można, ale stan faktyczny jest taki, że poszło sporo kasy na zestaw od którego "jakiś 1-calowy kompakt... da lepszy obrazek i będzie bardziej poręczny"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #25
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pofantazjować zawsze można, ale stan faktyczny jest taki, że poszło sporo kasy na zestaw od którego "jakiś 1-calowy kompakt... da lepszy obrazek i będzie bardziej poręczny"
    Z odpowiednimi szkłami....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pofantazjować zawsze można, ale stan faktyczny jest taki, że poszło sporo kasy na zestaw od którego "jakiś 1-calowy kompakt... da lepszy obrazek i będzie bardziej poręczny"
    Dwie jasne stałki i 1-calowy kompakt będzie leżał w szafie, odkurzany jedynie na wakacje. Jedną jasną stałkę już ma, jeśli dobrze zrozumiałem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #27
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    A ja zrobiłem odwrotnie, sprzedałem 12-40 i wziąłem 17tke + 45tke. Zestaw E-M5 II z tymi stałkami mieści się w kieszeni. Planuję jeszcze dokupić Laowe 7.5mm do krajobrazów. 12-40 to jednak ogór, świetny, ale ogór. Znakomicie się sprawdzał w górach, ale cóż, coś za coś
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  8. #28

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Szczerze to ten aparat nawet z naleśnikiem ciężko do kieszenie wsadzić (to nie PEN-F). Może do kurtki, ale latem spacerując bez pokrowca/torby się nie obędzie, a wtedy to i drugi obiektyw nie jest problemem.

    Człowiek miał kompakt to nie miał takich dylematów. Teraz pytanie czy 12-40 czy stalka 17mm , a może szarpnąć się na 7-14... A co dopiero jak zachce mi się tele.

    No nic. Do aktualnych potrzeb jest to co jest, a jak przerobie chociaż jeden sezon (kilka imprez, sesji z dzieciakami, wyjazd na wakacje) to się dowiem czego mi najbardziej brakuje i powoli będę uzupełniał szklarnie
    Olympus OM-D E-M5 Mark II, M.Zuiko 14-42mm 3,5-5,6 EZ (naleśnik), Panasonic 42,5mm 1,7

  9. #29
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Swego czasu miałem zestaw małych stałek i byłem zadowolony 7,5 3.5 Samyang / 17 1.8 / 25 1.4 / 45 1.8 / 60. 2.8 - zawsze wygrywały z 12-40 -miałem go 2x i 2x sprzedałem - chyba nie dam 3 szansy potem bardzo sobie chwaliłem zestaw 15 1.7 + 35-100 2.8 Panasonica (z uwagi na zakres i wagę), ale ponieważ lubię ciągle zmieniać sprzęt to teraz wycieczkowo robi na razie 12-100/4.0 i przy wsparciu 30/1.4 Sigmy i też jest ok . Swoją drogą zastanawiam się nad posiadaniem 2 systemów . Sony A7 II + małe jasne stałki (Batis 25 i 85) oraz Sony 55/1.8 (ew. coś 35mm). Plus m4/3 z takim 12-100 + 60 2.8 + (300 4.0 - omijając kwestię ceny (bo pomarzyć można). Byłyby fajny zestaw wycieczkowy plus jakaś stałka pod macro (300mm to taki ideał na uzupełnienie . Plus fajny system do trudniejszych pod względem "światła zastanego" sytuacji - szczególnie w pomieszczeniach/ imprezach itd.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nadmiar sprzętu = najkrótsza droga do wariactwa
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.10.15, 06:20
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.09.15, 17:10
  4. dobór szkieł na bazie e-pl1
    By LolekX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11.11.11, 16:49
  5. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.