Kolejne ćwiczenia terenowe z UAV ze studentami za nami Ponowna wizyta w Mirosławicach pod Wrocławiem, na lotnisku tamtejszego aeroklubu. Wiatr dziś nie był zbyt sprzyjający - pozwolił wznieść się aparatowi maksymalnie na ok. 50-60 m nad poziomem gruntu (wartości odczytane z wysokościomierza ciśnieniowego, który dziś testowałem). Słońce nie uraczyło nas zbyt długo swoimi promieniami i światło w momencie robienia zdjęć było niestety rozproszone. Z punktu widzenia mapowania SfM może to i dobrze, ale widoczkom brakowało dodatkowego waloru...

Do "pochwalenia się" dzisiejszymi lotami wybrałem dwa ujęcia - widok ogólny na lotnisko w kierunku północnym:



Widać Antonowa AN-2 (o którym poniżej) i Cessnę (SP-KIM) szkoły pilotażu Skyway. Na podeście do tankowań stoi nasz samochód zakładowy wraz z grupką studentów.

Antonow AN-2 (to już kolejny "Antek" w mojej kolekcji zdjęć - w Mirosławicach najwyraźniej lubią te samoloty ). Samolot "Eagle Eye" o oznaczeniu SP-FGR z oryginalnym orlim malowaniem. Samolot sygnowany logotypem Fundacji Pairi Daiza:



Jako bonus do powyższych kadrów - kilka ujęć z samych zajęć. Myślę, że warto zajrzeć, bo w trakcie przerwy w zajęciach nasi studenci wykorzystali twórczo obecność latawca w powietrzu... Więcej na profilu FB Zakładu Geoinformatyki i Kartografii UWr.

Na koniec tradycyjnie muszę podziękować mojemu tegorocznemu operatorowi aparatu, p. Arkadiuszowi za pomoc w obsłudze aparatu.