Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: KAPerzy we Wrocławiu - wspólne loty

  1. #1
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    KAPerzy we Wrocławiu - wspólne loty

    Parafrazując obecną na falach radiowych piosenkę - lato wybuchło nam w twarz, pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu z aparatem i latawcem... Poza burzowymi dniami wiaterek w sam raz do rozwinięcia skrzydeł

    Jestem ciekaw, czy w związku z tymi okolicznościami przyrody byłaby szansa na jakieś wrocławskie spotkanie KAPerów? Ilu z szanownych Forumowiczów mieszka w stolicy Dolnego Śląska i miało by ochotę polatać wspólnie w pobliżu jakiegoś fajnego obiektu?

    Jeśli mieszkacie we Wrocławiu (lub dojazd nie byłby problemem) i mielibyście ochotę się spotkać na wspólne fotografowanie z powietrza - dajcie znać!
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  2. #2
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Na razie w wątku brak odzewu od KAPerów z okolicy... Może na zachętę efekt dzisiejszych lotów w okolicy Jazu Bartoszowice.

    Foto 1:


    Foto 2:


    Foto 3:


    Dwa pierwsze ujęcia oczywiście z Jazem wykonane z północnego brzegu kanału ulgi. Aparat skierowany jest w kierunku południowo-wschodnim. Na trzecim zdjęciu widok wzdłuż wspomnianego kanału ulgi, w tle (na horyzoncie) dostrzec można szczyt akademika wrocławskiego AWF "Spartakus", mosty Chrobrego i lampy Stadionu Olimpijskiego.

    Nietypowe rozmiary wynikają z korekty geometrii zdjęć i kadrowania - optyka TG-4 zakrzywia obraz - chciałem uniknąć efektu krzywizny Ziemi
    Ostatnio edytowane przez JacSlo ; 6.08.17 o 21:32
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  3. #3
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Niemal w rocznicę zapisania się na Forum otworzyliśmy z rodziną sezon latawcowy w okolicy (Wrocław, Kowale). Wiatr dziś nam sprzyjał - przy ziemi wiało ok. 2,5-3,0 m/s, co pozwoliło na sprawny i bezproblemowy start i podwieszenie aparatu. W górze latawiec nieco myszkował po niebie ze względu na zmienny kierunek wiatru, ale nie na tyle, żeby trzeba było się bać o losy sprzętu.

    Efekt zmian w mojej okolicy w ciągu roku (dzisiejszy lot odbył się dokładnie rok po poprzednim, w 2017 r.) widać na poniższych zdjęciach.

    Lot 2.04.2017 r.:


    Lot 2.04.2018 r.:

    Zaproszenie do wspólnych lotów we Wrocławiu i okolicach wciąż aktualne!
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Wstawiaj foty bezpośrednio na forum, bo znikną jak w Twoim poprzednim poście.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  5. #5
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki za zwrócenie uwagi - sam byłem ciekaw, czemu umieszczonych wcześniej zdjęć nie ma już w poście. Mam nadzieję, że tym razem tak się nie stanie - zdjęcia z ostatniej wiadomości umieściłem na swoim serwerze. No chyba, że na Forum działa jakiś skrypt czyszczący posty z linków do zewnętrznych zdjęć - jeśli tak jest - skorzystam z opcji wgrywania na serwer Forum, lub do galerii.

    W uzupełnieniu Twojej wiadomości - dwa pierwsze, wspominane przeze mnie zdjęcia można zobaczyć w mojej galerii.
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  6. #6
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kolejna miejscówka do lotów we Wrocławiu przetestowana. Okolice wejścia na wały przeciwpowodziowe przy Widawie, niedaleko ulicy Lechitów na Kowalach. Miejsca dużo, trzeba jedynie uważać na rowerzystów na wałach jeśli linka przechodzi w ich pobliżu. Za wałami, w stronę Widawy można rozwijać skrzydła bez problemów.

    Widok w stronę Psiego Pola:


    Widok na Kowale:
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  7. #7
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kontynuując wątek ciekawych miejsc nadających się do fotografowania z latawca we Wrocławiu, dziś ujęcia z okolic Kanału Odpływowego pomiędzy Strachocinem a Bartoszowicami. Zdjęcia wykonane zostały z wałów przeciwpowodziowych na Grobli Łaniewskiej.

    Widok na Strachocin, w kierunku północno-wschodnim:


    Na horyzoncie dostrzec można masyw Ślęży, nieco bliżej panorama Wrocławia - wyraźnie widoczny Sky Tower:


    Widok na południe, na najbliższą okolicę miejscówki. Widoczna śluza na Kanale Odpływowym i ukryty (?) wśród rzepaku bunkier:
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Fajnie się ogląda - czekam na więcej

  9. #9
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziś miałem okazję, by użyć latawca nie tylko fotograficznie, ale również fotogrametrycznie. Wraz z Koleżankami i Kolegą z mojego Zakładu przeprowadziliśmy z naszymi studentami ćwiczenia terenowe na lotnisku w Mirosławicach (EPMR), oddalonym o ok. 30 km od Wrocławia. Loty odbyły się rzecz jasna za zgodą zarządzającego strefą ATZ lotniska.

    Zdjęcia te można będzie wykorzystać do generowania ortofotomap z użyciem metody SfM (Structure from Motion). Ćwiczenia miały na celu pokazanie w akcji alternatywnej dla UAV platformy fotogrametrycznej.

    Oczywiście po zebraniu danych znalazł się czas na zrobienie sesji fotograficznej. Poniżej dwa wybrane ujęcia wykonane w tym miejscu.

    Widok na Masyw Ślęży (kierunek południowo-zachodni). Na bliższym planie widać czarną wieżę tunelu aerodynamicznego SpeedFly (miejsce, w którym trenuje indoor skydiving Maja Kuczyńska - polska Mistrzyni Świata Juniorów):


    Na lotnisku w Mirosławicach stoi sobie zasłużony "Antek" An-2, który w dniach 22.07-21.10.1997 r. pokonał trasę dookoła Ziemi (załoga: Waldemar Miszkurka, Andrzej Szymanski, Bogdan Gajek):



    Miejsce z pewnością warte odwiedzenia, nie tylko z latawcem. By możliwe były loty, trzeba to rzecz jasna ustalić z kontrolą strefy lotniska - spróbować jednak warto, bo widoki są przyjemne dla oka

    Przy tej okazji muszę podziękować pani Weronice i panu Adamowi z naszej grupy studenckiej za udaną pracę z tabletem sterującym aparatem zawieszonym pod latawcem.
    Ostatnio edytowane przez JacSlo ; 8.05.18 o 20:23
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  10. #10
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Niemal rok od poprzedniego wpisu... czas płynie nieubłaganie Tymczasem kolejny sezon latawcowy otwarty!

    Wczoraj i przedwczoraj udało się poszybować z aparatem w moich okolicach (Wrocław, Kowale). Nie obyło się bez tradycyjnego selfie z żoną - nieustannie zgadza się być moim operatorem aparatu, podczas gdy ja zmagam się z kapryśnym czasem eolem



    W kadrze uchwycony został także kolejny (patrz: kilka postów wyżej) etap rozwoju naszego osiedla

    Stan zabudowy w 2019 r.:


    W przyszłym tygodniu czeka mnie także powtórka z wizyty na lotnisku w Mirosławicach - jeśli pogoda dopisze będzie można wykorzystać latawiec do zebrania danych na potrzeby tworzenia ortofotomozaiki i ćwiczeń z SfM...

    W tym roku planuję zaliczyć wreszcie Pola Marsowe w pobliżu Stadionu Olimpijskiego...i kto wie dokąd jeszcze uda się zabrać latawiec?

    Czy ktoś chciałby dołączyć? Nieustające zaproszenie wciąż w mocy!
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

Podobne wątki

  1. Wspólne fotografowanie ptaków
    By Andrzej56 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.08.14, 14:35
  2. Wspolne spotkanie klubowe?
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14.06.05, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.