Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Jaki światłomierz zewnętrzny światła błyskowego do małego studia portretu?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cezary, wypisujesz takie rzeczy, że zaczynam podejrzewać, że spamujesz na zlecenie jakiejś firmy mającej nadmiar światłomierzy w magazynie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12
    abc
    Gość
    Do tej pory myślałem, że urządzenie to będzie szybkim i skutecznym remedium na okiełznanie ekspozycji na planie; jest przecież jeszcze kupa innych rzeczy, którym trzeba poświęcić uwagę, czas: aranżacja sceny, dobór akcesoriów, postprodukcja itp.
    Nie zdawałem sobie sprawy, że ów pomiar błysku lamp (za pomocą światłomierza czy też bez niego) to tak skomplikowany temat. Jeszcze raz powtarzam: moje pytania w tym wątku oparłem na sugestiach innych fotografów w sieci. Panowie w tym miejscu przedstawiliście swój punkt widzenia. Jak pisałem już wcześniej, będę to musiał jeszcze raz wszystko razem "przetrawić" i wypróbować na własnych "czterech literach".
    Jestem jednak zdania, że lepiej zadawać pytania, pomimo, że być może nie od razu zrozumiem odpowiedź, niż nie pytając - żyć dalej w nieświadomości/własnych domysłach.
    Zarzucono mi, że na tym forum uprawiam swoisty marketing - nagonkę na zakupy światłomierzy dla jakiejś firmy. Mam nadzieję, że to tylko taki żart... tylko dlaczego nie uwieńczony emotikonem ""

    Jeszcze raz pozdrawiam, szczególnie moderatora - Pana Jacka.
    Namieszał mi Pan okrutnie!
    Wesołych Świąt!

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abcezary Zobacz posta
    Do tej pory myślałem, że urządzenie to będzie szybkim i skutecznym remedium na okiełznanie ekspozycji na planie; jest przecież jeszcze kupa innych rzeczy, którym trzeba poświęcić uwagę, czas: aranżacja sceny, dobór akcesoriów, postprodukcja itp.
    Nie zdawałem sobie sprawy, że ów pomiar błysku lamp (za pomocą światłomierza czy też bez niego) to tak skomplikowany temat. Jeszcze raz powtarzam: moje pytania w tym wątku oparłem na sugestiach innych fotografów w sieci. Panowie w tym miejscu przedstawiliście swój punkt widzenia. Jak pisałem już wcześniej, będę to musiał jeszcze raz wszystko razem "przetrawić" i wypróbować na własnych "czterech literach".
    Jestem jednak zdania, że lepiej zadawać pytania, pomimo, że być może nie od razu zrozumiem odpowiedź, niż nie pytając - żyć dalej w nieświadomości/własnych domysłach.
    Zarzucono mi, że na tym forum uprawiam swoisty marketing - nagonkę na zakupy światłomierzy dla jakiejś firmy. Mam nadzieję, że to tylko taki żart... tylko dlaczego nie uwieńczony emotikonem ""

    Jeszcze raz pozdrawiam, szczególnie moderatora - Pana Jacka.
    Namieszał mi Pan okrutnie!
    Wesołych Świąt!
    Wszelkie rady i sugestie są pomocne, ale żeby w pełni ogarnąć temat to trzeba się trochę napracować przez co zdobywa się nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie i później będzie łatwiej.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To nie był żart. Jeśli nie jesteś nasłanym spamerem, to kup sobie lampkę i zacznij robić zdjęcia. Bardzo szybko się przekonasz, że twoje wyobrażenie studia strobingowego ma niewiele wspólnego ze światem realnym. Za dużo kombinujesz, za mało działasz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ..nasłanym spamerem, ...
    Nie sądzę. Nie pyta o jedna firmę, a i sklep nie został wskazany.

    Cytat Zamieszczone przez abcezary Zobacz posta
    Do tej pory myślałem, że urządzenie to będzie szybkim i skutecznym remedium na okiełznanie ekspozycji na planie;
    Jest bardzo szybkie. Naciskasz guzik i natychmiast otrzymujesz wynik
    Cytat Zamieszczone przez abcezary Zobacz posta
    Nie zdawałem sobie sprawy, że ów pomiar błysku lamp (za pomocą światłomierza czy też bez niego) to tak skomplikowany temat.
    Tzn to jest narzędzie, które trzeba poznać. Generalnie trzeba znać zasady ustawiania świateł itd. Jeśli się ma wiedzę czy doświadczenie to to wszystko jest proste. Bez tego może być różnie. Tzn jeśli jest ktoś "zielony" w temacie to czasami będzie wszystko OK, a czasami nie. I ten ktoś nie będzie wiedział co jest grane. Czasami nie będzie zadowolony z tego, że światłomierz mu pokazał jakąś przysłonę, a tu o dziwo wychodzi gdzieś przepał, albo światłą nie są równo, choć myślało się, że będą. Na początku można więc nie być zadowolonym z tego narzędzia. Ale po czasie, wraz z zdobywanym doświadczeniem to narzędzie będzie coraz fajniejsze i stawało sie prostsze.
    Ta wiedza nie jest jakaś supertajemna, ale właściwie .. jest , bo niewiele o tym się pisze. Światłomierze wypadły z obiegu. Albo kto dziś mierzy temperaturę barwową światła??? Prawie nikt. Generalnie to światłomierzy używają w studiach do wynajęcia, bo tam się pracuje codziennie, lub z przyzwyczajenia analogowcy, dawniej robiący w studiu na slajdach - oni szczególnie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.04.16, 20:40
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25.08.14, 21:41
  3. o wyższości światła błyskowego nad ciągłym...;)
    By szambonur in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 5.01.11, 17:54
  4. Światłomierz zewnętrzny - tani i dobry.
    By pat.p in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 9.10.10, 20:04
  5. Światłomierz zewnętrzny - tani i dobry.
    By pat.p in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 9.10.10, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.