Ostatnio edytowane przez ajan ; 31.03.17 o 20:36
" Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".
Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO
" Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".
Ostatnio edytowane przez apz ; 1.04.17 o 08:00
E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro
Z sentymentem z racji wieku wspominam ten pojazdKierowca musiał być umieć jeździć. Zmiana biegów z międzygazem i chyba brak wspomagania kierownicy. Dzisiaj to prawdziwe wyzwanie
Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.
Też czymś takim jeździłam. Takim lub późniejszym modelem, jeśli istniał
Fajna wycieczka![]()
Kapliczki były w najróżniejszych domach, a religijne rzeźby pojawiały nawet się na fasadach domów , których właścicielami byli Żydzi. Tak jest na przykład w kamienicy przy ul. Ząbkowskiej 12. Robiono to po to, żeby mieszkania w takim domu się chętniej wynajmowali chrześcijanie. Szczególnie dużo kapliczek podwórkowych stawiano w okresie okupacji, w latach 1943-44, kiedy to w Warszawie szalał terror, było mnóstwo aresztowań, rozstrzeliwań, łapanek, wywózek do obozów i na roboty, a nocą miasto bombardowały sowieckie samoloty. Godzina policyjna zaczynała się bardzo wcześnie, często nawet o 19:00,więc ludzie byli zmuszani do zamykania się na terenie swoich domów. Nie mogli pójść do kościoła, więc modlili się na podwórkach. A modlili się dużo, bo sytuacja była bardzo niepewna - nie wiadomo było, czy wróci się w ogóle z krótkiego wyjścia na miasto.
![]()
" Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".
Dzięki za świetną wycieczkę![]()
E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.![]()
W pobliżu Ronda Romana Dmowskiego od lat 50-tych ubiegłego stulecia stoi granitowy słup - drogowskaz. Umieszczono na nim nazwy stolic państw Europy i miast polskich oraz odległości w lini prostej a niektóre drogowe dzielące je od Warszawy. Odległości podane na słupie do niektórych miast mają się nijak do rzeczywistości np. Kraków, Luksemburg. W miarę trafiona jest odległość do Moskwy. Słup, będący rówieśnikiem Pałacu Kultury i Nauki, według jednej z wersji miał pokazywać uczestnikom V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955 roku odległości dzielące ich od rodzinnych stron.
![]()
Ostatnio edytowane przez ajan ; 2.04.17 o 17:10
" Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".