Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Podłączenie Olympu E-M5 do tabletu z Androidem - fotobudka

  1. #1
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Podłączenie Olympu E-M5 do tabletu z Androidem - fotobudka

    Drodzy koledzy i koleżanki. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w podjętym przeze mnie wyzwaniu (które postawił przede mną mój brat). Cel jest następujący: chciałby własnymi siłami skonstruować fotobudkę. Pomysł wział się stąd, że mój brat wraz z narzeczoną zakupili taką fotobudkę za niemałe pieniądze, a mimo to, mają z nią ciągłe problemy. Ponieważ to młodzi ludzie i są dopiero na początku swojej drogi w dorosłość to pomyślałem, że im pomogę i sam spróbuję dla nich coś takiego wykonać, ponieważ nie wydaje mi się to jakiś abstrakcyjny pomysł. Potrzebuję jednak pomocy osób, które mają wiedzę nieco większa niż moja.

    Na sieci znalazłem sporo filmów, prezentujących pomysły ludzi na takowe rozwiązania. Zacząłem zabawę z moim E-M5 i chciałbym go zmusić aby rejestrowany przez niego obraz był widoczny na tablecie z Androidem. Niestety programy, które znalazłem w Google Play wyrzucaja informację, że podpiąłem zły aparat bo to nie N ani C, a ja przecież podpiąłem aparat najfajniejszej firmy . Docelowo, podpięty będzie jakiś tańszy aparacik, niemniej chciałbym przeprowadzić testy. Gdyby aparat miał wi-fi to nie ma problemu (ale nie ma, co najwyżej mogę kupić kartę sd z wi-fi). Jakieś pomysły? Za wszystkie rady dziękuję, a pomagający mogą czuć się tak samo jak ja rodzicami produktu końcowego
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jakoś więcej wymagań opisz.

    Na co ma to reagować. Dodatkowe sterowanie? Do czego może być podłączone - w grę wchodzi tylko ten tablet? Jak zasilenie? Jakie warunki atmosferyczne?

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak docelowo ma być coś tańszego to najprościej kupić coś z wifi i śmiga. Bez kombinowania

  4. #4
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jakoś więcej wymagań opisz.

    Na co ma to reagować. Dodatkowe sterowanie? Do czego może być podłączone - w grę wchodzi tylko ten tablet? Jak zasilenie? Jakie warunki atmosferyczne?
    Dodatkowe sterowanie nei jest potrzebne. Sterowanie odbywa się poprzez ekran dotykoway. Można zakupić komputer typu All in one, gdzie wszystkie podzespoły są zebrane w obudowie ekranu a sam ekran jest dotykowy lub wykorzystać prostsze i tańsze rozwiązanie (ale niestety z mniejszym ekranem) czyli tablet. Za wykonanie zdjęcia odpowiada aplikacja zainstalowana na kompupterze / tablecie, która po kilku sekundach wyzwala migawkę. Oczywiście w grę nie wchodzi tylko tablet. Zasilanie sieciowe, warunki atmosferyczne pomijalne - wykorzystywane zawsze pod zadaszeniem.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To w takim razie nie ma co kombinować tylko kupić aparat z wifi i aplikacją. Szkoda tracić czasu i pieniędzy na wymyślanie koła od nowa

  6. #6
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To w takim razie nie ma co kombinować tylko kupić aparat z wifi i aplikacją. Szkoda tracić czasu i pieniędzy na wymyślanie koła od nowa
    A karta SD z wifi da radę?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #7
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Przesłać zrobione zdjęcie da radę. Zapewnić podglądu obrazu - już nie. Aby cokolwiek karta przesłała - musi to już być zapisane na karcie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kiedyś rozwiązałem podobny problem videograberem. Sam podgląd , tak jak byś podpiął aparat pod telewizor, czyli wszystko to co na wyświetlaczu masz na tablecie bez możliwości sterowania.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Koszt ok 50 -60 zł plus mała dłubanina przy kablu.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #9
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    A mam pytanie juz o samą obudowę. Czy znacie kogoś, kto byłby w stanie wykonać taką puszkę na "bebechy" fotobudki? Widziałem różne realizację bazujące o zarówno elementy metalowe, drewniane jak i płyty mdf. Możecie coś polecić?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. Polaroid - bezlusterkowiec z androidem
    By epicure in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.12.12, 02:51
  2. Sony DSC R1 czy Olympu E-510
    By muzyk2006 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 4.09.08, 14:45
  3. Podłączenie X-700 do tv
    By bebok in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.09.06, 19:40
  4. canon a80 a olympu c-740
    By benii in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5.05.04, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.