Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Obiektyw stałka - do wewnątrz?

  1. #11

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hastour Zobacz posta
    Pozwoli, i stare szkła to fajna zabawa. Ale w szerokich kątach akurat ciężko coś znaleźć, 35mm ewentualnie, ale to już do pomieszczeń wcale nie jest szeroko na Olkowej matrycy.

    Ja bym akurat tutaj przyoszczędził na szkło systemowe. Panasonic wypuścił względnie tanie 25mm, jest niedroga Sigma 19mm, choć z f/2.8 niestety. Jest też dużo używanych Panasonica 14mm f/2.5.

    A w ogóle to protip: najlepsze, co możesz zrobić dla swojej fotografii w pomieszczeniach i nie tylko, to kupić używaną lampę.
    I właśnie to było moje kolejne pytanie. Może lampa zamiast nowego obiektywu... czy możesz polecić jakieś przyzwoite lampy?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie, napisz co chcesz fotografować w pomieszczeniach i jakie to są pomieszczenia. Lampa rozwiązuje 99% problemów związanych z pomieszczeniami umiarkowanej wielkości. W dużych pomieszczeniach już nie jest tak dobrze, więcej zależy od tego, co chcesz pstrykać.
    Wszelkiego rodzaju spotkania rodzinne, towarzyskie, dzieciaki buszujace w swoich pokojach itp. Ot familijna fotografia.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Wszystko zależy od tego, co chcesz w tych wnętrzach robić. Jeśli masz ochotę uwieczniać ludziska siedzące za stołem, na kanapie, fotelu lub stojące w korytarzu no to kup sobie jakąś jasną 50-tkę np sigmy lub 45 Olympusa (nawet używkę, bo to jest znakomite szkło) i będziesz piał z zachwytu. jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby poza ludziem uwiecznić jeszcze stojący pół metra w lewo wazon no to musisz kolego pomyśleć o czymś szerszym. I tutaj do wnętrz taka 17 byłaby chyba ok. A tak na poważnie jeśli mogę coś doradzić i zaznaczyłeś, że szukasz czegoś budżetowego. Nie namawiam Cię do zakupu czegoś z najwyższej półki ale Olympus 45 (jeśli do portretów) lub taka 17-tka jest warta poczekania, uskładania potrzebnej kwoty i zakupu jednego z takich szkieł. Masz pewność, że kupisz coś naprawdę porządnego, sprawdzonego, co będzie świetnie współpracowało z Twoim aparatem i co posłuży Ci na lata nawet jeśli kiedyś zdecydujesz się ​wyjść na zewnątrz i zabrać ze sobą aparat .
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  4. #14

    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    17mm 2.8 + nissin i40 daje radę

    przemot

  5. #15
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez focus206 Zobacz posta
    I właśnie to było moje kolejne pytanie. Może lampa zamiast nowego obiektywu... czy możesz polecić jakieś przyzwoite lampy?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    Używam głównie Metza 48 AF-1. Jedyna wada to dość upierdliwy interfejs, no i spory rozmiar w stosunku do E-M10, ale oprócz tego mogę polecić z czystym sumieniem. Żaden zakup tak bardzo nie zmienił moich zdjęć, a używka kosztowała mnie bodajże 300zł. Szczególnie właśnie do takiej typowej fotografii okolicznościowo-rodzinnej, nagle okazuje się że światła zawsze jest dość, wszystko jest ostre i do tego zwyczajnie ładnie oświetlone, wcale nie jak stereotypowa fotografia z fleszem. Trzeba tylko przyzwyczaić się by odruchowo wyszukiwać powierzchnie do odbicia światła zamiast świecenia na wprost. Ale naprawdę warto.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez przemot Zobacz posta
    17mm 2.8 + nissin i40 daje radę

    przemot
    Dobrze prawisz i dobrze polecasz. Miałem 17-tkę 2.8 i uważam, że to bardzo fajne i uniwersalne przez swój kąt szkło. za dobrą radę punkciki . Lampkę też dobrą poleciłeś.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli fotografujesz we własnym mieszkaniu, warto też rozważyć zdjęcie lampy z sanek i wyzwalanie radiowe. Większa wygoda (wyzwalacz na sankach jest zdecydowanie mniejszy niż lampa, nie trzeba pamiętać o ciągłym pilnowaniu kierunku odbicia, możliwość odbijania od miejsc niedostępnych z sanek).
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli fotografujesz we własnym mieszkaniu, warto też rozważyć zdjęcie lampy z sanek i wyzwalanie radiowe. Większa wygoda (wyzwalacz na sankach jest zdecydowanie mniejszy niż lampa, nie trzeba pamiętać o ciągłym pilnowaniu kierunku odbicia, możliwość odbijania od miejsc niedostępnych z sanek).
    Wyzwalacz radiowy OK. ale lampa pracuje w trybie manualnym.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marek61 Zobacz posta
    Wyzwalacz radiowy OK. ale lampa pracuje w trybie manualnym.
    to akurat nie problem, raz ustawiasz parametry i robisz zdjęcia, w pomieszczeniu warunki chyba szybko się nie zmieniają
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Czy jest jakiś wyzwalacz radiowy, którym można odpalić zdalnie lampę canon 430 EX II aparatem Panasonika ? Pytam się, bo zupełnie się na tym nie znam.

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw do E420 - zdjęcia wewnątrz
    By inspektor24 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27.12.10, 01:01
  2. "Paproch" wewnątrz obiektywu a gwarancja.
    By sn00p in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5.05.10, 09:05
  3. Olympus mju-780 ziarniste fotki wewnątrz pomocy!!!
    By pancerny in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.12.07, 15:12
  4. stałka 35mm HELP !!!
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.06.06, 17:55
  5. Czyszczenie i kurz wewnątrz obiektywu (refleksja)
    By adrianko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.07.05, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.