Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 184

Wątek: badylów moim okiem

  1. #11
    Awatar solnaAlicja
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    96
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Mówisz...

    5.

    Pozdrawiam

  2. #12
    Awatar solnaAlicja
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    96
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Pierwsze... wiosny nie czynią ale, cieszą gdy się pojawią.

    6.
    Pozdrawiam

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Również się podoba, ładnie namalowane.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fajne, robal był niestety w innym klimacie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Podobają się

  6. #16

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Myślę, że inny robal byłby ok, np. jakaś pszczółka, motylek czyli coś sympatycznego, coś co miło kojarzymy. A tu dałeś karalucha, prusaka albo rusa czyli coś, co już na poziomie podświadomości nie lubimy. Poprosimy Wyszomira o konsultację co to jest. Korzystam z nazw zwyczajowych używanych przez moje babki - w zależności w którym zaborze mieszkały.
    Rozumiem też, że ciężko namówić inne zwierzę do zdjęcia na kwiatku, więc robi się fotkę tego co właśnie przylazło lub przypełzło.
    A same fotki bardzo ładne, pokaż jakieś inne swoje zdjęcia.
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Fajne te Twoje zdjecia. Ttakie oniryczne.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #18
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Myślę, że inny robal byłby ok, np. jakaś pszczółka, motylek czyli coś sympatycznego, coś co miło kojarzymy. A tu dałeś karalucha, prusaka albo rusa czyli coś, co już na poziomie podświadomości nie lubimy. Poprosimy Wyszomira o konsultację co to jest. Korzystam z nazw zwyczajowych używanych przez moje babki - w zależności w którym zaborze mieszkały.
    Rozumiem też, że ciężko namówić inne zwierzę do zdjęcia na kwiatku, więc robi się fotkę tego co właśnie przylazło lub przypełzło.
    A same fotki bardzo ładne, pokaż jakieś inne swoje zdjęcia.
    pozdrawiam
    Tomek
    Nie wydaje mi się. To nie chodzi o rodzaj robala a o samego robala. Hmm... jakby Ci to wytłumaczyć. Już wiem. Są np zdjęcia, gdzie chcesz pokazać ogrom danego obiektu (np ogromnego posągu np Buddy, lub skały). Możesz pstrykać ten obiekt z każdej strony jaka Ci się spodoba ale patrząc na każde zdjęcie będziesz miał odczucie, że przecież to co widziałeś na żywo sprawiało takie przygniatające, aż od swojego ogromu wrażenie a na zdjęciu wygląda po prostu ot jak coś może dużego. Ale postaw obok tego czegoś małego człowieczka i nie musisz robić nic więcej cała ta majestatyczność obiektu zostanie w 100% oddania (obejrzyj chociażby kilka zdjęć Marcina Dobasa, który na tym forum nie raz publikował). I to samo jest ze zdjęciem takiego kwiatu, tylko w inna stronę. Autor zastosował taką obróbkę, w której najważniejszym detalem jest swoisty brak szczegóły. Pastelowa kolorystyka + rozmycie ale nie zoomowaniem le poprzez jakby pociągnięcie pędzlem tła sprawia, że nie chcemy tam nic, co by nagle nam ten szczegół utworzyło i paradoksalnie zakłóciło ten taki swoisty pływ na zdjęciu. Wiesz co mam na myśli?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  9. #19

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Nie wydaje mi się. To nie chodzi o rodzaj robala a o samego robala. Hmm... jakby Ci to wytłumaczyć. Już wiem. Są np zdjęcia, gdzie chcesz pokazać ogrom danego obiektu (np ogromnego posągu np Buddy, lub skały). Możesz pstrykać ten obiekt z każdej strony jaka Ci się spodoba ale patrząc na każde zdjęcie będziesz miał odczucie, że przecież to co widziałeś na żywo sprawiało takie przygniatające, aż od swojego ogromu wrażenie a na zdjęciu wygląda po prostu ot jak coś może dużego. Ale postaw obok tego czegoś małego człowieczka i nie musisz robić nic więcej cała ta majestatyczność obiektu zostanie w 100% oddania (obejrzyj chociażby kilka zdjęć Marcina Dobasa, który na tym forum nie raz publikował). I to samo jest ze zdjęciem takiego kwiatu, tylko w inna stronę. Autor zastosował taką obróbkę, w której najważniejszym detalem jest swoisty brak szczegóły. Pastelowa kolorystyka + rozmycie ale nie zoomowaniem le poprzez jakby pociągnięcie pędzlem tła sprawia, że nie chcemy tam nic, co by nagle nam ten szczegół utworzyło i paradoksalnie zakłóciło ten taki swoisty pływ na zdjęciu. Wiesz co mam na myśli?
    Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale nadal uważam, że robaczek może być, tylko taki przytulak z gatunku co się szyje pluszaki.

  10. #20
    Awatar solnaAlicja
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    96
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Dziękuję za opinie

    Co do robala w kwiatku to faktycznie robal nie pasuje. Jeśli robal to typowe makro a to walka dużą GO i super ostrość.
    Rozmycie tła to zawsze załatwi mi jakaś stara m42 + dcr-250 tylko, potrzeba dobre światło. Nie robalowe zrobiłem jakąś m42 135mm + dcr-250

    Dla odmiany kilka typowego makro

    7.

    8.

    9.
    Powyższe są z innego systemu ale chyba to przeszkadza?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez solnaAlicja ; 24.02.17 o 11:53

Podobne wątki

  1. Maroko moim okiem
    By fazi75 in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 26.10.14, 08:55
  2. Odp: wanilia - moim okiem
    By wanilia in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4347
    Ostatni post / autor: 22.04.14, 14:08
  3. Afganistan moim okiem
    By chimol in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 31.03.12, 10:29
  4. Neustadt moim okiem...
    By Wielblad in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 9.03.09, 11:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.