Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Łatwy w obsłudze kompakt dla starszej osoby

  1. #11
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Wydaje mi się że najprostsze aparaty nie maja dzisiaj sensu wobec powszechnych smartfonów robiących dobre zdjęcia. To co odróżnia aparaty od smartfonów to jest właśnie zoom i możliwość sporego przybliżenia. Wszystkie te "skomplikowane" aparaty mają bardzo dobre tryby automatyczne. Mam Olympusa XZ-10 i przyznam się że przeważnie wszystko tam ustawiam na auto - Auto iso i program. Nie ma potrzeby wchodzić w dziesiątki opcji, bo i tak przeważnie automat zrobi to dobrze- ew. małe korekty naświetlenia na + lub -. A ten aparacik ma właściwie wszystkie ustawienia jak w PEN czy OMD. Szkoda ze już go nie robią i nie można go polecać (chociaż tak by się nie zmieścił w budżecie)
    Parę lat temu teściowi kupiłem na prezent używanego Canona G7 właśnie ok 400 zet - solidny aparat z wizjerkiem optycznym, do którego był przyzwyczajony. I daje radę do dzisiaj....Trzyma się trybów auto program . Niestety ma problem jak coś sobie przypadkiem przestawi, czego mniej widac... ostatnio stwierdziłem ze miał rozdzielczość ustawioną na VGA Na wyświetlaczu po zrobieniu fotki wyglądało tak samo

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Czy mogę zapytać ile ten "starszy pan" ma lat ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Wydaje mi się że najprostsze aparaty nie maja dzisiaj sensu wobec powszechnych smartfonów robiących dobre zdjęcia. To co odróżnia aparaty od smartfonów to jest właśnie zoom i możliwość sporego przybliżenia.
    No właśnie, zoom w komórkach oprócz tego że jest cyfrowy to zwykle dotykowy. Można ściągnąć apkę, gdzie zoom będzie pod fizycznym głośniej/ciszej ale to też źle się obsługuje starszej osobie.
    To wiązałoby się z wymianą telefonu, obecny jest klasy "upuść i już go nie podnoś"
    Inna sprawa to fakt robienia fotek aparatem a nie komórką, co znacznie podnosi prestiż wśród rówieśników. I to nie faktem posiadania kompaktu tylko umiejętnością jego obsługi.
    Ponadto, gdy już starszy pan będzie go miał, zacznie próbować coś więcej focić. Szczególnie, że po otrzymaniu prezentu zostanie przeszkolony, pozna inne możliwości np. makro kwiatków, którymi z pewnością będzie się później chciał pochwalić.



    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Niestety ma problem jak coś sobie przypadkiem przestawi, czego mniej widac... ostatnio stwierdziłem ze miał rozdzielczość ustawioną na VGA Na wyświetlaczu po zrobieniu fotki wyglądało tak samo
    Tego też się obawiam. Trzeba jeszcze szukać kompakta z przyciskiem "powrót do ustawień fabrycznych"

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    na popularnym portalu aukcyjnym jest używany Fuji X10. Zalicytuj, może się uda. Tak wiem, cena poza budżetem. Ale imho zdecydowanie warto.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    mi udało się za stówę kupić używanego idealnego Nikona Coolpixa 5900, świetny malutki automat ze znakomitą jakością zdjęć, to trzeci mój ten model aparatu, do ideału brakuje mu szerszego niż 38 mm kąta i większego wyświetlacza, poza tym ten maluch wymiata, no ale trzeba by upolować idealną sztukę

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A może fuji instax do zdjęć "od ręki"? Fajna zabawa i natychmiastowa pamiątka Sprzęt niedrogi i coś innego w dzisiejszych czasach.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Odkurzę trochę temat.
    Może? będę potrzebował aparatu dla mamy na dniach.
    Starsza Pani ma pojęcie o fotografii żadne, smartphona nie używa bo skomplikowany - posiada jakiś telefon z klapką Chce robić zdjęcia z wycieczek i pewnie spotkań towarzyskich.

    Wg mnie potrzebuje aparatu z dobrym auto, stabilizacją i pre-fokus! aby ostrość była już ustawiona w chwili wciśnięcia migawki. Przyda się też proste menu i dobre wsparcie użytkownika które po podpięciu aparatu do komputera pokieruje zgrywaniem zdjęć i obsługą samego aparatu? (kasowanie zdjęć, zmiany ustawień).
    Cena jak najniższa bo może skończyć w szafie

    Widzę, że mogę dostać w mieście:
    Nikon Coolpic A10
    Canon Ixus 185
    Sony DSCW810B
    Fujifilm XP130
    Panasonic TF30AB
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 19.04.19 o 17:15 Powód: ucięte zdanie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie jest ważne jak się robi zdjęcia, ważne jest jak się je ogląda. Jeśli mamusia ogląda odbitki 15x10 lub HD, to kup najtańszy i nie baw się w dogłębne analizy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie jest ważne jak się robi zdjęcia, ważne jest jak się je ogląda. Jeśli mamusia ogląda odbitki 15x10 lub HD, to kup najtańszy i nie baw się w dogłębne analizy.
    Nie obraź się ale trolujesz systematycznie - nie czytasz postów i tylko zaśmiecasz wątki... Wiem, że przyniosłeś stary zwyczaj jeszcze z forum Cyberfoto gdzie robiłeś za giermka u pewnego cymbała zwanego Harcownikiem ale myślałem, że wyższy poziom tego forum cokolwiek w Tobie ukształtuje.

    Zależy mi na funkcji pre-fokus i dobrym/łatwym kliencie PC - tego w sklepie od ręki nie sprawdzę

    ps. dałbym minusa ale nie mogę
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.01.13, 09:10
  2. Osoby nam bliskie...
    By Arram in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31.10.04, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.