Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Moje pierwsze portrety

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dns88 Zobacz posta
    Owszem pierwsze staram sie używać LR do nadania barwy, kontastu, kadruje rowniez w nim a jak chce zrobic retusz czy cos usunac z twarzy to photoshop idzie w ruch i tam go otwieram, pozniej troszke oczy rozjasniam, staram sie twarz troszke wygładzic i bawie sie frequency saturation, pozniej dodaje ostrosci, czy tez ustawiam filtr fotograficzny by nadać klimat który czytam zle robie wiec bede musial nad tym popracowac bo zaduzo mieszam i za troszke złe kadry wychodza, wiadomo ze jest najlepiej zrobic zdjecie ktore pozniej nie kadrujesz bo tylko przez to robia sie ziarna i zdjecie duzo traci na jakosci, mysle ze dopracuje to z czasem bo jednak pare tyg dopiero bawie sie w foto wiec jak kolega wyzej pisał lece do boju i zobaczymy krok po kroku co mi z tego przyjdzie ...
    Właściwie wszystko to co opisałeś zrobisz w Lightroom (jest tam pędzel korygujący i narzędzie do usuwania - Spot Removal). Najlepiej oczywiście obrabiać plik RAW. Przy eksporcie ustaw tak parametry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_eksport.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	188463
    i masz plik JPG na forum, który nie będzie miał pikselozy (nawet jak dość mocno skadrujesz), z profilem koloru sRGB (do internetu) oraz danymi EXIF.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.02.17 o 18:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Przede wszystkim drogi Panie, to daj sobie spokoj z obrobka.
    Powiadaja Olitalyby i tu przyklasne, ze epl takowy jaki posiadasz dobre jpg robi i tego sie trzymajmy.
    Jakes uparty mozesz robic jpg+raw ale powiem Ci ze szkoda zycia.
    Nie skupiaj sie guzikach tylko na temacie i mysli co chcesz uzyskac i co pokazac.
    Generalnie jak zaczynasz przygode z fotografia to szczerze doradzam ustawic aparat w tryb M potem bedzie Ci tylko latwiej i bedziesz sie smial...

    UStaw sobie jpga, zapis na najmniejszej kompresji, potem spokojnie go dotuningujesz w takim LR bez straty jakosci, skup sie na kadrze zrob setke zdjec testowych swiatlo-cien jak aparat sie zachowuje w trybie M jak mierzy swiatlo, potem bedziesz wiedzial jak mierzyc, na co mierzyc i jak ustawic, bedzie sie to zapewne ograniczalo, do przesuniecia jednego pokretla w lewo badz w prawo.

    Co do tematow, podchodzisz do delikwentki/a i wlaczasz bajere, ze chcialbys popstrykac, plec piekna przewaznie poczuwa sie najs i sami chetnie sie zgodza na pare kadrow

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Przede wszystkim drogi Panie, to daj sobie spokoj z obrobka. ...
    Też słusznie, przynajmniej na początku fotografowania. Obawiam się, że w tych portretach obróbka przyniosła więcej szkody niż pożytku. Z czasem jednak, jak się bardziej w to "wkręci" od obróbki raczej nie ucieknie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    A jeśli chodzi o przepały, to wszystkie wyglądają na przepalone. Poczytaj o histogramach.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #25
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wybrałeś bardzo trudny temat do fotografii, nie za wiele Ci doradzę.Musisz koniecznie poprawić kadrowanie1-4 fatalne. 5 i 6 albo szerszy plan i wyjdzie trochę "modowo" lub większe zbliżenie i będą portrety. Co do reszty, sam robię najczęściej w A i P. Przy zachodach korzystam z tematycznego (bardzo ładnie podciąga kolory). Osobiście nie stosuję programów do poprawiania zdjęć Ps czy innych.To dla mnie jest już "grafika" nie fotografia.To tyle moim nie obiektywnym zdaniem.

    " Myślę,że pod względem estetyki uwiecznienie spontanicznych wydarzęń i sytuacji jest najważniejszym i najbardziej ekspresyjnym sposobem fotografowania, o wiele lepszym niż pozowane i sztuczne zdjęcia."
    Stanley Kubrick

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Sąsiadka fajna (sąsiadki są z reguły fajne) ale brak ostrości i kolor twarzy (chyba że spiekła "raka", no i oczywiście ciut ciut większy kadr, nie tnij po rękach. Takie jest moje subiektywne zdanie.


    Ansel Adams
    „Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim".

Podobne wątki

  1. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.08.08, 19:10
  2. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.08.08, 12:52
  3. Pierwsze portrety
    By repti in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 5.06.07, 19:34
  4. pierwsze portrety
    By jarkada in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 20:41
  5. pierwsze moje amatorskie portrety O-4000
    By bartmika in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 23:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.