Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Moje pierwsze portrety

  1. #11

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Moim zdaniem nie jest to dobre zdjęcie. Po pierwsze nieostre, po drugie skóra za bardzo poszła w róż po trzecie mimo wszystko moim zdaniem nieco zbyt ciasno (ale to jest subiektywne odczucie), a po czwarte jak sąsiadka godzi się pozować i wrzucasz jej zdjęcie do oceny przez ogół to trochę nieładnie napisać "modelka to nie jest..", bo to taki trochę brak szacunku, szczególnie jak można powiedzieć z drugiej strony "fotograf to nie jest"...
    Masz racje ale prosze o troszke dystansu bo było to z humorem a nie żeby komuś tutaj hmm dopiec jak ty to odczuwasz tak nie jest, mam najlepsza sasiadke pod słoncem i ona sama by sie smiała z tego w każdym razie dzieki za spostrzezenia bede nad tym pracował i moje uszanowanie

  2. #12
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dns88 Zobacz posta
    Masz racje ale prosze o troszke dystansu bo było to z humorem a nie żeby komuś tutaj hmm dopiec jak ty to odczuwasz tak nie jest, mam najlepsza sasiadke pod słoncem i ona sama by sie smiała z tego w każdym razie dzieki za spostrzezenia bede nad tym pracował i moje uszanowanie
    No właśnie, nieco więcej dystansu i kadr nie byłby taki ciasny
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Mi się również nie za bardzo podoba ostatnie zdjęcie. Przez "ciasne" proporcje kadru, nienaturalną mz. kolorystykę i dłoń na pierwszym planie.

    Podoba mi się za to twój entuzjazm

  4. #14

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oki to lecą kolejne zdjecia tym razem bardziej sie przyłożyłem ale i tak pewnie cos popsułem, wczoraj udało mi sie taka pozytywna i mega sympatyczna pare wyrwac na szybciutka sesje gdyż pogoda byla w miare wiec to wykorzystalismy, ale mam tez kilka pytań bo jako że cykam kilka tyg narazie i bardzo mnie to wciaga to posiłkuje sie rowniez wasza pomoca na forum oraz duzo czytam, ogladam tutoriali na YT a tutaj mam pare pytań oraz prosze o uwagi, ocene zdjec bo wiem ze napewno dobrze mi doradzicie i ufam tutaj ludziom(to tak na marginesie) a przejde teraz do pytań a wiec:

    1.Jak robic by zdjec nie przepalac, chodzi o to ze czasami jak robie zdjecie gdzie model/modelka stoi przodem do niego, czyli slonce jest za moimi plecami to mi naswietla modela/modelke..gdzie pozniej ciezko sobie poradzic w w programie by to przeswietlenie usunac albo ja jeszcze nie odkrylem tej techniki..(głownie bazuje na pomiarze swiatla gdzie kreska powinna być na srodku a nie na -3 czy +3 gdzie zdjecie jest niedoswietlone albo przeswietlone czy dobrze mysle i robie?
    2.Czy zdjecie numer 21 jest przepalone czy jest w miare dobre?
    3.Mam obiektyw 75mm 1.8f badz 45mm i chce nim zrobic zdjecie gdzie ostry jest pierwszy i drugi plan, jakiej przysłony użyc? f16? czy mniejszej? pytam bo nie wiem w jakim zakresie sie trzymac jesli przyjdzie mi robic sesje rodzinną..gdzie każdy szczegół mysle bedzie ważny wtedy i bede mial do dyspozycji tylko te obiektywy i chialbym to wykorzystac czy raczej zastanowic sie nad zakupem innego obiektywu do takich sesji ?
    4.Do portretów oraz rodzinnych sesji najlepiej uzywac pomiaru swiatła centralnego czy tzw ESP ?, bo ja mysle ze do portretów centralny a sesji ESP dobrze mysle?


    10.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260007.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	992,2 KB
ID:	18844911.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260015.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	957,8 KB
ID:	18845012.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260020.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	958,0 KB
ID:	18845113.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260029.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	1.007,6 KB
ID:	18845214.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260036-3.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	984,6 KB
ID:	18845315.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260040.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	988,5 KB
ID:	18845416.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260047.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	1,02 MB
ID:	18845517.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260073.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	992,2 KB
ID:	18845618.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260078-2.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	1.006,1 KB
ID:	18845719.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260085.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	1.007,3 KB
ID:	18845820.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260089.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	994,2 KB
ID:	18845921.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260215.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	981,1 KB
ID:	188460

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Aloha,

    Portretowki powiadacie towarzyszu?

    To ogranicze sie do ostatniej serii:

    10. Brak bucikow, nadrabiasz winieta?
    11. Model wyglada egzakli jak Wincenty Kadlubek wieta o co chodzi?
    12. Zblizenie na ze brille jak juz cos chciales w nich pokazac, to moze zdjecie by sie uratowalo...
    13. Zes oszpecil panne dolem i ma strasznie wyexponowane uda co zle sie komponuje z dosc przyjemna osobowoscia jak widze - znaczy od modelki w pape!
    14. Zle kadrowane, znowu ciachniete tam gdzie nie trzeba.
    15. Golabek R.O.C.K.S
    16. Plaszczyzna leci, malo wiatru, brak dloni.
    17. Nie wiem co napisac, armatka fajna i nie pasuje, tu chyba CI najblizej do zostawienia kadru ale...
    18. Rece na pupci odciete, panna fajnie, pan w waciaku ze sportowego niefajnie.
    19. Gosc sie garbi, panna mu metki sprawdza, pomyslu to tam nie widze.
    20. Za duzo kontrastu lokalnego i wyciagania z ciemnego, za duzo zoltego, za duzo rozowego, panna ma fajne poliki i usmiech szkoda, ze przez ten kontrast zmasakrowane - znow w pape!
    21. W skrocie J/W.

    Reasumujac, wszystkie do kosza bym dal i zaczal od nowa, niestety portrety to ciezka sprawa

    pozdroofka

    PS
    Jedziesz dalej trening czyni mistrza, do boju!

    PSS
    Przepraszam nie doczytalem,

    1. Nie wychodz w ostre slonce na zdjecia chyba, ze masz system Sigma, jak juz musisz staraj sie szukac swiatlocienia i go wykorzystac ew jak masz lampe mozesz sie pokusic o niedoswietlanie 1 planu i dopalanie lampa fajne efekty wychodza ale musisz miec krotkie synchro...
    2. Jest na granicy przepalu, dla mnie brak detali, za duzo saturacji, nie grzeb w barwach, bo CI nie wychodzi, staraj sie ustawiac puszke zeby potem jak najmniej dlubac w postprocesie
    3. WIerz mi, ze wportretach ostrosc calosci to sporadyczne przypadki, zaleznie od oddalenia tematu od drugiego planu domukasz przyslone, raczej 45 niz 75 i raczej 16 niz 2.8 nie masz podgladu glebi ostrosci w puszce? ew szybki kadr i mozna to ocenic na wysweitlaczu, zreszta jak masz rodzinne fotki, to raczej szerzej, chyba, ze jakas laczka i piknik to wtedy jak najbardzie obydwa, ktore posiadasz sie nadadza...
    4. Wszystko zalezy... na twoim miejscu zaczalbym od opanowania technicznego aparatu, potem sztuki kadrowania i wtedy przyjdzie czas na zabawe swiatlem...

    Im mniej techniki zaprzatajacej glowe juz potem, tym lepsze kadry bedziesz robil..

    A tak na marginesie, jak masz mozliwosc kup sobie kwadrata jakiegos w analogu, bedzie lans i bans, klisza CI duzo wybaczy, a i do reputacji bedziesz mial ze 250% i 3 kulki many do czaru...

    powodzenia i wrzucaj kolejne!
    Ostatnio edytowane przez Janeczek ; 27.02.17 o 16:45
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #16

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Aloha,

    Portretowki powiadacie towarzyszu?

    To ogranicze sie do ostatniej serii:

    10. Brak bucikow, nadrabiasz winieta?
    11. Model wyglada egzakli jak Wincenty Kadlubek wieta o co chodzi?
    12. Zblizenie na ze brille jak juz cos chciales w nich pokazac, to moze zdjecie by sie uratowalo...
    13. Zes oszpecil panne dolem i ma strasznie wyexponowane uda co zle sie komponuje z dosc przyjemna osobowoscia jak widze - znaczy od modelki w pape!
    14. Zle kadrowane, znowu ciachniete tam gdzie nie trzeba.
    15. Golabek R.O.C.K.S
    16. Plaszczyzna leci, malo wiatru, brak dloni.
    17. Nie wiem co napisac, armatka fajna i nie pasuje, tu chyba CI najblizej do zostawienia kadru ale...
    18. Rece na pupci odciete, panna fajnie, pan w waciaku ze sportowego niefajnie.
    19. Gosc sie garbi, panna mu metki sprawdza, pomyslu to tam nie widze.
    20. Za duzo kontrastu lokalnego i wyciagania z ciemnego, za duzo zoltego, za duzo rozowego, panna ma fajne poliki i usmiech szkoda, ze przez ten kontrast zmasakrowane - znow w pape!
    21. W skrocie J/W.

    Reasumujac, wszystkie do kosza bym dal i zaczal od nowa, niestety portrety to ciezka sprawa

    pozdroofka

    PS
    Jedziesz dalej trening czyni mistrza, do boju!

    PSS
    Przepraszam nie doczytalem,

    1. Nie wychodz w ostre slonce na zdjecia chyba, ze masz system Sigma, jak juz musisz staraj sie szukac swiatlocienia i go wykorzystac ew jak masz lampe mozesz sie pokusic o niedoswietlanie 1 planu i dopalanie lampa fajne efekty wychodza ale musisz miec krotkie synchro...
    2. Jest na granicy przepalu, dla mnie brak detali, za duzo saturacji, nie grzeb w barwach, bo CI nie wychodzi, staraj sie ustawiac puszke zeby potem jak najmniej dlubac w postprocesie
    3. WIerz mi, ze wportretach ostrosc calosci to sporadyczne przypadki, zaleznie od oddalenia tematu od drugiego planu domukasz przyslone, raczej 45 niz 75 i raczej 16 niz 2.8 nie masz podgladu glebi ostrosci w puszce? ew szybki kadr i mozna to ocenic na wysweitlaczu, zreszta jak masz rodzinne fotki, to raczej szerzej, chyba, ze jakas laczka i piknik to wtedy jak najbardzie obydwa, ktore posiadasz sie nadadza...
    4. Wszystko zalezy... na twoim miejscu zaczalbym od opanowania technicznego aparatu, potem sztuki kadrowania i wtedy przyjdzie czas na zabawe swiatlem...

    Im mniej techniki zaprzatajacej glowe juz potem, tym lepsze kadry bedziesz robil..

    A tak na marginesie, jak masz mozliwosc kup sobie kwadrata jakiegos w analogu, bedzie lans i bans, klisza CI duzo wybaczy, a i do reputacji bedziesz mial ze 250% i 3 kulki many do czaru...

    powodzenia i wrzucaj kolejne!

    Dzieki stary... to mi teraz wyjaśniłeś wiele, kadrowanie daje mi wiele do życzenia to bede nadrabial tylko dorwe kogos chetnego na zdjecia bo samemu chodzic po miescie to lipa no i cwiczyc, cwiczyc i cwiczyc ciezko samemu sie to robi jak nie mam chetnego nikogo do pozowania a bardzo lubie portrety i te od pasa w góre i te całościowe, glamuore tez jest fajny i fasion rownież no ale pokolei czyli opanowanie techniki aparatu E-PL6, ale juz tyle sie nim bawilem ze wiem co gdzie i jak..albo tylko tak mysle..w każdym razie zauważyłem ze zdjecia z dalsza nie wychodza tak ostre jak powinny, fajna jest ostrosc na zdj 12 ale reszta daje wiele do życzenia i nie wiem gdzie tutaj moja wina, Tryb A, ustawiona przyslona na 1.8-2.8 w zaleznosci co chce zrobic a i tak ta ostrosc nie jest taka jaka powinna, moze zaczne uzywac statywu ? bo ja juz nie wiem, cos nie tak ciagle robie..mam wrazenie ze te fotki wlasnie bez ostrosci .. albo mam słaby aparat na taka ostrosc jaka bym chciał? hmm? czy to tez wina moze byc iso ze zaduze ??
    Ostatnio edytowane przez dns88 ; 27.02.17 o 16:56 Powód: literówka

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Zdjęcia jak na początek całkiem okej. To co napisał Janeczek - unikaj cięcia kończyn, stóp, dłoni - praktycznie na każdym zdjęciu jest ten problem. Zobacz np. 19 - na kiego grzyba uciąłeś gościowi kawał łapy? Żeby krzaczory na górze pokazać? Oprócz tego kadrowanie - 14 bardziej w prawo, 15, 16 więcej "powietrza" po bokach. I pilnuj tego, co w tle się dzieje. Ogólnie fajna para, ładnie wyszli i razem i osobno.
    Od strony technicznej - dla mnie zdjęcia zmasakrowane obróbką - przesycone, nienaturalna kolorystyka skóry, balans bieli.

    Piszesz, że wczoraj ci się udało. Więc pewnie wieczorem zgrałeś zdjęcia, szybka selekcja, obróbka tego co ci się spodobało i dzisiaj wrzuciłeś na forum. Błąd. Po obróbce zdjęć daj sobie 1 dzień. Potem suwaczki, które ruszałeś w programie graficznym zmniejsz o połowę, wywołaj i porównaj, co lepsze. Często się na tym łapię, że zafiksuję na jakimś punkcie i powielam do w innych zdjęciach. Na szczęście na drugi dzień oglądam zdjęcia na innym monitorze w innych warunkach oświetleniowych i czasami łapię się za głowę, co ja najlepszego narobiłem.

    Co do twoich pytań - nie ustawiałbym modela na przeciwko mocnego słońca. Światło będzie się mocno odbijać od skóry do tego każdy będzie odruchowo mrużył oczy. Raczej lekko bokiem do słońca. Powstałe w ten sposób cienie po nieoświetlonej stronie rozjaśniłbym blendą albo lampą błyskową z HSS.
    Pomiar światła na drabince to nie jest najszczęśliwszy pomysł, ponieważ światłomierz pokazuje uśredniony odczyt. Lepszy pomysł to ocena na podstawie histogramu. Przy mocnych kontrastach stosujesz ETTR, czyli histogram maksymalnie do prawej - naświetlasz na najmocniejsze światła. Wtedy wtyjdą bardzo ciemnie cienie ale więcej informacji można odzyskać z cieni niż z przepaleń na światłach.
    Zdjęcie nr 21 ciężko ocenić po tak intensywnej obróbce. Mogło nie być przepalone ale po obróbce już tak. Detali na czole tej pani za bardzo nie widać, włosy też mocno rozjaśnione.
    Głębia ostrości jest związana z przysłoną, ogniskową, odległością od obiektu i obiektu od tła. Tu możesz sobie poklikać: http://camerasim.com/apps/original-camerasim/web//
    Przysłona raczej nie większa niż f/8-11. Szerszym szkłem zmieścisz w GO więcej przy tej samej przysłonie i odległościach. 45 i 75mm to już dość wąskie szkła, na okoliczności rodzinne pomyślałbym o jakimś szerszym zoomie.

    Sposób pomiaru światła zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Jeżeli będziesz robił w ciemnym pomieszczeniu zdjęcie osoby stojącej na tle jasnego okna to w trybie pomiaru matrycowego będziesz miał prześwietlone okno i niedoświetloną postać. Na coś trzeba się zdecydować - zakładając, że chcesz uwiecznić na zdjęciu postać a nie okno musisz albo zdecydować się na pomiar centralny albo na matrycowym skompensować ekspozycję w górę o kilka EV.
    Czy matrycowy, czy punktowy - to tylko automatyka. Nie rozumie tego, co robisz i co chcesz osiągnąć. Więc może spróbować w trybie M? Wtedy będzie można bardziej świadomie używać trybów półautomatycznych.

  8. #18

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Piszesz, że wczoraj ci się udało. Więc pewnie wieczorem zgrałeś zdjęcia, szybka selekcja, obróbka tego co ci się spodobało i dzisiaj wrzuciłeś na forum. Błąd. Po obróbce zdjęć daj sobie 1 dzień. Potem suwaczki, które ruszałeś w programie graficznym zmniejsz o połowę, wywołaj i porównaj, co lepsze. Często się na tym łapię, że zafiksuję na jakimś punkcie i powielam do w innych zdjęciach. Na szczęście na drugi dzień oglądam zdjęcia na innym monitorze w innych warunkach oświetleniowych i czasami łapię się za głowę, co ja najlepszego narobiłem.

    Co do twoich pytań - nie ustawiałbym modela na przeciwko mocnego słońca. Światło będzie się mocno odbijać od skóry do tego każdy będzie odruchowo mrużył oczy. Raczej lekko bokiem do słońca. Powstałe w ten sposób cienie po nieoświetlonej stronie rozjaśniłbym blendą albo lampą błyskową z HSS.
    Pomiar światła na drabince to nie jest najszczęśliwszy pomysł, ponieważ światłomierz pokazuje uśredniony odczyt. Lepszy pomysł to ocena na podstawie histogramu. Przy mocnych kontrastach stosujesz ETTR, czyli histogram maksymalnie do prawej - naświetlasz na najmocniejsze światła. Wtedy wtyjdą bardzo ciemnie cienie ale więcej informacji można odzyskać z cieni niż z przepaleń na światłach.
    Tak zrobiłem, wróciłem i odrazu do kompa popatrzec co i jak..jak piszesz, no i wyszło co wyszło..w kazdym razie dzieki za rade napewno bede tak próbował bo troszke przesadziłem, co do tej techniki odczytu histograma no jeszcze nie bardzo kumam tego calego histograma, raczej mam opcje ustawiona wskazników pionowych i poziomych zeby mniej wiecej prosto aparat trzymac to sobie podgladam, oczywiscie mam w E-PL6 rowniez odczyt histograma w kolorach zielonych i białych no ale nie umiem jeszcze tego dobrze odczytywać, bede jeszcze próbował sie bawic tym trybem "M" ale to bedzie troszke wiecej zabawy, mimo to czemu nie jesli polubiłem bardzo pstrykanie dzieki rownież za odzew i pewne aspekty które mi tu objaśniłeś, oczywiscie po każdym poscie staram sie zwracac uwage na to co pisze z wami, ale tez inaczej jest jak jestem w terenie i nadchodzi czas cykania gdzie no jak wiecie czlowiek wchodzi w inny swiat, duzo mysli, przedewszystkim o 2 tle, planie, jak ludzi ustawic, czy tez z ktorej strony zrobic i jak zrobic zdjecie by cos z niego wyciagnac albo mu nadać nie jest to łatwe jednak pozdrawiam serdecznie i niebawem znów cos wrzuce

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Poprzednicy już można powiedzieć wszystko powiedzieli, z swej strony dodam sugestię - wstawiaj jednorazowo maksymalnie do 5 zdjęć.
    Po co aż tak duże zdjęcia, 1200 pix. na dłuższym boku w zupełności wystarczy. Teraz powiększając do rozmiaru w jakim wstawiłeś wygląda to tak (wyciąłem tylko fragment kadru):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2260040_wycinek kadru.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	530,0 KB
ID:	188462

    Widać obróbka pozostawia jeszcze sporo do życzenia, ale to przyjdzie z czasem. Zdjęcie (oryginał, który wstawiłeś) za mało waży w stosunku do jego wielkości i już zaczyna być widoczna pikseloza. Niepotrzebnie usuwany jest profil kolorystyczny zdjęcia. Chyba po Lightroom jeszcze jakiś program był użyty (może niepotrzebnie).
    PS.
    Zapytasz po co powiększam. Otóż, aby ocenić ostrość należy powiększyć zdjęcie do rozmiaru w jakim zostało wstawione (klikać do oporu na zdjęciu)
    Po jednym kliknięciu zdjęcie jest jeszcze przeskalowane przez forum do mniejszego rozmiaru (choć nie zawsze, zależy jak duże jest zdjęcie) i w takim zmniejszonym nie można oceniać ostrości.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.02.17 o 17:39
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Poprzednicy już można powiedzieć wszystko powiedzieli, z swej strony dodam sugestię - wstawiaj jednorazowo maksymalnie do 5 zdjęć.
    Po co aż tak duże zdjęcia, 1200 pix. na dłuższym boku w zupełności wystarczy. Teraz powiększając do rozmiaru w jakim wstawiłeś wygląda to tak (wyciąłem tylko fragment kadru):

    Widać obróbka pozostawia jeszcze sporo do życzenia, ale to przyjdzie z czasem. Zdjęcie za mało waży w stosunku do jego wielkości i już zaczyna być widoczna pikseloza.
    Niepotrzebnie usuwany jest profil kolorystyczny zdjęcia. Chyba po Lightroom jeszcze jakiś program był użyty (może niepotrzebnie).
    Owszem pierwsze staram sie używać LR do nadania barwy, kontastu, kadruje rowniez w nim a jak chce zrobic retusz czy cos usunac z twarzy to photoshop idzie w ruch i tam go otwieram, pozniej troszke oczy rozjasniam, staram sie twarz troszke wygładzic i bawie sie frequency saturation, pozniej dodaje ostrosci, czy tez ustawiam filtr fotograficzny by nadać klimat który czytam zle robie wiec bede musial nad tym popracowac bo zaduzo mieszam i za troszke złe kadry wychodza, wiadomo ze jest najlepiej zrobic zdjecie ktore pozniej nie kadrujesz bo tylko przez to robia sie ziarna i zdjecie duzo traci na jakosci, mysle ze dopracuje to z czasem bo jednak pare tyg dopiero bawie sie w foto wiec jak kolega wyzej pisał lece do boju i zobaczymy krok po kroku co mi z tego przyjdzie napewno nie bede olewał tego co mi tutaj napisaliscie bo to podstawy podstaw które sa jak złote zasady fotografi wczesniej robilem fotki telefonem byle jak ale dzis gdy wszedłem w ten swiat głebiej widze ze prawdziwe prace to nie przelewki i nie ma zlituj sie, głowe trzeba miec na karku oraz troszke wyobraźni pozdrawiam serdecznie oraz równiez dzieki za spostrzeżenia

Podobne wątki

  1. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.08.08, 19:10
  2. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.08.08, 12:52
  3. Pierwsze portrety
    By repti in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 5.06.07, 19:34
  4. pierwsze portrety
    By jarkada in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 20:41
  5. pierwsze moje amatorskie portrety O-4000
    By bartmika in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 23:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.