Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95

Wątek: Zmiana systemu Nikona na micro 4/3

  1. #81

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A powiedzcie mi drodzy koledzy jak współpracują obiektywy Olympusa z systemu OM stare manualne z aparatami z serii OM-D jak w przejściówkach rozwiązana jest przysłona czy jest blokowana czy jakiś popychacz? Troszeczkę szkieł z tego systemu jest do wyboru. A jak wygląda współpraca z manualami i innych systemów?

  2. #82
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Te, w których istnieje możliwość przymykania przysłony pierścieniem na obiektywie działają bez problemu (ale oczywiście nie ma AF i automatycznego przymykania przysłony przed ekspozycją). W przypadku tanich, chińskich przejściówek na obiektywy M42 i M39 warto szukać takich, które maja możliwość obrócenia o pewien kąt pierścienia z gwintem mocującym obiektywu - umożliwia to regulację tak, aby po przykręceniu obiektywu jego znaczniki skal ostrości i przysłony znajdowały się na górze (nie wiem dlaczego, ale w przejściówkach bez takiej regulacji po przykręceniu obiektywu znaczniki skal potrafią wypadać w bardzo dziwnych miejscach podczas gdy w starych aparatach problemu z tym nie było - być może gwinty w przejściówkach są mniej powtarzalnie nacinane). Warto też upewnić się przed zakupem, ze przejściówka ma właściwą grubość - równą różnicy między odległościami rejestrowymi obiektywu i aparatu - jeśli grubość jest inna będą problemy z ostrzeniem na nieskończoność (spotkałem się z nieprecyzyjnie wykonanymi przejściówkami na obiektywy M39 w których trzeba było tę grubość skorygować o ułamek mm w zależności od błędu - szlifując przejściówkę papierem ściernym lub podkładając podkładkę z odpowiednio dobranej folii).
    Do kilku systemów (na pewno do Pentaxa, wydaje mi się, że do Nikona i Sony też) istnieją przejściówki ze specjalnym pierścieniem, którym przymykamy przysłonę w obiektywie bez pierścienia przysłon. W sumie to działa, ale jest o tyle niewygodne, ze nie wiemy do jakiej wartości przymknęliśmy przysłonę - można co najwyżej liczbę przysłony wyliczać kierując się wskazaniami światłomierza przed i po przymknięciu.
    Istnieją też przejściówki firmy Metabones z wbudowaną optyką rozszerzające kąt widzenia - aby był taki, jak dla obiektywu założonego na aparat z matrycą FF - są kosztowne, opinie o nich w sieci są dobre ale osobistych doświadczeń z nimi nie mam. Są też przejściówki umożliwiające podłączenie obiektywów z bagnetem Canon EF zapewniające pełną współpracę - włącznie z działaniem AF - ale również znam je tylko ze słyszenia więc nie podejmę się ich oceny.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #83
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    .. Ciekawostką jest to, że pierwszy raz widzę osobę fotografującą w trudnych warunkach, zamieniającą większą matrycę na mniejszą
    Bez przesady, co to za ciężkie warunki. No chyba, że zdjęcia przy ognisku mnóstwo osób się przesiada robiąc foto turystyczne z lustrzanek FF i DX na bezlustra Sony, Fuji, ale też i Panasa i Olka.
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    .. piękne rzeki ale raczej na weekendy ja preferuję min 5 dni płynięcia ...
    Polecam Brdę, na 5 dni, tydzień. Wda też OK, ale ona jest krótka.

  4. #84
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Robiłem zdjęcia przy ognisku bez dodatkowego oświetlenia E-M5 i Voitglaender 10,5 f0,95 Iso 800 i 1600 było całkiem ciekawie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #85

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Polecam Brdę, na 5 dni, tydzień. Wda też OK, ale ona jest krótka.
    Oczywiście piękne rzeki byłem na nich a Wda to wcale taka krótka to nie jest grubo ponad 100km szlaku jak pamiętam.

    A tak do tematu co powiecie na temat szkła Olympus 14-54/2.8-3.5
    http://www.interfoto.eu/?page=subpro...at=2428&id=134
    z adapterem przenoszącym elektronikę było by coś z tego będzie to działać?
    A jeszcze powiedzcie czy są jakieś diametralne różnice w puszkach miedzy M5 a M10 pierwszych generacji z tego co wyczytałem to uboższa stabilizacja oraz brak uszczelnień, czy matryca różni się jakoś drastycznie?

  6. #86
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Oczywiście piękne rzeki byłem na nich a Wda to wcale taka krótka to nie jest grubo ponad 100km szlaku jak pamiętam.
    A jeszcze powiedzcie czy są jakieś diametralne różnice w puszkach miedzy M5 a M10 pierwszych generacji z tego co wyczytałem to uboższa stabilizacja oraz brak uszczelnień, czy matryca różni się jakoś drastycznie?
    Różnicy w jakości obrazka pomiędzy M5 i M10 nie ma, przynajmniej ja nie zauważyłem, jak się nie filmuje to różnica w stabilizacji również nie jest znacząco odczuwalna. M5 jest uszczelniony co może być przydatne w fotografii podróżniczej a M10 ma wbudowaną lampkę którą można skompensować cienie. Ja bym chyba mierzył w M5 z uszczelnionym 12-50 (jest oferta na forum za 500zł) i do tego Panas 25 f1.7, tanio i można tym wiele zdziałać.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  7. #87

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Ja bym chyba mierzył w M5 z uszczelnionym 12-50
    Chodzi o 12-50 3,5-6,3, nie wiedziałem że są kitowce uszczelniane może to jakaś opcja jest.
    A jeszcze odnośnie M5 jedynki gdzieś tam wyczytałem że można załączyć coś ala funkcję focus peaking za pomocą filtra artystycznego korzysta ktoś może z tego można to jakoś sensownie załączać przypisując do jakiegoś przycisku bez gmerania po menu co w M5 jest podobno nie ciekawe. Jednak zależało by mi na tej funkcji ze względu na wspomniane wcześniej manuale. Też gdzieś wyczytałem że są jakieś inne wersje oprogramowania do M5 w której ta funkcja jest słyszał ktoś o tym?
    Ze względu na to był bym w stanie kupić M10 i zrezygnować z uszczelnień ewentualnie zaszaleć i szarpnąć się na M5 mark II ale tu już zaboli w kieszeń i może na początek z nowym systemem nie było by najlepszym wyjściem.

  8. #88
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Masz jeszcze g80 - uszczelnenia i wszystko w oprogramowaniu. Minusem w porównaniu z OMD jest mniejszy wizjer. (porównaj czy Ci to przeszkadza. Dla mnie jest ok)

  9. #89

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie dobry wizjer jest dla mnie bardzo ważny

  10. #90
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Chodzi o 12-50 3,5-6,3, nie wiedziałem że są kitowce uszczelniane może to jakaś opcja jest.
    A jeszcze odnośnie M5 jedynki gdzieś tam wyczytałem że można załączyć coś ala funkcję focus peaking za pomocą filtra artystycznego korzysta ktoś może z tego można to jakoś sensownie załączać przypisując do jakiegoś przycisku bez gmerania po menu co w M5 jest podobno nie ciekawe. Jednak zależało by mi na tej funkcji ze względu na wspomniane wcześniej manuale. Też gdzieś wyczytałem że są jakieś inne wersje oprogramowania do M5 w której ta funkcja jest słyszał ktoś o tym?
    Ze względu na to był bym w stanie kupić M10 i zrezygnować z uszczelnień ewentualnie zaszaleć i szarpnąć się na M5 mark II ale tu już zaboli w kieszeń i może na początek z nowym systemem nie było by najlepszym wyjściem.
    Witam, korzystam z symulacji focus peaking na M5 ze stałką M42 i działa to całkiem fajnie i przede wszystkim skutecznie. Można oczywiście funkcje przypisać do przycisku.
    Dodam, że mam porównanie do "prawdziwego" fp na Panasonicu Gf7.

    Instrukcja konfiguracji do znalezienia u wujka Google np. tutaj https://youtu.be/lbAH_Zmm_nI

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  2. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  3. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.