Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Hej, ile w Kenii kosztuje 1 dniowy wstęp do parku narodowego? Chciałbym porównać do Nambii, gdzie był on w miarę tani, ok 20 zł/os/dzień + 10 za samochód.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za odwiedzimy i miłe słowa.
    Co do "zielonych słoni" to jak udowodniła @edorka zielone słonie istnieją . Tak z ciekawości: @Rysiek_O na jakim monitorze zauważyłeś te zielone słonie? U mnie zielone nie są.

    Teraz relacji ciąg dalszy a właściwe to początek bo poprzednia wrzutka była raczej zapowiedzią tego co Was czeka

    Nasza wizyta w Kenii była pierwszą wizytą na Czarnym Lądzie. Nie liczę tutaj wczasów w Egipcie bo Egipt ciężko uznać za Czarny Ląd . Mieliśmy sporo obaw przed wyjazdem jak to zwykle bywa przed "pierwszym razem". Czy nie nabawimy się problemów żołądkowych, jak się ubrać, co ze sobą zabrać, jak nas przyjmą Kenijczycy itp. Co do Kenijczyków to dosyć szybko sami rozwiali nasze obawy a o całej reszcie obaw szybko zapomnieliśmy urzeczeni pięknymi widokami Kenii.

    Sama Kenia jest stosunkowo młodym państwem, niepodległość uzyskała 1963 roku nie ma się więc co dziwić, że nie jest tak rozwinięta jak państwa europejskie, tym bardziej, że Europa nie robi wiele aby pomóc Kenii. Nie chodzi tu o dary a o wsparcie gospodarcze. Jako przykład podam, że na produkty rolnicze z Kenii (na np. pyszne banany) Europa nałożyła bardzo wysokie cła. Ale może nie będę wdawał się tu w politykę

    Teraz chciałbym Wam pokazać kilka przydrożnych obrazków z okolic stolicy Kenii - Nairobi, które mi nieco przypominały klimaty lat 90-tych w Polsce, kiedy to przy drodze powstawały interesy jak grzyby po deszczu. Nie chodzi o wrażenia wizualne ale o chęć podejmowania działalności gospodarczej. Byle buda i już ktoś coś sprzedawał.

    9. Przydrożne stoiska z owocami

    10. Mało bezpieczny bazar na klifie

    11. Bazar z odzieżą

    12. W oczy rzuca się to, że pracują głównie kobiety lub dzieci

    13. Wiem, że nie ostre ale wydaje mi się takie pozytywne i dobrze oddające klimat

    14. Kenijczycy to bardzo kolorowy naród, nie tylko w zamiłowaniu do kolorowych ubrań (pokażę później) ale i do kolorowych budynków.

    15. Dorosłych mężczyzn w większości można spotkać w pozycji siedzącej lub leżącej

    16.

    17.


    W następnym odcinku krótki reportaż o pomocnych Kenijczykach.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Świetnie, będę zaglądał
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Hej, ile w Kenii kosztuje 1 dniowy wstęp do parku narodowego? Chciałbym porównać do Nambii, gdzie był on w miarę tani, ok 20 zł/os/dzień + 10 za samochód.
    Oj to w Kenii jest dużo drożej. My byliśmy w dwóch parkach: Aberdare i Samburu. Aberdare to koszt 52 USD za osobę dorosłą. Samburu nie pamiętam.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Fajnie, sobie pooglądam bo zapowiada się przednio

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    ciekawie, bardzo ciekawie czekam na ciąg dalszy
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  7. #17
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Świetne! Takie kolory to mniut dla oczu kiedy za oknem szaro i ciężko od smogu...

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Zastanawia mnie czy podczas robienia zdjęć grupkom mężczyzn z ich strony była jakaś reakcja? Czy tylko tak jak na tych zdjęciach obojętność?

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Ponownie dziękuję za odwiedziny i komentarze

    Cytat Zamieszczone przez Marek61 Zobacz posta
    Zastanawia mnie czy podczas robienia zdjęć grupkom mężczyzn z ich strony była jakaś reakcja? Czy tylko tak jak na tych zdjęciach obojętność?
    Zdjęcia wyżej prezentowane to zdjęcia z okna samochodu. Reakcji negatywnej nie było, raczej uśmiechy i przyjazne machanie ręką. Wiesz to raczej my tam byliśmy atrakcją .

    Cześć II relacji pt. Pomocni Afrykańczycy

    Podczas naszej 10-cio dniowej podróżny aż 4 razy złapaliśmy gumę. Pierwszą złapaliśmy w pierwszy dzień a właściwie w nocy ok. 22.00. Było ciemno, przy drodze zarośla, pomiędzy którymi były rzadko rozsiane domki.

    18. Do wymiany koła przystąpił przewodnik z kierowcą. Od razu niemiła niespodzianka. Szybko okazuje się, że duży podnośnik jest zepsuty a zapasowym małym można co najwyżej wymienić koło w maluchu.

    19. Nie minęło wiele czasu a okoliczni zaciekawieni mieszkańcy, którzy zauważyli stojący na poboczu samochód przyszli z pomocą. Zaczęli znosić kamienie i podkładać pod niewielki podnośnik.

    20. Samochód kilkakrotnie spadł z podnośnika co nie przeszkodziło przybyłym pomocnikom narażać swoje zdrowie aby pomóc nieporadnym WAZUNGU (biali ludzie w języku suahili).

    21. Już prawie na finiszu.

    22. Jeszcze ostatnie dociągnięcia i hura - udało się!

    Przybyli nam na pomoc Kenijczycy, widząc nieporadność naszego kierowcy, zaczęli nam spontanicznie pomagać. Nie czekali na zachętę słowną czy finansową. Zwyczajnie zaczęli pomagać ludziom w potrzebie bo uważali to za oczywistość. W dalszej podróży często spotykaliśmy się z wyrazami sympatii bo Kenijczycy to bardzo miły i przyjazny naród. Przyjeżdżając tutaj nie wiedzieliśmy czego się spodziewać ale pierwszy kontakt z rdzennymi mieszkańcami okazał się bardzo fajnym doświadczeniem.

    W następnym odcinku pierwsza relacja z safari .
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Część III pt: Brzydale

    Nasze pierwsze safari miało miejsce w parku Aberdare - pierwszym całkowicie ogrodzonym parku narodowym w Kenii.

    23. Pierwszym zwierzęciem, które zobaczyliśmy w tym parku to dzikacz leśny zwany inaczej świnią leśną. To największy dziko żyjący przedstawiciel rodziny świniowatych - samiec osiąga długość do 2m i wagę do 225kg.

    23. Pasące się dzikacze wraz ze swoim kuzynem guźcem.

    24. Guziec to najbardziej pobożne zwierze w całej Afryce - nawet je na klęcząco

    25. Guziec z profilu

    26. Vis a vis - prawda, że śliczny

    To tyle na dziś. W następnym odcinku pokażę największe lądowe zwierzęta
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.